Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

 Işık olmadan hiçbir şey göremeyiz.  Eğer çok ışık olursa ışık kirliliği olur.  Sporcuların maçlarda oynaması için ışık gerekir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: " Işık olmadan hiçbir şey göremeyiz.  Eğer çok ışık olursa ışık kirliliği olur.  Sporcuların maçlarda oynaması için ışık gerekir."— Sunum transkripti:

1

2

3  Işık olmadan hiçbir şey göremeyiz.  Eğer çok ışık olursa ışık kirliliği olur.  Sporcuların maçlarda oynaması için ışık gerekir.

4

5  Karetta karettalar yollarını kaybeder.  Beynimize zarar verir.  Gözümüzü olumsuz etkileyebilir.  Çok aydınlatılan yer gözükmez.

6  Işık önüne bir engel çıkınca o engeli geçemez.  Eğer ışık havanın olmadığı yerden geçemeseydi şu an hava çok soğuk olurdu.

7 Thomas Edison ampulü 1879 yılında buldu. Thomas Edison ampulü yaparken iki yardımcısını kaybetti. Thomas Edison sıcak ışık kaynağı icat etmiştir. Sıcak ışık kaynakları dünyada küresel ısınmaya neden olur. Gelişmiş ülkelerde flüoresan lamba kullanılır. Flüoresan lamba soğuk lambadır. Soğuk lamba etrafı ısıtmaz, ampul etrafı ısıtır.

8

9 yapay ışık kaynakları  Yapay ışık kaynakları: İnsanların yaptığı ışık kaynaklarına yapay ışık kaynakları denir. Örnekler: Meşale, mum, ampul, halojen lamba, el feneri, araba farları...

10 AAşağıdakilerden hangi bilim adamı ampulü bulmuştur? a) Thomas Edison b) Nick Holanyak c) Louis Braille d) Samuel Mors

11

12

13  İnsanların yaptıkları ses kaynaklarına yapay ses kaynakları denir. tıkla dinle tıkla dinle Örnekler: Radyo, telefon, kornalar...

14  İnsanların yapmadığı, doğada bulunan ses kaynaklarına doğal ses kaynakları denir.

15  BU SLAYT BARIŞ BAYAZIT TARAFINDAN HAZRLANMIŞTIR.  DAHA FAZLA BİLGİ: www.barisbayazit.com www.barisbayazit.com  Sloganımız: Yeni konu, yeni slayt!!!


" Işık olmadan hiçbir şey göremeyiz.  Eğer çok ışık olursa ışık kirliliği olur.  Sporcuların maçlarda oynaması için ışık gerekir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları