Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Web sayfamızda (http://library.manas.edu.kg/) yerleştirilen "Elektronik Katalog" linkini ya da adresini açarak kütüphanemizde.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Web sayfamızda (http://library.manas.edu.kg/) yerleştirilen "Elektronik Katalog" linkini ya da adresini açarak kütüphanemizde."— Sunum transkripti:

1 Web sayfamızda (http://library.manas.edu.kg/) yerleştirilen "Elektronik Katalog" linkini ya da http://yordam.manas.edu.kg/ adresini açarak kütüphanemizde bulunan eserleri elektronik ortamda tarayabilirsiniz. http://yordam.manas.edu.kg/

2 Tarama yapmak için «Elektronik katalog» kısmını tıklayınız.

3 Arayüz (interface) dilini buradan değiştirebilirsiniz.

4 Kütüphaneleri buradan seçebilirsiniz.

5 Okuma salonlarını buradan seçebilirsiniz.

6 “Tür” alanından materyalın türüne göre seçim yapabilirsiniz. Diğer alanları da kullanarak tarama sonucunu filtreleyebilirsiniz.

7 Aramak istediğiniz kitabı buraya yazmanız gerekir. Kitabların hangi salon da bulunduğunu gösterir. Kitabların durumunu öğrene bilirsiniz. Materyalin detay bilgilerini görmek için listeden istediğiniz eseri seçerek 2 defa tıklayın.

8 Eserin kalan Adedini (Cilt/Kopya) görmek için tuşu tıklayın. Seçtiğiniz eserin detay bilgileri Ekranda görünecektir.

9 “Yayın Tipi” alanından “Kurum Yayını” seçilerek arama yaptığınızda sadece Üniversitemiz tarafından yayınlanmış olan materyaller bulunacaktır. “Görsel” alanı seçilerek arama yaptığınızda sadece elektronik şekli var olan materyaller bulunacaktır.

10 Tür “eKitap” olarak seçilirse abone olunmuş ve servere indirilmiş olan elektronik kitapları tarayabilirsiniz. Elektronik şeklini (pdf, doc, html, vb.) görmek için tuşu tıklayın.

11 Teşekkür Ederiz! Sorularınız için Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığına başvurabilirsiniz. Telefon: 492765– İç hat 1706, 1710, 1719 E-mail: library@manas.edu.kglibrary@manas.edu.kg


"Web sayfamızda (http://library.manas.edu.kg/) yerleştirilen "Elektronik Katalog" linkini ya da adresini açarak kütüphanemizde." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları