Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Mitat Zorlu 1 ak ı akı a kıl akıl al tı altı Talat, akıllı ol. Anne o akıllı. Ela ile Ata akıllı. O aklımı alır. Kerem, akıllı ol. Nil ona kına al. Ona.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Mitat Zorlu 1 ak ı akı a kıl akıl al tı altı Talat, akıllı ol. Anne o akıllı. Ela ile Ata akıllı. O aklımı alır. Kerem, akıllı ol. Nil ona kına al. Ona."— Sunum transkripti:

1

2 Mitat Zorlu 1 ak ı akı a kıl akıl al tı altı Talat, akıllı ol. Anne o akıllı. Ela ile Ata akıllı. O aklımı alır. Kerem, akıllı ol. Nil ona kına al. Ona altı altın at.

3 Mitat Zorlu 2 al ı alı a lım alım lı alımlı Tuna alımlı mı? Ela alımlı ol. Al etek ona. Alımlı alımlı ol. Onlar alımlı mı? Onlar alımlı. Al anne, tere al.

4 Mitat Zorlu 3 lı k lık tı r tır tı k tık Tan, ırmak ılık. Anne, nar tattır. Altan tırla un al. Ela ile otel ara. Otel elli lira. Kırk lira tamam. On lira ekle.

5 Mitat Zorlu 4 nı m nım rı m rım mı k mık Oo o karnım. Tırmık ile tarım et. Otu tırmıkla. Otlar kuru mu? Kuru kuru. At ile tırmıkla. Atına ottan tattır.

6 Mitat Zorlu 5 kı r kır kı t kıt kır ma kırma Eren, kalemi kır. Onun eti kıt. Karnı tok mu? Ela, onu kırma. Altı tane ekmek al. Ekmekler kekikli. Kekik otu al.

7 Mitat Zorlu 6 at lı atlı ma lı malı na lı nalı Ali onlar atlı. Atlar nallı mı? Nalları o taktı. Kim nalları taktı? Kerem taktı. Kerem’in malları. O nalları alma.

8 Mitat Zorlu 7 tat lı tatlı ak tı aktı at tı attı Tuna, tatlı al. Tatlı kilime aktı. Annem kilimi attı. Renkli kilim mi? O mor renkli. Atletim renk attı. Onu elle tara.

9 Mitat Zorlu 8 ka tı katı ka nı kanı ta kı takı O kan nerenin? O, kan etin kanı. Lale ona kanar. Lale, altın tak. Ela takılarını al. Takın altın mı? Onlar altın takı.

10 Mitat Zorlu 9 anneaatkımı al tokamıealmkına al narımıöalma elli lir alöona kaymak ye darı aldım sana al kasaya yirmi at yirmi lira alsa elli lirasını yemek yersin tadı kalmadı o yaslandı dama satamadan odama kasaları aldım tada tada saydı Masal dinlemek için tukla.


"Mitat Zorlu 1 ak ı akı a kıl akıl al tı altı Talat, akıllı ol. Anne o akıllı. Ela ile Ata akıllı. O aklımı alır. Kerem, akıllı ol. Nil ona kına al. Ona." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları