Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

YİĞİT ÖZDEMİR : 4 / C NO : 573 IŞIK VE IŞIK KAYNAKLARI.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "YİĞİT ÖZDEMİR : 4 / C NO : 573 IŞIK VE IŞIK KAYNAKLARI."— Sunum transkripti:

1 YİĞİT ÖZDEMİR : 4 / C NO : 573 IŞIK VE IŞIK KAYNAKLARI

2 IŞIK Işık olmadan görebilir miyiz? En önemli ışık kaynağımız nedir?

3 KARANLIKTA GÖREBİLİR MİYİZ? İçinde hiç ışık kaynağı bulunmayan ortamlara karanlık denir. Gözlerimiz açık olsa bile karanlık ortamlarda varlıkları göremeyiz. Işık miktarı azaldıkça veya çok fazla arttıkça varlıkları görmemiz zorlaşır.

4 KARANLIKTA GÖREBİLR MİYİZ? Bazı ışık ışınları gözle görülemezler. Röntgen ışınları, telefonlardaki kızıl ötesi ışınları buna örnek olarak verebiliriz.

5 KARANLIKTA GÖREBİLR MİYİZ? Bazı ışık ışınları gözle görülemezler. Röntgen ışınları, telefonlardaki kızıl ötesi ışınları buna örnek olarak verebiliriz.

6 ÇEVREMİZDEKİ IŞIK KAYNAKLARI Işık yayarak etrafını aydınlatan her şey ışık kaynağıdır. Işık kaynakları kendiliğinden görünür. Diğer cisimler ise ışık kaynaklarından gelen ışığı yansıttıkları için görünür.

7 ÇEVREMİZDEKİ IŞIK KAYNAKLARI Işık kaynakları kendiliğinden görünür. Diğer cisimler ise ışık kaynaklarından gelen ışığı yansıttıkları için görünür.

8 IŞIK KAYNAKLARI Doğal ışık kaynakları Yapay ışık kaynakları GÜNEŞ, YILDIZLAR, ŞİMŞEK MUM, AMPUL, GAZ LAMBASI, EL FENERİ

9 Kendiliğinden ışık üretip, etrafına sürekli ışık yayabilen, ışık yaymak için başka bir kaynağa ihtiyaç duymayan varlıklara doğal ışık kaynakları denir. 1)DOĞAL IŞıK KAYNAKLARı:

10 GÜNEŞ, YILDIZLAR, ŞİMŞEK MUM, AMPUL, GAZ LAMBASI, EL FENERİ

11

12

13 İnsanlar tarafından çevreye Işık yaymak, aydınlatmak için yapılan ışık kaynaklarına yapay ışık kaynakları denir. 2)YAPAY IŞıK KAYNAKLARı:

14

15 BENİ DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM


"YİĞİT ÖZDEMİR : 4 / C NO : 573 IŞIK VE IŞIK KAYNAKLARI." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları