Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TEMEL SORU ÜNİTE SORULARI İÇERİK SORULARI ÜNİTE ÖZETİ MÜFREDAT KAZANIMLARIMÜFREDAT KAZANIMLARI 21.YY KAZANIMLARI21.YY KAZANIMLARI TEŞEKKÜRLER.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TEMEL SORU ÜNİTE SORULARI İÇERİK SORULARI ÜNİTE ÖZETİ MÜFREDAT KAZANIMLARIMÜFREDAT KAZANIMLARI 21.YY KAZANIMLARI21.YY KAZANIMLARI TEŞEKKÜRLER."— Sunum transkripti:

1

2 TEMEL SORU ÜNİTE SORULARI İÇERİK SORULARI ÜNİTE ÖZETİ MÜFREDAT KAZANIMLARIMÜFREDAT KAZANIMLARI 21.YY KAZANIMLARI21.YY KAZANIMLARI TEŞEKKÜRLER

3

4 Top tutma nedir? Paslaşma Çeşitleri Nedir? Top Sürme nedir? Şutun çeşitleri nedir?

5 Top tutma tekniği nasıl olmadır? Çift el paslar nelerdir? Top sürerken (dripling) dikkat edilecek noktalar nelerdir? Şut atışı yaparken nelere dikkat edilmelidir?

6 Topu Tanıma Herkese bir top verilir, öğrenciler basketbol topuyla oynamaya başlarlar. Öğrencinin topla istediği hareketi yapmasına izin verilir.

7 Topa Sahip Olma. Topu Öne Taşıma. Topu hedefe atma. Takım arkadaşlarına yardım. Rakibe müdahale.

8 Top iki el ile kavranarak tutulur. Kollar öne doğru gergin,parmaklar açık, alçak toplar için küçük parmak ve baş parmak (V) gibidir.Yüksek toplar için baş parmak ile işaret parmak (W) gibidir.

9 Top vücudun ön kısmına doğru çekilir. Öndeki ayak,top vücuda çekilirken aynı ritimle geriye alınır.

10

11 Göğüs pası. Bauns pas. Kafa üzerinden pas. Yukarıda belirtilen paslar çift el paslardır.

12 Basketbolda en çok kullanılan pas çeşididir. Ayaklar omuz genişliğinde açık bir şekilde pas bekleriz.

13 Top bize geldiği zaman, iki el ile topu tutup, göğsümüze çekerek yumuşatırız ve aynı anda ayağımızın bir tanesini geriye alırız. Topu atarken; Göğsümüzden çift elle çıkarıyoruz, arkadaki ayağımızı öne alıyoruz. Kollar gergin.

14 Bauns ;Çarptırarak, sektirerek demektir. Vücudumuzun bütün pozisyonları aynı, göğüs pası pozisyonu gibidir. Sadece atış yaparken topu yere çarptırarak ileri doğru atarız.

15 Bu pas çeşidi; Hızlı hücumlarda daha çok kullanılır. Atış pozisyonumuz aynıdır, sadece topu kafamızın üzerinden çift elle atarız.

16 Topun bir veya birden fazla, tek elle, durarak veya hareket halinde yere vurulmasıdır. Top ile öne doğru yapılacak hareketin muhakkak top sürme ile başlaması gerekir. Top sürme, sağ elle başladığında sol bacak önde olmalıdır veya tersi olmalıdır.

17

18 Baş ve gözler sürülen topa değil ileriye bakmalı bel hafifçe öne kırılmalı,parmaklar mümkün olduğu kadar açık bilekler serbesttir. Sağ ve sol el aynı özellikte kullanabilmeli. Top sürme; alçak ve yüksek olmak üzere ikiye ayrılır.

19 Atış yapan el topun altında. Diğer el topu korur biçimde yanda.

20 Ayaklar omuz genişliğinde açık dizlerden bükülü,bir ayak önde. Atış kolu gerilerek, bilek öne düşer. Avuç içi potaya bakar.

21 Seçili spor dallarını yaparken spor dalına özgü ilke ve kuralları uygular.Seçili spor dallarını yaparken spor dalına özgü ilke ve kuralları uygular. Performansını analiz etmek için mekaniğin ilkelerini kullanır.Performansını analiz etmek için mekaniğin ilkelerini kullanır.

22 Sportif etkinliklerde başkalarının haklarına saygı gösterir.Sportif etkinliklerde başkalarının haklarına saygı gösterir. Farklı Sportif etkinliklerde başarıyı takdir eder.Farklı Sportif etkinliklerde başarıyı takdir eder.

23

24 Yaratıcı D ü ş ü nme Eleştirel D ü ş ü nme Esneklik ve Uyum Araştırma – Sorgulama Problem Çö zme Girişimcilik G ö zlem Farklılıklara saygı Bilgi Teknolojilerini Kullanma

25 basketbolegitim.com www.basketbolbilgi.com/yas-gruplarina- gore-basketbol-egitim forum.bedenegitimi.gen.tr › Sunular ve Slaytlar www.bedenegitimiogretmeni.com www.fanatik.com.tr

26

27


"TEMEL SORU ÜNİTE SORULARI İÇERİK SORULARI ÜNİTE ÖZETİ MÜFREDAT KAZANIMLARIMÜFREDAT KAZANIMLARI 21.YY KAZANIMLARI21.YY KAZANIMLARI TEŞEKKÜRLER." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları