Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Elektronik imza dönüşüm işlemi Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Elektronik imza dönüşüm işlemi Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz."— Sunum transkripti:

1 Elektronik imza dönüşüm işlemi Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

2 Sisteme Giriş Sisteme www.e-tugra.com.tr/nesdonusum.aspx adresinden girilir.www.e-tugra.com.tr/nesdonusum.aspx Sayfanın ortasındaki «yenileme işlemine başlamak için tıklayınız» butonuna tıklanır. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

3 Yenileme sayfası Sertifikanız, bilgisayarınıza takılır ve buton tıklanır. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

4 Güvenlik uyarısı Java(TM) çalıştırılması için güvenlik onayı isteyebilir, daha önceden bu onay verilmiş ise istemeyebilir. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

5 Sertifika kontrolü Sistem sertifikayı usb den okuyor, ve kontrol ediyor. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

6 Java güncellemesi Javanızın güncel olup olmadığını sisteminiz uyaracaktır. Eğer Javanız güncel ise, 21. slayttan devam edebilirsiniz. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

7 Java güncellemesi Eğer bilgisayarınızdaki Java kurulumu eski ise, güncellenmesini isteyecektir. Bu güncellemeyi yapmadan işleme devam edemezsiniz. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

8 Java Güncellmesi Kurulumu Kurulum onayı verdikten bir süre sonra, sağ alt köşedeki uyarı bölümünden, java ikonuna tıklayarak kurulumu başlatmanız gerekmektedir. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

9 Java Kurulumu Başlat «Install» butonu ile java kurulumunu başlatabilirsiniz. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

10 Önerilen Eklenti Programlar Java kurulumu sırasında önerilen programlara ihtiyacınız yok, kurmayabilirsiniz... Kutucukdaki işareti kaldırıp, «Next» Butonuna basınız... Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

11 Java Yüklenmeye Hazırlanıyor Uyarısı Java Yüklenmeye Hazırlanıyor Uyarısı süresince arka planda işlemler sürmektedir... Lütfen Bekleyiniz... Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

12 Açık Program Kuruluma Engel Oluyor. Eğer açık olan programlardan birisi kuruluma engel oluyor ise, kurulum sihirbazı size, uygulamadaki işlerinizi kaydederek programınızı kapatmanızı bildirecektir... Lütfen, İşlerinizi kaydederek, «Close Program and Continiue» butonuna basınız. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

13 Programların Kapandığının Kontrolü Kurulum Sihirbazı kapatacağı programlardaki işlerinizi kaybetmemeniz için tekrar onay istiyor... Lütfen, «Tamam» butonuna tıklayınız. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

14 Kurulum Başladı ve Sürüyor Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

15 Kurulum Tamamlandı. Kurulum tamamlandığında, resimdeki pencere ile karşılaşırsınız. Lütfen «Close» butonuna tıklayın Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

16 Önceki versiyonun kaldırıldığı onayı Kurulum tamamlandıktan ve siz tamamlandığını onayladıktan sonra, Sistem önceki versiyonun kaldırıldığı ile ilgili sizden onay istemektedir. Lütfen «Agree and Continue» butonuna tıklayınız. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

17 Önceki versiyonun kaldırılması işlemi Sistem sizden onay alamadığı için platformu çalıştıramamıştır. Önceki versiyonun kaldırılması yeni versiyonun doğru çalışması için önemlidir. Lütfen Adres Satırındaki uyarıyı takip ediniz. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

18 Eski versiyon kaldırılması yan uygulama izni Eski versiyonun kaldırılması için bir yan uygulamaya izin vermeniz beklenmektedir. Lütfen, «izin ver ve hatırla» butonuna tıklayınız. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

19 Eski versiyon kaldırılma uygulaması çalıştırma onayı Eski versiyon kaldırılması uygulamasını «Run» butonuna tıklayarak çalıştırınız. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

20 Eski versiyon kaldırılma işlemi tamamlandı Eski versiyon kaldırılma işlemi tamamlandı. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

21 NES Dönüşüm işlemi başlangıçı Sisteme www.e-tugra.com.tr/nesdonusum.aspx adresinden girilir.www.e-tugra.com.tr/nesdonusum.aspx Sayfanın ortasındaki «yenileme işlemine başlamak için tıklayınız» butonuna tıklanır. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

22 Sertifika yenileme işlemi başlangıcı Sertifikanızın bulundugu usb, bilgisayarınıza takılır. Lütfen, «E-İMZALI GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ» butonuna tıklayın. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

23 Sertifika kontrolü Sertifika kontrolü, gerekli uygulamalar yüklenirken lütfen bekleyiniz... Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

24 Giriş uygulaması çalıştırma onayı Giriş işlemi için idirilen uygulamanın çalıştırılma onayı. Lütfen «Run» butonuna tıklayınız. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

25 E-imza şifre doğrulama E-imza şifre doğrulama ekranında «Ad SOYAD» yazan bölümdeki bilgilerin size ait olduğuna emin olun... Şifrenizi yazarak, «Giriş» butonuna tıklayın. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz. Ad SOYAD

26 Bilgi doğrulama ve güncelleme İlgili güncellemeleri yaparak, «ileri» butonuna tıklayınız. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz. E-mail adresiniz. Cep Telefonu Numaranız

27 Süre ekleme ekranı Ekranda kalan kullanım süreniz görülmektedir. Süre eklemek istemiyorum, satırındaki «seç» butonuna tıklayarak ilerleyebilirsiniz. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

28 Sistem bilgilerinizi düzenliyor Uygulamanın bilgilerinizi düzenlemesı sırasında lütfen bekleyiniz. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

29 Sertifika değişim işlemi Lütfen soldaki metni okuduktan sonra, şifrenizi sağdaki kutucuğa girerek, «imzala» butonunu tıklayınız. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

30 Sunucular ile iletişim sağlanıyor. Yeni oluşan sertifikanız, sisteme yükleniyor... Lütfen bekleyiniz, bilgisayarınızı kapatmayınız... Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

31 İşlem tamamlandı. Lütfen «Tamam» Butonuna tıklayınız. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.

32 İşlem tamamlandı... Sertifika dönüşüm işleminiz tamamlandı. Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz.


"Elektronik imza dönüşüm işlemi Sorun çıkar ise, e-tugra ile görüşünüz." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları