Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Garanti Bankası, 1946 yılında Ankara'da kurulmuş olan, 1983'te finans, sanayi ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren Doğuş Grubu'na katılmış olan bir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Garanti Bankası, 1946 yılında Ankara'da kurulmuş olan, 1983'te finans, sanayi ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren Doğuş Grubu'na katılmış olan bir."— Sunum transkripti:

1

2 Garanti Bankası, 1946 yılında Ankara'da kurulmuş olan, 1983'te finans, sanayi ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren Doğuş Grubu'na katılmış olan bir Türk bankasıdır. Halen %55,1'lik hissesi Doğuş'a ait olan Garanti'nin, 1990 yılında ilk halka arzı gerçekleştirdi, 1993'te ise Türkiye'de ilk defa yurtdışına hisse ihracı gerçekleştiren kurum oldu.  Bugün, Garanti'nin sermayesinin %44,9'u halka açıktır.  Garanti, 24,4 milyar dolara ulaşmış aktif büyüklüğüyle (Eylül 2005 itibarıyla) Türkiye'nin en büyük ikinci özel bankası konumundadır.

3 Kurumsal, ticari, KOBİ, ödeme sistemleri, özel, bireysel ve yatırım bankacılığı dahil olmak üzere bankacılık sektörünün tüm iş kollarında faaliyet gösteren Garanti; Hollanda, Rusya ve Romanya’daki uluslararası iştiraklerinin yanı sıra hayat sigortası ve bireysel emeklilik, finansal kiralama, faktoring, yatırım ve portföy yönetimi alanlarında önde gelen finansal iştirakleri ile entegre bir finansal hizmetler grubudur

4

5 30 Eylül 2013 itibarıyla yurt içinde 966 şube, Kıbrıs’ta 6, Lüksemburg ve Malta’da birer olmak üzere yurtdışında 8 şube, Londra, Duesseldorf ve Şangay’da birer temsilcilik, üstün teknolojik altyapıya sahip 3.700’den fazla ATM, ödüllü Çağrı Merkezi, mobil, internet ve sosyal bankacılık platformlarından oluşan çok kanallı dağıtım ağına sahip Garanti; ’i aşkın çalışanı ile 12,2 milyondan fazla müşterisinin her türlü finansal ihtiyacına cevap veriyor.

6 ORTAKLIK YAPISI Yönetici Hisseleri
Banka'nın Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri, Genel Müdür ve Yardımcıları halka açık paylardan pay edinebilmektedirler ve bu kişilerin hisselerine ilişkin işlemleri SPK düzenlemeleri gereğince kamuoyuna duyurulmaktadır.

7

8 YÖNETİM YAPIMIZ GENEL MÜDÜRMÜZ Sait Ergun Özen

9 YÖNETİM YAPIMIZ YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ Ferit Faik Şahenk

10 Türkiye'nin hep ilerleyen bankası Garanti
VİZYONUMUZ Avrupa'da en iyi banka olmak. MİSYONUMUZ Etkinliğimiz, çevikliğimiz ve örgütsel verimliliğimizle müşterilerimize, hissedarlarımıza, çalışanlarımıza, topluma ve çevreye kattığımız değeri sürekli ve belirgin bir biçimde artırmak. STRATEJİMİZ Sürekli değer yaratarak uzun vadeli sürdürülebilir büyüme kaydetmek.

11 ÜRÜNLERİMİZ VE HİZMETLERİMİZ
Her türlü bireysel bankacılık, Masters Finansal Planlama, Yurt içi/yurtdışı hisse senetleri alım-satımı gibi yatırım hizmetleri, Sofistike yatırım ürünleri, Masters Fonları Masters Yapılandırılmış Mevduat Ürünleri ve Opsiyon Stratejileri, Garanti Masters Miles&Smiles kredi kartları, Garanti Masters sanal dergi, Masters Emeklilik Planı, Garanti Mortgage ürünleri, Garanti Masters Sanat Eserleri Sigortası, Kişiye özel Masters Araştırma Raporları.

12 RAKİP FİRMALARIMIZ

13 SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ
Garanti, Toplum Gönüllüleri Vakfı'nın gönüllük esasına dayanan eğitim projelerine destek veriyor.

14 Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) Garanti Bankası, ülkemizde düşünen, sorgulayan ve araştıran bir eğitim modelinin uygulanmasına katkıda bulunmak amacıyla, "Öğretmenin Sınırı Yok" adını verdiği uzun soluklu bir proje başlattı. Garanti, proje kapsamında, öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimine yönelik eğitim faaliyetleri düzenlemek üzere Milli Eğitim Bakanlığı'yla (MEB) 5 yıllık bir sözleşme imzaladı.

15 12 DEV ADAM Basketbol, Garanti Bankası'nın da benimsediği değerler olan takım çalışması, inanç, güven ve disiplini yansıtan bir spor. İşte bu nedenle Garanti Bankası, 2001 yılından bu yana 12 Dev Adam'ın ana sponsorluğunu(A Milli Erkek Basketbol Takımı) üstlenmiştir.A Milli Erkek Basketbol Takımı ana sponsorluğu kapsamında, basketbolu Anodolu'ya taşımak ve öğrencilere basketbolu öğretmek amacıyla 12 Dev adam Basketbol Okulları projesini de hayata geçirmiştir.

16 Ödüller ve Sertifikalar
2010 yılından beri Karbon Saydamlık Projesi'ne sera gazı envanterini açıklayan Garanti Bankası, 2012 yılındaki  raporu ile projeye katılan 32 şirket arasında performans dalında en yüksek puanı alarak Karbon Saydamlık Projesi Türkiye ofisi tarafından ilk kez verilen "Karbon Performans Liderliği" ödülüne layık oldu. WWF-Türkiye'nin doğayı koruma çalışmalarına uzun soluklu destek veren Garanti Bankası, 2008 yılında 2. kez Altın Panda Ödülü'nün (Golden Panda) sahibi oldu yılında da aynı ödülü kazanan Garanti Bankası, bugüne dek Altın Panda Ödülü'nü alan tek Türk şirketi olma özelliğini korumaktadır. 2012 yılında, Garanti Bankası, şirketlerin insan kaynakları uygulamalarının kalitesini belgeleyen dünyadaki tek uluslararası standart olan IIP - İnsana Yatırım Yapanlar (Investors in People) sertifikasını "Altın" kategorisinde Türkiye’den almaya layık görülen ilk ve tek kurum oldu. Garanti Bankası Çevre Yönetim Sistemi, Ekim 2012'de Alman bağımsız denetim kuruluşu TÜV-SÜD tarafından gerçekleştirilen denetimlerin ardından ISO14001 sertifikası ile belgelendi. Çevre Yönetim Sistemi’ne dahil ettiği 23 merkez ile Garanti Bankası, 2012 yılı itibarıyla Türkiye'de çevre yönetim sistemini en geniş kapsamda ve en fazla noktada işleten banka unvanını kazandı. Garanti'nin sürdürülebilirlik performansını bütün açılarıyla ele alan ve hedeflerini içeren ilk kapsamlı raporu, 2013 yılı Nisan ayında Küresel Raporlama İnisiyatifi (Global Reporting Initiative – GRI) tarafından A seviyesine layık görüldü 'den itibaren 18 aylık dönemi kapsayan rapor ile Garanti Bankası, Türkiye’de A seviyesi onayı alan ilk banka oldu. 2013 yılında dünyanın en saygın finans dergilerinden World Finance, Sürdürülebilirlikte Türkiye’deki En İyi Banka (Best Bank for Sustainability) ödüllüne Garanti Bankası’nı layık gördü. Yine 2013 yılında, Garanti Bankası, küresel ekonomi ve sürdürülebilirliğe odaklanan ilk dergi IAIR’nin düzenlediği yarışmada, Avrupa bölgesinde Sürdürülebilirlikte En İyi Banka (Best Bank for Sustainability) ödülünü almaya hak kazandı.

17 GÜLİSTAN AKKOÇ İŞLETME BÖLÜMÜ A GRUBU


"Garanti Bankası, 1946 yılında Ankara'da kurulmuş olan, 1983'te finans, sanayi ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren Doğuş Grubu'na katılmış olan bir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları