Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

X Box oyun konsolu Grup Üyeleri: Fatih Akkaya Hüseyin Özkan

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "X Box oyun konsolu Grup Üyeleri: Fatih Akkaya Hüseyin Özkan"— Sunum transkripti:

1 X Box oyun konsolu Grup Üyeleri: Fatih Akkaya Hüseyin Özkan
Halil Güvel Emre Karakaş Kübra Kantarcıoğlu Şeyda Kervan Okan Yigit ANKARA 2014

2 X Box Kuruluşu Microsoft firmasının yıllarında değişik zamanlı olarak çıkardığı oyun konsoludur. İlk önce Amerika’da, sonra sırasıyla Japonya, Avustralya, sonrasında da Avrupa’da piyasaya sürülmüştür.

3 X Box Çıkış tarihi olarak diğer oyun konsollarına göre piyasaya çok geç girmiş olmasına rağmen kazanmış olduğu ün sayesinde PlayStation’ın en büyük rakibi olmuştur. Hatta X Box 2006 yılında 24 milyonu aşkın satış rakamına ulaşarak sistem içerisinde kendi varlığını kanıtlamıştır.

4 X Box 360 Microsoft un üretmiş olduğu 7. nesil jenerasyon oyun konsoludur. Bu konsol kendi ülkesinde piyasaya çıktıktan yaklaşık 2 yıl sonra Türkiye’de de piyasaya sürülmüştür. Avrupa da satış patlaması yaşanan bu ürün hatta ebay üzerinden karborsaya dahi düştü verilerine göre tüm dünyada 64.4 milyon adet satarak büyük bir satış elde etmesi de ürünün ne kadar talep edildiğini gösteriyor.

5 X Box 360 ‘Pahalı oyuncaklar’ diye nitelendirilen bu oyun konsolları nitekim Türkiye’de Playstation kadar bir hedef kitleye ulaşabilmiş değil. Çünkü fiyatları hemen hemen Playstationlarla benzer olmasına rağmen ülkemizde ‘XBOX oyun cafeler’ adı altında hiçbir işletme bulunmamaktadır.

6 X Box 360 Playstation ve XBOX karşılaştırması her zaman yapılsa da ülkemizde Playstation bir adım daha önde olduğu gözle görülmekte. Çünkü kullanıcılar olarak Gamepad ile oyun oynamayı benimsemiş bir nesiliz galiba. Bu durumun temelinde Atari yatmakta, atari oynayarak bu zamanlara gelindiği üzere gamepadlerin de benzer olması Playstation’ın ülkemizde daha çok talep görmesini açıklar nitelikte.

7 X Box 360 Xbox’ı Playstation’dan en çok ayıran, Kinect özelliği olsa gerek. Bu özellik ile Microsoft, herhangi bir gamepad olmadan, kullanıcıların kendilerini tanımlamasıyla ekranda görülen karakterlere müdahale edilebilmesine olanak sağlıyor.

8 X Box 360 Kinect sisteminin el kol hareketlerini algılaması için, kızılaltı projektörler kullanılıyor. Tabi ki bu ışınlar gözle görülemiyor. Kısacası kullanıcı bu özelliğin kullanılabileceği oyunlara başlamadan önce kendi vücudunu konsola tanıtıyor ve daha sonra oyununu oynamaya başlayabiliyor.

9 X Box 360 Gelişmiş yapay zeka teknolojisi ve Xbox işlemcisi sayesinde daha önceki derslerde de değindiğimiz gibi «sanal bir gerçeklik oluşturuyor». Firmanın kendi tabiri ile anlatacak olursak «Hayat kadar gerçek» En önemli teknoloji entegrelerinden biri ise «Bulut» teknolojisini Xbox’ a entegresi ile her ne kadar işlemcisi ve belleği yeterli görünse de geçen zamanda ağırlaşacak olan belleğine daha aldığınız ilk günden çözüm gerilmiş oluyor ve ayrıca anlık veri aktarımında yüksek hızlara ulaşılmasını sağlamaktadır.

10 X Box Live X Box cihazlarında online oyun oynamak için ve dijital platform oluşturmak adına oluşturulmuş çevrim içi ağa verilen isimdir. Microsoft bu ağın patentini almıştır.(Xbox Live™) İlk önce 2002 yılında çıkarılmış bu sistem X Box’ın geliştirilmiş versiyonu olan bu teknoloji X Box 360 kullanan insanların vazgeçilmezi olmuştur.

11 X Box Live Bu sistem sayesinde;
-8 kişiye kadar sesli ve yazılı olarak iletişim kurabilmektedirler. -Dünyanın herhangi bir yerinden insanla dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz. -Oyunların tanıtımlarını ve demolarını izleyebilirsiniz. -Facebook,Twitter,Last.Fm,Skype gibi uygulamalarınızı kullanabilirsiniz. -Dijital oyun indirebilir ve oyun içerisinde puanlar kazanabilirsiniz.

12 X Box Live X Box Live iki farklı şekilde kullanıcılarına sunulmaktadır. Gümüş üyelik olarak tanımladığımız Silver Membership tamamen ücretsiz bir şekilde sahip olunabilmektedir. Ama bu sistemi kullanırken haberleşme ağlarını ve yazışma gibi seçenekleri kullanamıyorsunuz. Altın üyelik ise her özelliğe izin verilen bir üyelik tipi. 3 Aylık Fiyatı : 29,99 $ 1 Yıllık Fiyatı: 59,99 $

13 Oyun Yoluyla Öğrenme Susam Çalıştayı ve National Geographic uzmanları ile işbirliği içinde çalışarak, Microsoft un "eğlenceli öğrenme" projesi kapsamında farklı yaş grupları için eğitisel oyunlar hazırlanmıştır. Oyunların fiyatları 5-10 $ arasında değişmektedir.

14 X Box One Firmanın kendi tabiri ile sanat eseri bir oyun konsoludur. Bünyesinde yeni nesil bir TV ve film sistemi ile keyifli vakitler vaat ediyor. En büyük kolaylığı ise artık oyun oynamak ya da film izlemek için TV girişlerini değiştirmenize gerek kalmıyor. Xbox One ile TV’ den filmlere, müziklere ve oyuna hızlıca ortak entegrasyon ile hızlı bir şekilde geçiş yapabiliyorsunuz.

15 Teknik Özellikleri Sekiz çekirdekli x86 bir işlemciye sahip.
HDMI Düz Geçiş Özelliği Kablonuzu veya uydu alıcınızı Xbox One konsolunuza bağlıyorsunuz. HDMI düz geçiş özelliği Xbox‘ dan televizyon izleyebilmenizi sağlayarak, girişleri değiştirme ihtiyacını neredeyse tarih öncesinde bırakıyor. 8 GB RAM ve 500 GB Depolama alanına sahip. Blu-Ray oynatıcısı sayesinde Blu-Ray filmlerin görüntülenmesine olanak sağlıyor.

16 Aksesuarlar-Konsollar
Xbox Kumandası Yeni Uyarım Tetikleyicileri ve parmak ucu titreşimleri ile geri bildirimler sunmaktadır. Parmak uçlarına sunduğu yüksek hassasiyetteki titreşim teknoloji sayesinde anlık dönütlerle gerçeklik algısını artırmaktadır. Xbox One Stereo Kulaklık Adaptörü Çoğu kablolu stereo oyun kulaklıklarının Xbox One ile entegre bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Tüm ses özelliklerinin TV’ nize ve oyun konsolunuza entegre şekilde ses değişikliklerinin yapılması, ses ekleme değiştirme işlemlerini yapabilmektedir. Xbox One Uzaktan Kumanda Blu-ray filmleri, videoları, uygulamaları, TV'yi ve ses düzeyini kontrol edebilmektesiniz. OneGuide’ a otomatik olarak bağlantı sağlanabiliyor. Bu basit ve güçlü kumanda çeşitli kolaylıklar sağlıyor.

17 Kaynakça kaynakça Xbox remote/Home#fbid=z1_o2zHl8L7 Headset-Adapter/Home#fbid=z1_o2zHl8L7 controller-w-dpad-play-charge-kit pads.html the-dpad-on-the-360-controller / with-the-analog-sticks-and-d-pad-part-2-exclusive/


"X Box oyun konsolu Grup Üyeleri: Fatih Akkaya Hüseyin Özkan" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları