Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

10-16 Mayıs Engelliler Haftası OOrganları veya vücutlarının bir kısmı iş göremez halde olanlarla, zihinsel açıdan yetersizlik ve dengesizlik gösteren.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "10-16 Mayıs Engelliler Haftası OOrganları veya vücutlarının bir kısmı iş göremez halde olanlarla, zihinsel açıdan yetersizlik ve dengesizlik gösteren."— Sunum transkripti:

1

2 10-16 Mayıs Engelliler Haftası

3 OOrganları veya vücutlarının bir kısmı iş göremez halde olanlarla, zihinsel açıdan yetersizlik ve dengesizlik gösteren kişilere, engelli ( sakat) diyoruz.

4 Adımlarınızın biçiminin ne önemi var mühim olan yürüyüşümüzle sevgi ve dostluk köprüsünü geçmektir.

5 Engel sorun değildir.!!! Engelli arkadaşımıza engelli olduğunu hissetirmeden onunla birlikte oyunlar oynamalı yalnız oldugunu hissettirmeli ve engelinin sorun olmadığını ona hissettirmeliyiz. Engelli arkadaşımıza engelli olduğunu hissetirmeden onunla birlikte oyunlar oynamalı yalnız oldugunu hissettirmeli ve engelinin sorun olmadığını ona hissettirmeliyiz.

6 Sevgi varsa engel yoktur. Engellerimiz yada işlerimiz olabilir, Bunlar sevgiye asla engel olamaz "

7 "Bir birini seven insanlar için engeller bir tatlı tebessümden ibarettir"

8 GÖZLERİM Gözlerim çok güzel gözlerim, Gözlük takar dolaşır. Her yeri görürler, Güneş,doğa,çimen. Gözlerim olmasa, Ben ne yapacağım? Gözlerim çok güzel, Benim en güzel organım

9 Çocuklar !!! Engelli kişilere elimizden geldiği kadar yardım etmeli ve onların engellerini biraz da olsa hafifletmeliyiz.

10 Sevgi paylaştıkça çoğalır engel paylaştıkça azalır.

11 UNUTMAYIN Kİ !!! HER İNSAN BİR ENGELLİ ADAYIDIR…


"10-16 Mayıs Engelliler Haftası OOrganları veya vücutlarının bir kısmı iş göremez halde olanlarla, zihinsel açıdan yetersizlik ve dengesizlik gösteren." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları