Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

EMNİYET KEMERLERİ Emniyet kemerleri, kromlu kalın kösele kayışlarından veya keten, pamuk dokuma veya uygun diğer bir malzemeden yapılmış olacaktır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "EMNİYET KEMERLERİ Emniyet kemerleri, kromlu kalın kösele kayışlarından veya keten, pamuk dokuma veya uygun diğer bir malzemeden yapılmış olacaktır."— Sunum transkripti:

1 EMNİYET KEMERLERİ Emniyet kemerleri, kromlu kalın kösele kayışlarından veya keten, pamuk dokuma veya uygun diğer bir malzemeden yapılmış olacaktır.

2 Emniyet kemerleri, en az 12 cm. genişliğinde ve 6 mm
Emniyet kemerleri, en az 12 cm. genişliğinde ve 6 mm. kalınlığında uygun malzemeden yapılacak ve taşıma yükü, en az 1150 kg. olacaktır.

3 Emniyet kemerlerinin ve teçhizatının, kesik veya kusurlu bulunup bulunmadıkları, perçin veya dikişlerinin sağlam olup olmadıkları, periyodik olarak kontrol edilecek ve arızalar giderilmeden ve kusurlar düzeltilmeden kemerler kullanılmayacaktır.

4 Emniyet kemerlerinin bütün teçhizatı, kemerin dayanması gereken 1150 kilogram yüke dayanacaktır.

5 Yüksekliği tabandan itibaren 3 metreden fazla olan ve döşeme veya kayma tehlikesi bulunan yerlerde çalışanlarla, kiremit döşeyicilerine, oluk ve her türlü dış boya işleri yapanlara, gırgır vinçlerini çalıştıranlara ve kuyu, lâğım, galeri ve benzeri derinliklerde çalışanlara güvenlik kemerleri verilecek ve işçiler de verilen bu kemerleri kullanacaklardır.

6

7 AYAK KORUYUCULARI

8

9 Tabanı Yalıtkan Ayakkabı Giyin
Kıvılcımı tehlikeli olduğu, işlerde çalışan işçilerin ayakkabılarında, çelik veya demir çivi, burun demiri, nalça gibi metal kısımlar bulunmayacaktır. Elektrik işlerinde çalışan işçilere, çivili veya kabaralı ayakkabılar giydirilmeyecek, topukları ve tabanı tahta veya dikişli  veya lâstik ayakkabılar verilecektir. 

10 Su veya çamur içinde veya havuzlarda çalışan işçilere, uygun boyda ve nitelikte çizmeler verilecektir.

11 EL KORUYUCULARI El ve kolların korunması için kullanılacak eldivenler,işçinin ellerine ve yapacakları işe uygun seçilmiş olacaktır. Matkap, pres ve benzeri diğer tezgâhlarda çalışan işçiler eldiven kullanmayacaklardır. Kesici veya  aşındırıcı maddelerle çalışan işçilere eldivenler ellik veya el kılıfları, işe dayanıklı malzemeden seçilmiş olacaktır.

12 Aşındırıcı, yıpratıcı, zehirli maddelerle veya sürekli olarak su içinde el ile yapılan çalışmalarda, işçilere lâstik veya benzeri malzemeden yapılmış uygun eldivenler verilecektir.  

13 K u l a k    K o r u y u c u l a r ı Gürültülü yerlerde çalışan işçilere, kulakların korunması için uygun kulak tıkaçları verilecek ve bu tıkaçlar hergün temizlenecek ve sterilize edilmeden diğer bir işçiye verilmeyecektir.

14 BAŞ KORUYUCULARI İşin özelliğine göre işçilere; kulaklarını, alnı, yanakları ve yüzü kıvılcıma, erimiş metale, fırlayan parçalara ve kıymıklara ve benzerlerine karşı koruyan başlıklar verilecektir. Kullanılmayan koruyucu başlıklar uygun şekilde saklanacaktır.

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28


"EMNİYET KEMERLERİ Emniyet kemerleri, kromlu kalın kösele kayışlarından veya keten, pamuk dokuma veya uygun diğer bir malzemeden yapılmış olacaktır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları