Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

2014 YILI OCAK AYI FAALİYET PLANI SUNUMU 10 Mart 2014

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "2014 YILI OCAK AYI FAALİYET PLANI SUNUMU 10 Mart 2014"— Sunum transkripti:

1 2014 YILI OCAK AYI FAALİYET PLANI SUNUMU 10 Mart 2014
KUMRU İLÇE İLÇE J.K.LIĞI 2014 YILI OCAK AYI FAALİYET PLANI SUNUMU 10 Mart 2014

2 Jandarmanın Misyon ve Vizyonu
1. Misyonumuz; . Emniyet, asayiş ve kamu düzenini sağlamak, korumak ve kollamak, kaçakçılığı men, takip ve tahkik etmek, suç işlenmesini önlemek için gerekli tedbirleri almak ve uygulamak, ceza infaz kurumları ve tutukevlerinin dış korumalarını yapmak, İşlenmiş suçlarla ilgili olarak kanunlarda belirtilen işlemleri yapmak ve bunlara ilişkin adli hizmetleri yerine getirmek, Askeri kanun ve nizamlarının gereği görevlerle, Genelkurmay Başkanlığınca verilen görevleri yapmak, Yukarıda belirtilen görevler dışında kalan, diğer kanun ve nizam hükümlerinin icrası ile bunlara dayalı emir ve kararlarla jandarmaya verilen görevleri yapmaktır. Vizyonumuz; İnsan merkezli çağdaş yönetim ve görev anlayışı iye ulusal ve uluslar arası alanda en saygın, en güvenilir, en mükemmel hizmet üreten örnek kuvveti olmaktır.

3 Amaç, Yetki ve Sorumluluklar
Anayasamızda belirtilen Sosyal Hukuk Devleti ile Temel Hak ve Hürriyetlerin Korunması ilkesinden hareketle yılında kabul edilerek yürürlüğü giren 2559 sayılı Kanunla; 1937 yılında kabul edilerek yürürlüğü giren 3201 sayılı Kanunla; Asayişi amme, şahıs tasarruf emniyetinin ve mesken masuniyetinin korunması Halkın ırz, can ve malını muhafaza ve ammenin istirahatının sağlanması, Yardım isteyenlere yardıma muhtaç olan çocuk , alil ve acizlere yardım edilmesi ve kollanması, Mevzuata ve kamu düzenine uygun olmayan hareketlerin işlenmesinden önce mevzuat doğrultusunda önünü almak, İşlenmiş suçlar hakkında kanunlarda yazılı görevleri yapmak amaçlanmış ve yetki ve sorumluluk kanunlardan alınmaktadır.

4 İdareye İlişkin Bilgiler
1. Fiziksel Yapı: İlçe J.K.lığı Samur Mahallesi Tekkiraz Caddesi No:21 Kumru/ORDU adresinde bulunmakta, 10 odada 14 personelle hizmet vermektedir. 2.İlçe Jandarmanın Yapısı: 2.1. Teşkilat Yapısı: İlçe Jandarmanın teşkilat yapısının en üst düzey yöneticisi İlçe J.Komutanıdır. İlçe J.K.lığı bünyesinde karargah, 3 asayiş timi ve bir jandarma trafik timi mevcut olup; idari, trafik, asayiş ve adli işlemler işlemleri yürütülmektedir. 2.2. Görevli Hizmet Birimleri: Önleyici ve adli kolluk kapsamında ilçe jandarmanın tüm iş ve işlemleri bir ekip işi doğrultusunda yürütülmekte, üst mülki ve adli amirler birim amiri ile diğer sıralı amirler tarafından mevzuat doğrultusunda bilgilendirilmektedir.

5 İlçe J.K.lığının Görevli Birimleri
İlçe Jandarma Komutanlığında görevli Birim mirleri ve Memurları AD SOYAD ÜNVANI Doğan BOZKURT İlçe Jandarma Komutanı Mustafa KİRAZ Personel ve Lojistik Kısım Amiri Fatih ARICA 14.Jandarma Trafik Tim Komutanı Mehmet AYAR 2.Asayiş Tim Komutanı Engin DEMİR 1.Asayiş Tim Komutanı İlyas KILIÇ 3.Asayiş Tim Komutanı Ramazan AKSU Asayiş ve İstihbarat Kısım Amiri Vekili M.Yasin MEŞE Harekat Eğitim ve Silah Ruhsat Kısım Amiri Vekili

6 İlçe J.K.lığı Organizasyon Şeması
Karargah Asayiş Timleri Trafik Timi Per.Loj.Ks.A. Asyş.İsth.Ks.A. Hrk.Eğt.Ks.A. 1.Asyş.Timi 2.Asyş.Timi 14.J.Trf.Tim K.lığı Hiz.Muh.Ks.K. 3.Asyş.Timi

7 İlçe Jandarma K.lığının Faaliyetleri
Devriye Hizmetleri, Trafik Düzenleme Hizmetleri, Trafik Tescil Hizmetleri, Toplum Destekli Güvenlik Hizmeti, Adli Hizmetler, İdari Hizmetler, Asayiş Hizmetleri, Güvenlik Hizmetleri, Terörü Önleme Hizmetleri, Kaçakçılık Önleme Hizmetleri, Silah Ruhsat Hizmetleri.

8 J.K.lığı Faaliyet Raporu Önsöz
Türkiye Cumhuriyeti Anayasası başta olmak üzere mevcut kanunların verdiği yetki ve sorumluluklar çerçevesinde tarafsızlık ve eşitlik ilkelerine bağlı olarak çağın gerektirdiği her türlü teknik imkanları kullanmak suretiyle sorumluluk alanımızdaki tüm insanlara güler yüzlü, süratli ve etkili güvenlik hizmeti vermek hedeflenmektedir. Her Pazartesi günü mülki idare amiri başkanlığında diğer daire amirleri ile asayiş toplantıları gerçekleştirilmekte; meydana gelen asayiş olayları, idari konular, önleyici tedbirler ve diğer konular değerlendirilmekte komutanlığımızı ilgilendiren boyutuyla geleceğe yönelik hedefler yenilenmekte ve planlamalar yapılmaktadır.

9 Faaliyet Takvimi OCAK AYLAR FAALİYET HEDEFLENEN GERÇEKLEŞEN
1.Kazaların Önlenmesi Ve Trafikte Kural İhlallerin Asgari Seviyeye İndirilebilmesi Amacıyla Denetim Faaliyetleri 475 araç 767 2. Alkollü Araç Kullanımının Önlenmesi Amacıyla Denetimler Yapılması 65 sürücü 72 3. Ağır Taşıtların Karayolunda İstihap Haddine Yönelik Tonaj, Kabari Yük Uygulanmaları 19 ağır taşıt 4 4. Sürücülerin Trafikte Bilinçli Ve Kuralları Uygun Araç Kullanımına Yönelik Eğitim Faaliyetleri 85 sürücü 105 5. Okullarda Trafik Bilincini Arttırmaya Yönelik Eğitim Çalışmaları 4 okul 2 6. Yolcu Taşımacılığı Yapan Araçlar Üzerinde Fazla Yolcu Uygulamaları 65 araç 90 UYAP ve KİHBİ Sorgulaması 200 kişi 176 8.Faili Meçhul Olayların Aydınlatılması 1 Olay 9.Toplu İnternet Kullanıcılara Yönelik Denetleme 0 Kullanıcı 10.Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerlerini Denetleme 6 İşletme 26 11.Çocuk-Okul Projesi Kapsamında Okullara Seminer Verilmesi Okul 12. Esnaf Ziyaretleri Esnaf 13. Toplumsal Destekli Güvenlik Hizmet Toplantısı 4 Toplantı 3


"2014 YILI OCAK AYI FAALİYET PLANI SUNUMU 10 Mart 2014" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları