Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

LOGO EVDEKİ DOSTLARIMIZ Reyyan İLCİ 3/C 2643. Evdeki Dostlarımız Hayvanlar 1 Bitkiler 2 KuşlarBalıklarKediHamster Köpek KaranfilMenekşeKaktüsAtatürk Çiçeği.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "LOGO EVDEKİ DOSTLARIMIZ Reyyan İLCİ 3/C 2643. Evdeki Dostlarımız Hayvanlar 1 Bitkiler 2 KuşlarBalıklarKediHamster Köpek KaranfilMenekşeKaktüsAtatürk Çiçeği."— Sunum transkripti:

1 LOGO EVDEKİ DOSTLARIMIZ Reyyan İLCİ 3/C 2643

2 Evdeki Dostlarımız Hayvanlar 1 Bitkiler 2 KuşlarBalıklarKediHamster Köpek KaranfilMenekşeKaktüsAtatürk Çiçeği

3 Bakımları  Beslenen canlıların bakımı aksatılmamalıdır.  Hayvanların yemini ve suyunu vermeli, kafeslerini temizlemeliyiz. Hastalandıklarında veterinere götürüp ilaçlarını vermeliyiz.  Bitkilerin toprağını değiştirmeli, suyunu ve gübresini vermeliyiz. Bitkilerin gerektiği kadar güneş ışığı görmesini sağlamalıyız.

4 Balığımın suyunu haftada bir değiştiririm. Suyu kirliyken yüzmeyi hiç sevmez. Hergün yemini veririm. Balığım Suyunu değiştirdiğimde daha mutlu olur ve yüzmeye başlar. Bakımları

5 Bakım zamanları Bakımları Bazı hayvanların bakımları günlük yapılmalıdır. Özellikle kafes hayvanları, kafeslerini çok çabuk kirlettikleri için kafesleri günlük olarak temizlenmelidir. Yem kabukları, dışkıları ve tüyleri dökülen kuşlarımın bakımını günlük olarak yapamayınca minik kardeşimin sağlığını korumak için bir süreliğine kuşlarımı babamın arkadaşına emanet ettik. Kuşlarımı görmeye ziyarete gidiyorum. Özellikle kuşlar, hamsterlar gibi hayvanların bakımları zamanında ve düzenli olarak yapılmalıdır yoksa çabuk hastalanırlar. Tırnakları uzadıkça kesilmeli, vitaminleri verilmeli, rüzgar alan yerlerde bırakılmamalılar.

6 Kuşlarımı ziyaret ettim. Mayıs’ta yumartaları olacakmış onu öğrendim. Bakımları

7 Evde küçük bir kardeşiniz varsa ve yerlerde emekliyorsa o zaman evde kedi ve köpek beslemenizde onun sağlığına zarar verebilir. Kediler ve köpeklerin tüyleri dökülür ve patileriyle dışarıdan mikrop getirebilir.

8 Bakımları Bitkiler de hayvanlar gibi bakıma muhtaç canlılardır. Güneşe ihtiyaçları vardır. Sevgimize ihtiyaçları vardır. Suya ihtiyaçları vardır.

9 Sevgi ve Sabır Hem bitkilerin hem de hayvan dostlarımızın bizim sevgimize ihtiyaçları vardır. Onları severek ihtiyaçlarını karşıladığımızda ve sabırla beklediğimizde onlar da bize karşılığında ya çiçekleriyle teşekkür edecektir ya da dostlarımız yanımızdan hiç ayrılmayacaktır.

10 Yetenekli Dostlarımız

11

12 LOGO


"LOGO EVDEKİ DOSTLARIMIZ Reyyan İLCİ 3/C 2643. Evdeki Dostlarımız Hayvanlar 1 Bitkiler 2 KuşlarBalıklarKediHamster Köpek KaranfilMenekşeKaktüsAtatürk Çiçeği." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları