Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KUMRU İLÇE İLÇE J.K.LIĞI 2014 YILI OCAK AYI FAALİYET PLANI SUNUMU 10 Mart 2014.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KUMRU İLÇE İLÇE J.K.LIĞI 2014 YILI OCAK AYI FAALİYET PLANI SUNUMU 10 Mart 2014."— Sunum transkripti:

1 KUMRU İLÇE İLÇE J.K.LIĞI 2014 YILI OCAK AYI FAALİYET PLANI SUNUMU 10 Mart 2014

2 Jandarmanın Misyon ve Vizyonu 1.Misyonumuz;. Emniyet, asayiş ve kamu düzenini sağlamak, korumak ve kollamak, kaçakçılığı men, takip ve tahkik etmek, suç işlenmesini önlemek için gerekli tedbirleri almak ve uygulamak, ceza infaz kurumları ve tutukevlerinin dış korumalarını yapmak, İşlenmiş suçlarla ilgili olarak kanunlarda belirtilen işlemleri yapmak ve bunlara ilişkin adli hizmetleri yerine getirmek, Askeri kanun ve nizamlarının gereği görevlerle, Genelkurmay Başkanlığınca verilen görevleri yapmak, Yukarıda belirtilen görevler dışında kalan, diğer kanun ve nizam hükümlerinin icrası ile bunlara dayalı emir ve kararlarla jandarmaya verilen görevleri yapmaktır. 2.Vizyonumuz; İnsan merkezli çağdaş yönetim ve görev anlayışı iye ulusal ve uluslar arası alanda en saygın, en güvenilir, en mükemmel hizmet üreten örnek kuvveti olmaktır.

3 Amaç, Yetki ve Sorumluluklar Anayasamızda belirtilen Sosyal Hukuk Devleti ile Temel Hak ve Hürriyetlerin Korunması ilkesinden hareketle 1934 yılında kabul edilerek yürürlüğü giren 2559 sayılı Kanunla; 1937 yılında kabul edilerek yürürlüğü giren 3201 sayılı Kanunla; Asayişi amme, şahıs tasarruf emniyetinin ve mesken masuniyetinin korunması Halkın ırz, can ve malını muhafaza ve ammenin istirahatının sağlanması, Yardım isteyenlere yardıma muhtaç olan çocuk, alil ve acizlere yardım edilmesi ve kollanması, Mevzuata ve kamu düzenine uygun olmayan hareketlerin işlenmesinden önce mevzuat doğrultusunda önünü almak, İşlenmiş suçlar hakkında kanunlarda yazılı görevleri yapmak amaçlanmış ve yetki ve sorumluluk kanunlardan alınmaktadır.

4 İdareye İlişkin Bilgiler 1. Fiziksel Yapı: İlçe J.K.lığı Samur Mahallesi Tekkiraz Caddesi No:21 Kumru/ORDU adresinde bulunmakta, 10 odada 14 personelle hizmet vermektedir. 2.İlçe Jandarmanın Yapısı: 2.1. Teşkilat Yapısı: İlçe Jandarmanın teşkilat yapısının en üst düzey yöneticisi İlçe J.Komutanıdır. İlçe J.K.lığı bünyesinde karargah, 3 asayiş timi ve bir jandarma trafik timi mevcut olup; idari, trafik, asayiş ve adli işlemler işlemleri yürütülmektedir. 2.2. Görevli Hizmet Birimleri: Önleyici ve adli kolluk kapsamında ilçe jandarmanın tüm iş ve işlemleri bir ekip işi doğrultusunda yürütülmekte, üst mülki ve adli amirler birim amiri ile diğer sıralı amirler tarafından mevzuat doğrultusunda bilgilendirilmektedir.

5 İlçe J.K.lığının Görevli Birimleri İlçe Jandarma Komutanlığında görevli Birim mirleri ve Memurları ADSOYADÜNVANI DoğanBOZKURTİlçe Jandarma Komutanı MustafaKİRAZPersonel ve Lojistik Kısım Amiri FatihARICA14.Jandarma Trafik Tim Komutanı MehmetAYAR2.Asayiş Tim Komutanı EnginDEMİR1.Asayiş Tim Komutanı İlyasKILIÇ3.Asayiş Tim Komutanı RamazanAKSUAsayiş ve İstihbarat Kısım Amiri Vekili M.YasinMEŞEHarekat Eğitim ve Silah Ruhsat Kısım Amiri Vekili

6 İlçe J.K.lığı Organizasyon Şeması İlçe J.K.lığı Karargah Asayiş Timleri Trafik Timi Per.Loj.Ks.A. Asyş.İsth.Ks.A. Hrk.Eğt.Ks.A. 1.Asyş.Timi Hiz.Muh.Ks.K. 2.Asyş.Timi 3.Asyş.Timi 14.J.Trf.Tim K.lığı

7 İlçe Jandarma K.lığının Faaliyetleri Devriye Hizmetleri, Trafik Düzenleme Hizmetleri, Trafik Tescil Hizmetleri, Toplum Destekli Güvenlik Hizmeti, Adli Hizmetler, İdari Hizmetler, Asayiş Hizmetleri, Güvenlik Hizmetleri, Terörü Önleme Hizmetleri, Kaçakçılık Önleme Hizmetleri, Silah Ruhsat Hizmetleri.

8 J.K.lığı Faaliyet Raporu Önsöz Türkiye Cumhuriyeti Anayasası başta olmak üzere mevcut kanunların verdiği yetki ve sorumluluklar çerçevesinde tarafsızlık ve eşitlik ilkelerine bağlı olarak çağın gerektirdiği her türlü teknik imkanları kullanmak suretiyle sorumluluk alanımızdaki tüm insanlara güler yüzlü, süratli ve etkili güvenlik hizmeti vermek hedeflenmektedir. Her Pazartesi günü mülki idare amiri başkanlığında diğer daire amirleri ile asayiş toplantıları gerçekleştirilmekte; meydana gelen asayiş olayları, idari konular, önleyici tedbirler ve diğer konular değerlendirilmekte komutanlığımızı ilgilendiren boyutuyla geleceğe yönelik hedefler yenilenmekte ve planlamalar yapılmaktadır.

9 Faaliyet Takvimi AYLARFAALİYETHEDEFLENENGERÇEKLEŞEN OCAK 1.Kazaların Önlenmesi Ve Trafikte Kural İhlallerin Asgari Seviyeye İndirilebilmesi Amacıyla Denetim Faaliyetleri 475 araç 767 2. Alkollü Araç Kullanımının Önlenmesi Amacıyla Denetimler Yapılması65 sürücü 72 3. Ağır Taşıtların Karayolunda İstihap Haddine Yönelik Tonaj, Kabari Yük Uygulanmaları19 ağır taşıt 4 4. Sürücülerin Trafikte Bilinçli Ve Kuralları Uygun Araç Kullanımına Yönelik Eğitim Faaliyetleri 85 sürücü 105 5. Okullarda Trafik Bilincini Arttırmaya Yönelik Eğitim Çalışmaları4 okul 2 6. Yolcu Taşımacılığı Yapan Araçlar Üzerinde Fazla Yolcu Uygulamaları65 araç 90 UYAP ve KİHBİ Sorgulaması200 kişi 176 8.Faili Meçhul Olayların Aydınlatılması1 Olay 0 9.Toplu İnternet Kullanıcılara Yönelik Denetleme0 Kullanıcı 0 10.Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerlerini Denetleme6 İşletme 26 11.Çocuk-Okul Projesi Kapsamında Okullara Seminer Verilmesi 4 Okul 2 12. Esnaf Ziyaretleri 5 Esnaf 4 13. Toplumsal Destekli Güvenlik Hizmet Toplantısı 4 Toplantı 3


"KUMRU İLÇE İLÇE J.K.LIĞI 2014 YILI OCAK AYI FAALİYET PLANI SUNUMU 10 Mart 2014." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları