Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

YAMBOL VE CİVARINDA TATİL TEREZA VE TANYA’NIN TEKLİFİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "YAMBOL VE CİVARINDA TATİL TEREZA VE TANYA’NIN TEKLİFİ"— Sunum transkripti:

1 YAMBOL VE CİVARINDA TATİL TEREZA VE TANYA’NIN TEKLİFİ
Turizm paketi YAMBOL VE CİVARINDA TATİL TEREZA VE TANYA’NIN TEKLİFİ

2 Yambol Yambol Bulgaristan’ın güneydoğu kısmında Tunca ırmağın / eski adı Tonzos / kıyılarında yer alır. Tunca’ya bakan bahçeleri ve bağlarıyla, güzel havası olan hoş bir kasabadır. Nehir kasabayı üç taraftan kuşatmış ve yalnız kuzey tarafında bir tepe bulunur İnsan oğlu nehir vadisinin verimli topraklarında çok eski zamanlarda yerleşmiş.

3 Tatil programı 1’inci gün
Saat 10:00 – Yambol’a varış ve „Diana Palace“ otelie konaklama. Saat 12:00 – öğle yemeği Saat 13:00 – Kabile köyüne gidiş ve „Kabile“ antik kente ziyaret. Saat 16:00 – Yambo’a dönüş ve otelde dinlenme. Saat 20:00 – akşam yemeği Saat 21:00 – Bingo salonu, Gazino v.s. ziyareti.

4 Tatil Programı 2’nci gün 09:00 - kahvaltı 10:00 – Drama köyüne gidiş
13:00 – Yambol’a dönüş ve öğle yemeği 15:00 – şehir gezisi 20:00 - „Milenium“ lokantasında resmi akşam yemeği

5 Tatil Programı 3’üncü gün 09:00 - kahvaltı
10: :00 – Yambol’un tarihsel, mimari, gezilecek ve görülecek yerleri gezisi (Bedesten, Eski Cami) 13:00 – öğle yemeği 14:00 – Şehir parkı gezisi 20:00 – akşam yemeği 22:00 – gece kulüplere ziyaret

6 Tatil Programı 4’üncü gün 09:00 – Türkiye ye gidiş

7 Ücretler 180 € Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği Resmi akşam yemeği
Hayat sigortası Yol masrafı Ücrete dahil 180 €

8 Diana Palace oteli Yeri: otel Yambol’da bulunur. Civarında banka binaları, galeri, Tarih müzesi ve drama tiyatrosu yer alır. Konaklama: Diana Palace otelinin 19 geniş odası ve 5 suit odası var. Oda özellikleri – modern donatım, klima, tv, telefon, internet. İş adamlara özel: 40 kişilik toplantı salonu, yer altı otopark, löbi bar, harika bir lokanta, fitnes salonu ve sauna hizmetinde.

9 „Kabile” Ulusal Arkeoloji Rezerve
Ulusal arkeoloji rezerve “Kabile” Yambol’un kuzey batısında 8 km mesafede bulunur. Ziyaretçiler M.Ö. IV yüzyilda kurulan ve Orta çağlara kadar hayatını devam ettiren Trakya’nın en büyük ve önemli kentlerinin kalıntılarını görebilirler. Ulusal rezervenin müzesinde 900 m2 alan üzerinde M.Ö. VII binyil – XIII yüzyil arasında Kabile antik kenti ve Yambol ili topraklarında arkeoloji kazılar sonucu gün ışığına çıkarılan bulgular sergisi yer alıyor.

10 Drama Yambol dan Elhovo ya yola çıkıyoruz. Dryanovo köyünü geçtikten sonra Manastır tepeleri gözükmeye başlıyor. 2 km sonra yol kenarında “Üç tümülüz” yüksekliğine ulaşıyoruz ve önümüze Manastır tepeleri açılır. Tepelerin eteklerinde küçücük Drama köyü sığınmış. Drama hüyükü ve civarında bulgar – alman arkeologlar ekibinin kazı çalışmaları sonucu olağanüstü ciddi bulgular gün ışığına çıkarıldı. Burada Bulgaristan da ilk defa “A tipinde Linear yazısı” kil damgası Mikene seramiği parçası bulundu. İl topraklarında yazılı tarihten önce 270 yerleşimler ve hüyükler keşfedildi.

11 Bedesten XV yüzyilın ikinci kısmında kurulmuş ve Avrupa da kalan 10 Bedesten arasında yer alır. Yambol Bedesteni XV yüzyildan kalma en cazip ve en iyi şekilde korunan Bulgaristan da bu türden tek kalan binadır. Şehrimize özellik verir ve sembollerinden birisidir. Bina 1970 – 1973 yillar arasında öz şekline yakın restore ve çağdaş kentleşmeye adapte edilmiş.

12 Eski Cami Ebu Bekir camisi 1413 yilında yapıldı. Bulgaristan topraklarında en eski camilerden birisi ve hala faaliyette.


"YAMBOL VE CİVARINDA TATİL TEREZA VE TANYA’NIN TEKLİFİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları