Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Www.interscience.wiley.com Wiley İnterScience www.interscience.wiley.com TUBİTAK-EKUAL & SAĞLIK BAKANLIĞI Eğitim Toplantısı Wiley InterScience www.interscience.wiley.com.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Www.interscience.wiley.com Wiley İnterScience www.interscience.wiley.com TUBİTAK-EKUAL & SAĞLIK BAKANLIĞI Eğitim Toplantısı Wiley InterScience www.interscience.wiley.com."— Sunum transkripti:

1 Wiley İnterScience TUBİTAK-EKUAL & SAĞLIK BAKANLIĞI Eğitim Toplantısı Wiley InterScience EMEL KAYNAK

2 Sunum Planı  Wiley InterScience Yenilikler  Online Dergiler  Arayüz  Konu alanları  Uzaktan Erişim

3 Blackwell Synergy dergilerinin bütün hakları Wiley InterScience’a dahil edilmiştir. Blackwell Synergy URLs adresindeki bütün linklere Wiley InterScience içeriğinden erişilecektir. Üçüncü parti alanındaki Blackwell Snergy içerisindeki tüm linkler yeni adres olan Wiley InterScience’a yönlendirilecektir. IP Otantikasyonlu kullanıcılar ve Blackwell Snergy kullanıcıları artık Wiley Interscience’dan erişim sağlayacaklardır. username and password ile Wiley InterScience’a uzaktan erişmek kullanıcılara erişim kolaylığı sağlar. Yazar DOIs (Digital Object Identifiers) Digital Kimlik Numarası değişmeden aynı kalmaktadır ve Wiley InterScience içerisinde çalışmaya devam edecektir. Yenilikler Wiley InterScience – Yenilikler

4 Wiley InterScience üzerindeki Online Dergiler’e erişim

5 yılından günümüze dergileri Erişim adresi interscience.wiley.cominterscience.wiley.com Mevcut Dergiler Nelerdir?

6 içeriğindeki ödüllü dergiler

7 Wiley InterScience- ARAYÜZ “Register Now” ile Sisteme Kayıt yaptırarak Kendi Profilinizi oluşturabilirsiniz. Konu Alanlarını Görebildiğiniz Alan. “All Content” kısmına Keyword girip tarama yapabilirsiniz. Yayın adından tarama yapmak için ‘Publication Title’ kısmına ilgilendiğiniz yayın adını giriniz.

8 “ Browse By Product ” Dergi Listesini Alfabetik olarak görebilirsiniz. En çok kullanılan ve Tavsiye edilen dergileri inceleyebilirsiniz.

9 Konu Alanları

10 Konu Alanları Konuyla ilgili dergi başlıklarını seçebilirsiniz.

11 Dergi içeriği Makaleler yayınlanmadan önce başlıkları önceden incelemenize izin verir.

12 İçindekiler HTML veya PDF formatlarinda makalelerin tam metnine erişilebilir. Dergileri “My Profile” e kaydedebilir ya da Alerts uyarısı sağlayabilirsiniz.

13 Makalenin PDF Formatı PDF Görünümü

14 Makalenin HTML formatı Yalın halde makalenin içeriğini gezinebilirsiniz. HTML görünümü

15 Alıntı Takibi Güncel olarak okuduğunuz makalelere atıf alan diğer makalelerin de bir listesini size gösterir CrossRef bağlantı özelliği vardır. Wiley Interscience üzerindeki ve diğer yayıncı firmalarında bulunan mevcut makalelerin listesini verir.

16 Alıntı Takibi “Citation Tracking” butonunu tıklayın.

17 Alıntı Takibi Download Citations Alıntılar yapabilmeniz için “Abstract, Referenslar ve full-text makaleler”, gibi bağlantılar sağlar.

18 Gelişmiş tarama Advanced Search modülünde Boolean operatörlerinin kullanıp ilgili alanları belirleyerek taramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

19 “Register Now”“ile kaydınızı gerçekleştirdikten sonra Kendi Adınıza Oturumu Açabilirsiniz.”My Profil” butonu ile kayıtlı bilgilerinizi inceleyebilirsiniz. Oturumu kapatmak için Log Out ’a tıklayınız. Oluşturduğunuz listelere buradan ulaşabilirsiniz. Tam metin makalelere ulaşabileceğiniz dergilerin listesini buradan görebilirsiniz. “My Profile” Oluşturma

20  Kurumsal Aboneliğiniz varsa IP (Internet Protocol) aralıklarınız tanımlı olduğu için Wiley InterScience veritabanına otomatik erişim sağlayabilirsiniz.  Organizasyonunuz tarafından satın alınmış olan abonelikler için sistem size Kullanıcı adı ve Password sormayacaktır.  Bununla beraber, Proxy ayarlarıyla kurumunuzun server’ına bağlanıp sisteme giriş yapabilirsiniz. Uzaktan Erişim

21 Kişisel Uzaktan Erişimi Etkinleştirme My Profile Butonu

22 Kişisel Uzaktan Erişimi Etkinleştirme Buraya Tıkladığınızda ilk 120 günde kaydettiğiniz bilgileri görebileceksiniz.

23 Wiley InterScience ürünleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz lütfen aşağıdaki adresleri ziyaret ediniz. interscience.wiley.com/training interscience.wiley.com/tutorials

24 Teşekkürler… EMEL KAYNAK


"Www.interscience.wiley.com Wiley İnterScience www.interscience.wiley.com TUBİTAK-EKUAL & SAĞLIK BAKANLIĞI Eğitim Toplantısı Wiley InterScience www.interscience.wiley.com." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları