Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Türk Balıkadamlar Kulübü

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Türk Balıkadamlar Kulübü"— Sunum transkripti:

1 Türk Balıkadamlar Kulübü
TUR 407 Ali Necmi EREN Türk Balıkadamlar Kulübü 2014 Sponsorluk Dosyası

2 Neden Rüzgar Sörfü Rüzgar gücüyle saatte km hızlara çıkan ve su üstünde kıvrak manevralarla görsel bir şölen sunan rüzgar sörfünde her antrenman, her yarış bir şov niteliğindedir. Bu şovda tüm gözler yelkenler üzerindedir. Bu spor, özellikle son yıllarda genç sporcuların katılımı ile yazılı ve görsel basında sıklıkla yer bulmaktadır. Rekabete dayalı bir spor ve aynı zamanda bir yaşam tarzı olan rüzgar sörfü, 7 den 70 e herkesin beğenerek izlediği bir yelken sporudur.

3 Rüzgar Sörfü Yarışları
Bu spor ülkemizde üç ana sınıfta yapılmaktadır. RS-X Raceboard Techno 293 RS-X sınıfı olimpik rüzgar sörfü sınıfı olup, ülkemizde bu sınıf sporcuları deneyimli sporcular arasından seçilmekte ve daha yoğun antrenmanlarla yüksek tempoda çalışmaktadırlar. Yarışlar Resmi Ulusal Yarışlar: En kapsamlısı Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen yarışlar olup geniş katılımlı ve oldukça çekişmeli geçer. Sponsor Yarışları: Sezon içerisinde federasyonun yarış takvimine alınan bazı özel yarışlar yapılmaktadır. Sponsorlar, isimlerini verdikleri bu yarışlarda özel ödüller dağıtarak parti ve özel organizasyonlarla çekici hale getirerek reklam yapma fırsatı bulurlar. PWA World Tour: Professional Windsurfers Association dünyanın en iyi rüzgar sörfçülerini bir araya getiren özel bir kuruluş ve başarılı bir organizasyondur. Bu yarışlar 6 ayak üzerinden dünyanın çeşitli yerlerinde yapılmakta, son 6 yıldır bir ayak ülkemizde düzenlenmektedir.

4 Reklam Alanları Sörf yelkenleri oldukça büyük reklam alanları sağlamaktadırlar. Bu dinamik sporda, yelken üzerinde markaların temsil edilmeleri oldukça dikkat çekicidir. Ek olarak sporcunun su üzerinde kullandığı giysiler de, reklam alanı olarak kullanılabilir.

5 TUR 407 Ali Necmi EREN 11 Aralık 1997 İstanbul doğumludur.
İstanbul Özel Alman Lisesi 9. sınıfında okuyan başarılı bir öğrencidir. Haziran 2012’de bu spora aktif olarak başlamıştır. Aynı yılın eylül ayında yeteneği ile dikkat çekerek Türk Balıkadamlar Kulübü'nde Raceboard sınıfı takımına kurucu sporcu olarak dahil olmuştur. Aralık 2012’de , spora başladığının 6. ayında, aynı kulüpte lisansını alarak Raceboard sınıfı takım kaptanı olmaya layık görülmüştür. Tam bir sene sonra Raceboard sınıfındaki başarıları değerlendirilerek antrenörleri tarafından Olimpik Sınıf RS-X e geçişi uygun görülmüştür.

6 Başarıları, Hedefleri Şubat 2013 Yarıyıl Kupası, erkekler 5. si
Nisan 2013 İstanbul İl Birinciliği, erkekler 2. si Nisan 2013 Federasyon Kupası, erkekler 2. si Mayıs 2013 Erciyes Sipahi Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası, erkekler 2.si Haziran 2013 RS-One Dünya Şampiyonası 10. su Kasım Windsurf Türkiye Şampiyonası 2. si 2014 yılında RS-X sınıfında ilk 3 içinde yer almak ve Milli Takım’a girmek. 2014 yılında en az iki uluslar arası yarışa katılarak ülkemizi başarı ile temsil edip derece elde etmek.

7 Sponsorluk Resimde sporcumuzun yelkeninde görülen BMW logosu, Mayıs ayında İstanbul Boğazı’nda BMW sponsorluğunda düzenlenen Sailing Cup sırasında reklam amacı ile yapıştırılmıştır. Başarılı sporcumuzun yelkeninde bulunan logo tüm diğer yelkenler arasında izleyicilerin dikkatini çekmektedir. Sponsorluk anlaşması dahilinde, ekli sayfalarda görüldüğü şekilde, sporcumuzun katıldığı her yarışta ve antrenmanlarda yelkeninde ve giysilerinde Şirketinizin logosu bulunacak, sosyal paylaşım sitelerinde ve sporcumuz adına hazırlanan web sayfalarında ve bloglarda reklamı yapılacaktır. Sponsorluk kapsamında yapılan tüm ödemeler vergiden düşülebilmektedir.

8 2014 Yılı Bütçesi Toplam bütçe tek sponsor için 14.000 Euro
Bir adet tam takım Neilpryde RS-X ekipmanı : Tahmini bütçe : Euro Bir adet RS-X yarış yelkeni, direği ve fini : Tahmini bütçe : Euro 3) Yurt dışı yarışlar için günlük 125 Euro, yurt içi yarışlar için günlük 50 Euro harcırah. Yıllık 2 yurt dışı ve 5 yurt içi yarış için ulaşım dahil tahmini bütçe: Euro 4) Antrenör, beslenme uzmanı ve sağlık giderleri: Tahmini bütçe: Euro Toplam bütçe tek sponsor için Euro Bölünmüş sponsorluk, ana sponsorluk Euro, yan sponsorluk Euro

9 E-Mail: ali@ali-eren.com
İletişim Ali Necmi Eren GSM : Web:

10 2013 Şubat, Bodrum Yalıkavak, Yarıyıl Kupası’ndan bir enstantane

11 İlk katıldığı yarış , Yarıyıl Kupası Raceboard sınıfı kesin sonuçları

12 2013 Nisan, İstanbul İl Birinciliği Yarışı Start Hattı

13 İl Birinciliği yarışları sonunda Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı’ndan ikincilik madalyasını alırken Türk Balıkadamlar Kulübü Sörf Takımı, dereceye giren arkadaşları ile sevinçlerini paylaşırken

14 Nisan 2013, Federasyon Kupası , tüm sporcular bir arada…

15 Nisan 2013, Federasyon Kupası Start Hattı
Federasyon Kupası’nda 2. olarak finiş verirken

16 Sonuçlar ve puan durumu

17 2.lik kupasını Büyükçekmece Belediye Başkanı’ndan alırken

18 2013 Mayıs Erciyes Sipahi Kupası Start Hattı ve yarıştan enstantaneler

19 Sonuçlar ve puan durumu

20 Raceboard erkekler 2.si

21 Tüm dereceye giren sporcular birlikte…

22 Başarılı ve yetenekli sporcuların desteklenmesi ülke menfaatinedir.

23 TEŞEKKÜRLER


"Türk Balıkadamlar Kulübü" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları