Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

 Trakya ve Güney Marmara Bölgeleri oluşturularak daha önce 8 olan bölge sayımız 10’ a çıkarılmış ve briçe katılım ve kulüp sayılarında artış sağlanmıştır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: " Trakya ve Güney Marmara Bölgeleri oluşturularak daha önce 8 olan bölge sayımız 10’ a çıkarılmış ve briçe katılım ve kulüp sayılarında artış sağlanmıştır."— Sunum transkripti:

1

2  Trakya ve Güney Marmara Bölgeleri oluşturularak daha önce 8 olan bölge sayımız 10’ a çıkarılmış ve briçe katılım ve kulüp sayılarında artış sağlanmıştır.

3  Briç faaliyeti olmayan veya çok zayıf olan Van, Tunceli, Erzincan, Çorum, Amasya ve Rize gibi birçok şehirde kurslar düzenlenerek yeni briç sporcularına, briç takımlarına ve kulüplerine kavuşulmuştur.

4  Temsil edilme gerekliliği olan bütün toplantı ve törenlere katılarak Türkiye Briç Federasyonu olarak temsil görevi eksiksiz bir şekilde yerine getirilmiştir.  Gerek eski gerekse yeni bakanımızla görüşülerek Federasyonumuzun ve briç sporunun içinde bulunduğu durum ve pozisyonlar tartışılmış, sorunlarımız iletilmiştir.

5  Önceki Cumhurbaşkanımızın davetine uyularak köşkte yapılan federasyonlar toplantısına başkan düzeyinde iştirak edilmiştir.  Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile görüşülerek yıllık 50 bin TL lik destek alınmıştır.

6  Federasyonumuz için yeni ve geniş bir ofis tahsisi sağlanmış işlerlik ve çalışma huzuru artırılmıştır.

7  Bakanlık yazışmalarının ve hesaplarla ilgili ödeme evraklarının ıslak imza ile olma şartı ve hemen hemen her gün yaklaşık 4-5 adet ivedi evrakın yazılması, gönderilmesi, kargo işlemleri ve bunlarla ilgili sabit adres olması gerekliliği gibi nedenlerden dolayı Burdur’ da bir irtibat bürosu açılması ve bu işlerle ilgilenecek Başkana ait bir sekreter bulundurulması kararlaştırılmış ve asgari ücretle sözleşmeli bir personel alınmıştır. Kendisine başka bir görevlendirme yapılmamış ve ilave bir ücret ödenmemiştir.

8  Briç sporunun reklam ve tanıtımına yönelik çok ucuz bütçelerle profesyonelce hazırlanmış özel reklam ve tanıtım filmleri yaptırılıp kulüplerimize, üniversitelerimize ve sporcularımıza dağıtılarak ulaşabildiğimiz olabildiğince yaygın bir kitlede bricin ne olduğuna dair algı ve imaj oluşmasına çalışılmıştır.

9  Çeşitli televizyon kanalları ve basın organlarında haberler, duyurular ve programlar düzenlenmiştir. Özellikle Anadolu Ajansı ile özel bir ilişki kurularak bu tanıtım ve duyuruların genel ve yerel basında yer almaları sağlanmıştır.

10  Bugüne kadar yapılan yarışmalardaki güvenlik sorunları ve bord aralarında dışarı çıkma, sigara içme gibi yarışma düzenine aykırı olayların önüne geçilmesi amacıyla yeni bir yarışma formatı uygulanmaya başlanmıştır.  Böylece oynanmamış eller hakkında bilgi edinme engellenmiş, yarışmalar daha adil ve güvenlik sorunlarından arınmış bir hale getirilmiştir.

11  Hakem ve yardımcı elemanların sayı ve harcama giderlerinde artışlar yaratmasına rağmen bu format yaygın olarak kabul görmüştür.  TBF yarışmalarının final seansları ise bütün masalarda aynı anda ve aynı ellerle oynanmaktadır.  Bütün yarışmalarımıza önceden hazırlanarak herhangi bir teknik ve idari eksiklik yaşanmadan huzur ve güvenli bir ortamda tamamlanması sağlanmıştır.

12  Turnuva sporcu katılım sayılarında nicelik olarak hızlı bir artış olmuştur.  Türkiye Kış Takımlar Şampiyonası finali rekor katılım olan 160 takımla yapılmaya başlanmıştır.  Cumhuriyet Kupasında briç tarihimizin rekor katılımıyla 211 masalık sporcu kitlesiyle yarışma yapılarak briç sporcuları ve Federasyonumuz tarafından cumhuriyete sahip çıkılmıştır.

13  Kulüpler Takım Şampiyonası 64 takımlık bir finalle daha önce hiç böyle bir organizasyon yapılmayan Doğu Anadolu coğrafyamızda, Van’ da gerçekleştirilmiştir.  Bölge sayısındaki artışa bağlı olarak Trakya Açık İkili Şampiyonası, Batı Karadeniz Açık İkili Şampiyonası ve Batı Akdeniz Açık İkili Şampiyonası şeklinde yeni turnuvalar eklenmiştir.

14

15  Ülkemizdeki bütün briç kulüpleriyle kulüp faaliyetlerini kolaylaştırıcı ve kulüplere yardımcı olma anlayışla güçlü ilişkiler kurulmuştur.  Bütün yarışma ve festivallere destek olunmuş istenilen malzemeler ücretsiz ve eksiksiz olarak verilmiştir.  Kulüplerin temel ihtiyaçlarından biri olan oyun kağıtları normal bedellerinin yarısına yakın bir ücretle federasyon tarafından temin edilmiştir.  Malzemelerimiz yenilenmiş olup ihtiyacı olan kulüplere hibe şeklinde kullanılmış malzeme yardımı yapılmıştır.

16

17  Federasyonumuz turnuva yaptığımız hiç bir otel veya salona ücret ödememiştir.  Prensip olarak da çok mecbur kalınmadıkça ödemek istememekteyiz.  Bu nedenle organizasyon yapacağımız yerlerde yerel yönetimlerden ve yarışma yapılan mekanlardan destek almaktayız.  Başta Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Van Büyükşehir Belediyesi bizlere destek oldular.

18  Spor Toto Teşkilat Müdürlüğü’ nden 50 bin TL, Salvador Asaael Gençlik Kampları için Sayın Ali Yalman ve Grasia Yalman tarafından 30 bin TL sponsorluk desteği yapılmıştır.  En son yapılan Dünya Gençler Şampiyonası’ nda ise Turkcell in 15 bin TL lik bir desteği olmuştur.  Bu destekler için tüm sponsorlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz.  Önümüzdeki dönemlerde de bu desteklere ihtiyacımız olacaktır ve faaliyetlerimizi özellikle bizlere destek olacak yerel yöneticilerin olduğu şehirlerimizde yapmaya özen göstereceğiz.

19

20  Geçtiğimiz 2 senelik dönemde gençlerimize çok özel bir ilgi ve destek gösterdik.  Ankara Bilkent Üniversitesi’ nde 125 gencimizin katıldığı gençlik kampı, İzmir Çeşme’ de 60 gencimizin katıldığı Salvador Assael Gençlik Kampı, Ankara’ da ise yaklaşık 30 gencimizin katıldığı Genç Milli Takımlar Seçme Kampı ve Salvador Assael Genç Milli Takımlar Hazırlık Kampı yanı sıra internet ortamında çalışmalar yapılarak gençlerimizin turnuvalara hazırlanması ve briç düzeylerinin yükselmesi sağlanmıştır.

21

22  Polonya (Wroclaw)’ da Avrupa Gençler Şampiyonası, Amerika (Atlanta)’ da Dünya Açık Gençler Şampiyonası, Bulgaristan (Stara Zagora)’ da Balkan Şampiyonası, Fransa (Paris)’ te 1. Paris Açık Gençler Şampiyonası ve Türkiye (İstanbul)’ da Dünya Gençler Takım Şampiyonaları olmak üzere uluslararası turnuvalara katılımları sağlanmıştır.

23  2012-2013 ve 2013-2014 Federasyon Faaliyet takviminde yer alan turnuvalar başarı ile yönetilmiş, ulusal ikili şampiyonaların eleme seanslarındaki format değişikliği titizlikle uygulanmış, turnuvalarda oluşturulan apel komiteleri kararları gerekçeleri ile birlikte raporlanarak MHK tarafından arşivlenmesi sağlanmıştır.

24  Yönetimimiz süresince Bursa ve Malatya’ da 2007 Kural Değişikleri Eğitimi; Ordu, Eskişehir ve Lüleburgaz’ da Hakem Kursları gerçekleştirilerek toplam 48 adet yeni hakem kazandırılmış ve 7 adet eski hakemimizin faal olması sağlanmıştır.  Daha önce ulusal turnuva deneyimi olmayan 17 yeni hakemimize ulusal turnuvalarımızda görev verilmiştir.

25  Bursa’ da 2013 Türkiye Kulüpler Şampiyonası finalleri öncesinde üst düzey 20 hakemimizle ilk defa bir Hakem Çalıştayı yapılarak görüş alışverişinde bulunulmuştur.  Üniversitelerarası Spor Federasyonu’ nun düzenlediği şampiyonalara da hakem ve malzeme desteği verilmiştir.

26  Mersin, Samsun, Tunceli, Erzincan ve Van’ da sporcu eğitimi için Briç Geliştirme ve Öğrenme Kursları düzenlenerek yeni sporcuların ve yeni kulüplerin katılımı sağlanmıştır.  Kulüplerimizin ihtiyacını karşılamak üzere İzmir ve Datça’ da 1. Kademe, Adana’ da 2. Kademe olmak üzere Antrenör Yetiştirme Kursları yapılmıştır.

27

28  Uluslararası düzeyde ise 7. EBL Federasyon Yetkilileri Semineri’ ne katılınmış ve uluslararası hakemlerimizin 8. EBL Turnuva Direktörleri Temel Kursu’ na katılımı sağlanmıştır.

29  Yönetimimiz döneminde Endonezya (Bali)’ da yapılan Dünya Kadınlar Takım Şampiyonası’ nda çeyrek final, Polonya (Wroclaw)’ da yapılan Avrupa Gençler Şampiyonası’ nda 5. lik, Amerika (Atlanta)’ da yapılan Dünya Açık Gençler Şampiyonası’ nda takımlarda 3. lük, BAM takımlarda 1. lik ve ikilide 2. liklere imza atılmıştır.

30

31  Koç Üniversitesi’ nde WBF ile birlikte yapılan Dünya Gençler Şampiyonası ev sahipliğimizde gerçekleşmiştir. Turnuvaya 4 kategoride de katılım sağlanarak ve ilk defa yapılan 16 yaş altı kategoriye katılan çok az sayıdaki ülkeler arasında yerimizi almayı başardık.

32

33  Briç sporunun yaygınlaşması ve gelişmesi ile orantılı olarak kullanılmayan talimatların yürürlükten kaldırılması ve yetersiz olanların güncel hale getirilmesi için çalışmalar başlatılmış Yarışma Talimatı ve Hakem Talimatı’ nda ayrıntılı ve güncel değişiklikler yapılarak yürürlüğe konmuştur.  Diğer talimatların da güncellenmesine devam edilmektedir.

34  Eskimiş ve yetersiz olan masterpoint sistemimizin yenilenmesi ve günümüze uygun, adil bir sistemin oluşturulması amacıyla Masterpoint Kurulu bir çok kez toplanmıştır.  Eski sistemin aksaklıkları ve puanlamadaki eksikliklerini tesbit ederek düzeltilmesi gereken noktaları rapor haline getirmiştir.

35  Buna uygun çalışabilecek, turnuvaların kolayca yayınlanabileceği, sporcularımızın kimlik bilgilerini güncelleyebileceği, online vize ve turnuva kayıtlarını yapabileceği bir yazılım için ihale yapılmış, kazanan Odeva İnternet Teknolojileri Ltd. Şti. tarafından yapılan yeni program deneme aşamasına gelmiş ve yeni sezon ile yürürlüğe girmesi planlanmaktadır.

36  Yönetimi devraldıktan sonra karşımıza çıkan, Delano Turizm Şirketi ile uzun bir mahkeme süreci sonunda haciz ile sonuçlanan ve masrafları ile birlikte 40 bin TL yi bulan mali anlaşmazlık, girişimlerimiz sonucunda 26 bin TL ödenerek çözümlenmiştir.

37  Federasyon olarak Soma’ da yaşanan elim maden kazası sonucu hayatını kaybeden işçilerimizin yanında olduğumuzu göstermek için Soma Maden İşçilerine Destek TBF Simultane İkili Turnuvası düzenlemiş, duyarlı katılımcılardan ve kulüplerimizden toplanan yardım paraları Federasyon tarafından 10 bin TL ye tamamlanarak ihtiyacı olduğu yerinde saptanan bir aile adına banka hesabına yatırılmıştır.

38

39


" Trakya ve Güney Marmara Bölgeleri oluşturularak daha önce 8 olan bölge sayımız 10’ a çıkarılmış ve briçe katılım ve kulüp sayılarında artış sağlanmıştır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları