Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Başar Bilgisayar; 1997 yılında CBS konusunda uzman bir ekip ile kurulmuştur. Başar Bilgisayar’ın ana çalışma sahası Coğrafi Bilgi Sistemleridir. Başar.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Başar Bilgisayar; 1997 yılında CBS konusunda uzman bir ekip ile kurulmuştur. Başar Bilgisayar’ın ana çalışma sahası Coğrafi Bilgi Sistemleridir. Başar."— Sunum transkripti:

1

2 Başar Bilgisayar; 1997 yılında CBS konusunda uzman bir ekip ile kurulmuştur. Başar Bilgisayar’ın ana çalışma sahası Coğrafi Bilgi Sistemleridir. Başar Bilgisayar, MapInfo ile küçük seviyeli bir işbirliği anlaşması ile işe başlamış ve 1999’da Türkiye için tek yetkili dağıtıcı konumuna ulaşmıştır. Bugün, Ortadoğu için çözüm merkezi olarak da destek vermektedir. MapInfo ürünlerinin Türkçe olması, geliştirilmeye açı k olması ve CBS kavramını tam anlamıyla kapsıyor olması nedeniyle, bugün CBS pazarında en çok tercih edilen ürünler arasında önemli bir yer tutmaktadır.

3 Firmamız 2004 yılında ODTÜ Teknokent’te yer alan Arge ofisinde geliştirilmeye başlandı. Navigasyon yazılımı projesi için, Türkiye navigasyon datası, tüm Türkiye’ye saha ekipleri gönderilerek hazırlamıştır. Ayrıca bu akıllı haritalar içerisine tüm Türkiye’ye ait okul, eczane, otel, banka vb. gibi ayrı kategorilerde bir çok ihtiyaç noktası işaretlenmiştir. 2006 yılı sonuna gelindiğinde, Amerikan Google firması ile yapılan görüşmeler olumlu sonuçlanmış ve Başar Bilgisayar Google harita servisleri için Türkiye haritaları sağlayıcısı konumuna gelmiştir. Bugün halen devam etmekte olan birçok önemli CBS projesinde, Başar Bilgisayar ve MapInfo ürünleri kullanılmaktadır.

4

5 Başar Bilgisayar proje geliştirmenin yanı sıra, MapInfo eğitimleri ve üniversitelere destek konusunda da çalışmalar yapmaktadır. Merkez ofisimizde bulunan son teknoloji CBS eğitim salonunda, konusunda uzman ve deneyimli eğitmenler tarafından, şahıs, kurum ve kuruluşlara eğitim verilmekte, ayrıca üniversite öğrencileri, akademisyenler ve üniversitelere CBS eğitimi için büyük destek sağlanmaktadır.

6 Misyonumuz Kamuda ve özel sektörde tek kullanıcılık operasyonel sistemlerden, kurumsal yönetim ve karar destek sistemlerine kadar, değişik ölçeklerde mobil ve/veya internet tabanlı çözümler geliştirmek ve sunmak. Türkiye başta olmak üzere yakın ülkelerin ve yerleşim yerlerinin, değişik ölçeklerde, farklı amaçlar için kullanılabilecek haritalarını oluşturmak ve sunmak. Sektördeki teknolojik gelişmeleri takip edip, en uygun çözümleri oluşturmak.

7 Vizyonumuz CBS teknolojisini insan hayatını kolaylaştıracak uygulamalarda kullanmak. CBS teknolojisini kurum ve kuruluşlarla birlikte son kullanıcıya da sunabilmek. Konusunda uzman firma ve kurumlarla işbirliği içinde çalışmak.

8 CEO Alim KÜÇÜKPEHLİVAN

9 Ürünlerimiz MapInfo Professional Encom Discover MapXtreme Vertical Mapper MapBasic Spectrum Spatial Google Eard Enterprise Spacesey 3D Luciad

10 İlk yerli navigasyon Bu navigasyon yerli, Yolbil adlı sistem Türk tipi yol gösteriyor: Köprünün yanı, heykelin arkası! Gitmek istediğimiz yere en kolay nereden gidebileceğimizi tarif eden navigasyon cihazının yerlisi üretildi. TÜBİTAK destekli, "Yeni Nesil Yolbil Projesi" ile yazılan yerli navigasyon cihazı, Türk tarif sistemine göre yol bulacak. Türkiye'de, yol tarif ederken geleneksel olarak açık adres yerine yapılan "Stadın arkası, caminin yanı, heykeli geçince" gibi tarifler yerli yapım navigasyon cihazına uyarlandı.

11 * Tüm Türkiye sayısal harita üretimi konusunda lider * Navigasyon harita pazarında %80 pay sahibi * Ulusal Adres Veritabanı (UAVT) Uyumlu adres veri seti * Adres çözümleme ve geocode hizmetleri * Profesyonel Coğrafi Bilgi Sistemi Projeleri * Mapinfo Ürünleri Çözüm Ortaklığı * Google Earth Enterprise resmi Türkiye distribütörlüğü * 250+ kadro ve Yıllık 20 Milyondan fazla ciro

12 Çalışma Alanları Coğrafi Bilgi Sistemleri, CBS, GIS, Geographical Information Systems, Navigasyon, Google

13 Yurtdışına teknoloji ihraç ediyor Google Türkiye haritalarını sağlayan yazılım şirketi Başarsoft, yurtiçinde geliştirdiği teknoloji uygulamalarını komşu ülkelere ihraç etmeye başladı. Türkiye'de yakaladıkları başarıyı yurtdışına da taşımak istediklerini söyleyen Başarsoft CEO'su ve kurucu ortağı Alim Küçükpehlivan, Arnavutluk Telekom ve Filistin Elektrik Dağıtım sistemine teknoloji ihraç etmeye başladıklarını, Ürdün Kraliyet Harita Merkezi ile yaptıkları görüşmelerde de son aşamaya geldiklerini kaydetti. Küçükpehlivan'ın açıklamasına göre şirket Arnavutluk'ta telefon şebekesinin haritalara işlenmesini gerçekleştiriyor. Filistin'in Gazze şehrinde ise yerel bir şirketle elektrik dağıtımıyla ilgili uygulamaları hayata geçiriyor. Küçükpehlivan, Türkiye'de TEDAŞ için yaptıkları yazılım ve uygulamayı Gazze'ye uyarladıklarını söyledi. Küçükpehlivan, Türkiye'de satılan navigasyon cihazlarının yüzde 75'ine harita altyapısını şirket olarak kendilerinin sağladığını, 2012 yılında bu sisteme canlı trafik bilgisini eklediklerini kaydetti. Küçükpehlivan, "Dijital haritalarımızla Türk Telekom, Turkcell, Vodafone gibi şirketlere hem altyapı hem de müşterilerini harita üzerinde görebilme, proje ve planlama yapma gibi yetenekleri kazandırmaktayız." dedi. Başarsoft, 'En Büyük 500 Bilişim Firması 2011' listesinin 152. sırasında yer alıyor.

14 Başar Bilişim özel e- ticaret sistemleri ile işinizi internete taşıyor. Akıllı SEO ve akıllı entegrasyon seçenekleri ile paket tasarım anlayışını asla benimsememiş, müşterilerine özel seçimler sunan ve müşterisinin işine hiçbir zaman engel olmayan çözümler getiriyor.

15 Başar, profesyonel web uygulamalarında profesyonelleştiği gibi, bağlantılı olarak arama motoru optimizasyonu (SEO), Sosyal Medya Yönetimi, CRM ve şirket uygulamalarına akıllı entegrasyon sistemleri gibi bütünleşik olarak hizmet sunar.

16 Markalarımız

17 Kazandığı Ödüller

18 H.Şebnem ÇETİNKAYAOğuzhan AKSEL


"Başar Bilgisayar; 1997 yılında CBS konusunda uzman bir ekip ile kurulmuştur. Başar Bilgisayar’ın ana çalışma sahası Coğrafi Bilgi Sistemleridir. Başar." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları