Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Kuyruğunu kıskanan uçurtma

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Kuyruğunu kıskanan uçurtma"— Sunum transkripti:

1 Kuyruğunu kıskanan uçurtma

2 Bir zamanlar güzel bir uçurtma vardı. Kuş gibi hafifti
Bir zamanlar güzel bir uçurtma vardı.Kuş gibi hafifti.Rengi de çok güzel kırmızıydı. Sahibi onu uçurduğu zaman gelin gibi süzülmeye başlardı.Yine de mutlu olmazdı.Yükseğe,en yükseğe çıkmak isterdi.Tüm uçurtmaları geçince mutlu olacağını düşünüyordu.

3 Sahibi,hiç de onun düşündüğü gibi düşünmüyordu
Sahibi,hiç de onun düşündüğü gibi düşünmüyordu.Uçurtması,kendisi gibi arkadaşlarının arasında oynasın,mutlu olsun istiyordu.İyi ama,bunu kırmızı uçurtma anlamıyordu ki! Suçuda kuyruğuna atıyordu: _Ben daha yükseğe çıkarım.Tüm uçurtmaları geçerim.Geçerim ya,kuyruğum bana yük oluyor.Benim yükseğe çıkmamı engelliyor,diyordu.

4 Böyle düşüne düşüne sonunda bir kara verdi. Kuyruğundan kurtulacaktı
Böyle düşüne düşüne sonunda bir kara verdi.Kuyruğundan kurtulacaktı.Böylece hafifleyecek,daha yükseğe çıkacak,tüm arkadaşlarını geçecekti.Mutlu olacaktı! Ne dersiniz arkadaşlar? Kırmızı uçurtma,kuyruğundan kurtulsun mu,kurtulmasın mı?

5 Kırlangıç akıllı bir kuştu. Kırmızı uçurtmanın ne yapacağını anladı
Kırlangıç akıllı bir kuştu.Kırmızı uçurtmanın ne yapacağını anladı.Onu uyardı: _Kırmızı uçurtma,ben kuyruğumu çok severim.O olmazsa böyle hızlı hareket edemem.Sakın kuyruğunu koparma,dedi

6 Kedi kardeşte aşağıdan seslendi: _Kırlangıç doğru söylüyor
Kedi kardeşte aşağıdan seslendi: _Kırlangıç doğru söylüyor.kuyruğunun değerini bil.Ben ,kendimi kuyruksuz düşünemiyorum bile!dedi.

7 Kırmızı uçurtma bu sözleri duyunca daha çok kızdı
Kırmızı uçurtma bu sözleri duyunca daha çok kızdı. _Siz beni değil kuyruğumu seviyorsunuz!Bende bir an önce ondan kurtulacağım!O güzelim kuyruğu pıt diye kopuverdi.

8 Kırmızı uçurtma,kuyruksuz kalınca bir sevindi,bir sevindi ki sormayın
Kırmızı uçurtma,kuyruksuz kalınca bir sevindi,bir sevindi ki sormayın.Ne yazık ki bir daha uçamadı.Uçurtma kardeşlerinin yanına çıkamadı. Döne döne,alçala alçala bir dereye düştü.Kurbağalar bile ona güldüler,alay ettiler.

9 Yaptığı yanlışı o zaman anladı. Pişman oldu,çok üzüldü
Yaptığı yanlışı o zaman anladı.Pişman oldu,çok üzüldü.Olmayan kuyruğundan özür diledi.Diledi de ne oldu?artık kuyruğu yoktu.

10 Aferin. oda düşündüğünüzü yaptı. Ama bu,o kadar da kolay olmadı
Aferin! oda düşündüğünüzü yaptı.Ama bu,o kadar da kolay olmadı. Kuyruğundan kurtulmak için çırpınıp durunca daha yükseğe çıkıverdi.Öteki uçurtmalar:Aaa! dediler. Kırmızı uçurtmanın ne güzel, kuyruğu var! Bizimde böyle kuyruğumuz olsa bizde daha yükseğe çıkabiliriz,dediler

11 Kırmızı uçurtma,çok yükseğe çıkamamıştı ama azıcık da olsa arkadaşlarının üstüne çıkmıştı.Çıkmıştı ya,onların övgü dolu sözlerini, bakışları göremez,duyamaz olmuştu.Çırpınmayı bıraktı.Arkadaşlarının arasına indi. Onlara birlikte uçmaya başladı.Evet,evet!İstediği buydu.MUtlu olmak istiyordu.Mutluluğu da arkadaşlarının arasında bulmuştu.


"Kuyruğunu kıskanan uçurtma" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları