Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

14 ŞUBAT 2013 Erasmus Staj Hareketliliği Bilgilendirme Toplantısı ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Uluslararası İlişkiler Birimi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "14 ŞUBAT 2013 Erasmus Staj Hareketliliği Bilgilendirme Toplantısı ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Uluslararası İlişkiler Birimi."— Sunum transkripti:

1 14 ŞUBAT 2013 Erasmus Staj Hareketliliği Bilgilendirme Toplantısı ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Uluslararası İlişkiler Birimi

2 Kontenjan Dönem2012-2013 Kontenjan170 Kullanılan Kontenjan30 Kalan Kontenjan140 Kabul Mektubu Olan Öğrenci Sayısı 28 2013-2014 Akademik Yılı için seçilen öğrenciler 2012-2013 Akademik Yılı bütçesinden faydalanabilecekler.

3 Staj Süresi 30 Eylül 2013 tarihi itibariyle stajını tamamlayacak olan öğrenciler 2012-2013 Akademik Yılı bütçesinden yararlandırılacak ve hibelerini gitmeden önce alabilecekler. 2012-2013 Akademik Yılı 1 Haziran 2012 tarihinde başlayıp 30 Eylül 2013 tarihinde sonar erer; 2013-2014 Akademik Yılı 1 Haziran 2013 tarihinde başlayıp 30 Eylül 2014 tarihinde sona erer. Öğrencinin stajı 30 Eylül tarihinden sonraya sarkacaksa öğrenci 2013-2014 Akademik Yılı için yeniden başvuru yapması gerekecek ve hibesini gittikten sonra alabilecek. 2013-2014 Akademik Yılı Ön Başvurusu 18 Şubat tarihinde başlayacak.

4 Staj Süresi Erasmus Staj Hareketliliği en az 3 ay, en fazla 12 ay olarak gerçekleştirilebilir. Staj süresi Üniversitemizde 3 ay ile sınırlıdır, 3 aydan fazla staj yapan öğrenciler 3 aylık hibe alırlar. Ön lisans gibi kısa dönemli yüksek öğrenim programlarında staj süresi en az 2 ay en fazla 12 ay, hibeli en fazla 3 ay olabilir.

5 Kimler Faaliyetten yararlanabilir TC vatandaşı olan yada olmayan Anadolu Üniversitesine kayıtlı örgün bölüm öğrencileri  ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora Staja gideceği tarihte mezun durumda olmayan öğrenciler

6 Staj faaliyeti için uygun olmayan kuruluşlar Avrupa Birliği kurumları ve AB ajansları AB programlarını yürüten ve bu kapsamda hibe alan kuruluşlar Misafir olunan ülkedeki ulusal diplomatik temsilciliklerimiz (büyükelçilik ve konsolosluk gibi) Üniversitede yapılan akademik çalışmalara ilişkin araştırma ödevleri, analiz çalışmaları gibi çalışmalar yapamaz.

7 Neler Değişti Staj faaliyetinden faydalanan öğrenciler hibe almadan birden fazla faaliyetten faydalanabilirler Staj süresi tam 3 ay olmalı Sigorta-Mesuliyet Sigortası Öğrencinin Kabul Mektubu Yönetim Kurulu Kararı alınarak gönderilmesi Öğrenci staj tarihleri içerisinde staj yaptığı ülkeden (hafta sonları hariç) ayrıldığı günler toplam günden düşülecek Öğrencinin staj yaptığı kurumum yaz tatiline girmesi

8 Bölüm Staj Koordinatörü Sorumlulukları Sıralamaya giren öğrencilerin staj yeri bulmasına yardımcı olur, bulunan staj yerinin güvenilirliğinden ve öğrencinin öğrenim alanıyla ilgili olduğundan emin olur. Belirtilen tarihe kadar karşı kurumdan alınan öğrenciye ait kabul mektuplarını YKK ile UİB’e ulaştırır. Öğrencinin uygun bir staj sözleşmesi hazırlamasına yardımcı olur, bu sözleşmeyi diğer belgelerle birlikte UİB’e ulaştırır. Giden staj öğrencilerine tüm süreçleri boyunca akademik olarak ve Erasmus süreci ile ilgili danışmanlık yapar. Öğrencilerin tüm süreç boyunca karşılaştıkları problemlere çözüm bulmayı amaçlar. Öğrencinin staj yaptığı iş yerindeki ilgili kişi ile yazışarak düzenli olarak öğrenciyi takip eder. Bölümlerde öğrenci belgelerinin arşivlenmesi.

9 Öğrenci hibelerin geri alınması Öğrenci staj yerindeki sorumluluklarını yerine getirmediği ve sözleşmesi feshedildiği taktirde aldığı hibeyi iade edecektir. Staj süresini tamamlamadan dönen öğrenci dönmek için zorunlu bir sebebi yoksa aldığı hibeyi iade edecektir. Eğer zorunlu bir sebepten döndüyse kaldıkları güne göre hibesi yeniden hesaplanır. Stajın 3 aydan eksik olması durumunda öğrenci aldığı hibeyi iade edecektir.

10 Teşekkürler…


"14 ŞUBAT 2013 Erasmus Staj Hareketliliği Bilgilendirme Toplantısı ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Uluslararası İlişkiler Birimi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları