Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

HAZIRLAYAN:MERİÇ GRUBU İLETİŞİM:www.havsacpl.k12.tr/meric

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "HAZIRLAYAN:MERİÇ GRUBU İLETİŞİM:www.havsacpl.k12.tr/meric"— Sunum transkripti:

1 HAZIRLAYAN:MERİÇ GRUBU İLETİŞİM:www.havsacpl.k12.tr/meric
EDİRNE-HAVSA ŞEHİT ÖĞRETMEN MEHMET BİROL KIZ MESLEK LİSESİ BİLİŞİMCİ MARTILAR PROJESİ MERİÇ GRUBU PROJE SUNUMU HAZIRLAYAN:MERİÇ GRUBU İLETİŞİM:

2

3

4 BİLİŞİMCİ MARTILAR

5 Muhasebe ve Finansman Alanı Öğretmeni
Uğur KAYGUSUZ Lider Öğretmen Muhasebe ve Finansman Alanı Öğretmeni

6 Proje Danışman Öğretmeni
Nurettin DALKIRAN Proje Danışman Öğretmeni Bilgisayar Öğretmeni

7 Proje Sorumlusu-Öğrenci Lideri
Sevda ÜREY Proje Sorumlusu-Öğrenci Lideri Çocuk Gelişimi 10

8 Berna FİLİZ Portföy Yöneticisi Çocuk Gelişimi 10

9 Barış KAPLAN Araştırma Yöneticisi Muhasebe Fin.10

10 Sabri MACAR Finans Yöneticisi Bilgisayar 10

11 Doğan Can SERTTAŞ Web Tasarımcısı Bilgisayar 10

12 Olcay ARI Lojistk Sorumlu Muhasebe Fin.10

13 Günlük ve İletişim Sorumlusu
Zafer BAYRAKTAR Günlük ve İletişim Sorumlusu Bilgisayar 10

14 ŞEHİT ÖĞRETMEN MEHMET BİROL KIZ MESLEK LİSESİ MERİÇ GRUBU GÜNLÜK (1
ŞEHİT ÖĞRETMEN MEHMET BİROL KIZ MESLEK LİSESİ MERİÇ GRUBU GÜNLÜK (1.DÖNEM) 26/12/2006 Yer:Rehberlik Servisi Saat:12.45 Proje lider öğretmeni Uğur KAYGUSUZ (Muhasebe ve Finansman Öğretmeni)- Danışman öğretmen Nurettin DALKIRAN(Bilgisayar Öğretmeni) projede görev alacak öğrencileri belirledi.Bundan böyle her toplantının Pazartesi günleri öğle arasında yapılmasına karar verildi.

15 Projede görev alacak öğrencilerin isimleri ve sınıfları şu şekilde oluştu.
ADI-SOYADI SINIFI Berna FİLİZ Çocuk Gel.10-A Sevda ÜREY Sabri MACAR Bil.10-A Zafer BAYRAKTAR Barış KAPLAN Muh.10-A Doğan Can SERTTAŞ Olcay ARI

16 Öğrencilere ilk olarak bilişimci martı
projesinin ne olduğu hakkında bilgiler verildi.Karşılıklı olarak bilgi alışverişinde bulunuldu.Ekibin ismi Meriç olarak belir- lendi.Projeye de Meriç ismi verildi. Görev dağılımı yapıldı. (Öğrenci Lideri)Proje sorumlusu-Sevda ÜREY (Portföy Yöneticisi)-Berna FİLİZ (Araştırma Yöneticisi)-Barış KAPLAN (Finans Yöneticisi)-Sabri MACAR (Web tasarımcısı)-Doğan Can SERTTAS (Lojistik Sorumlusu)-Olcay ARI (Günlük ve İletişim sorumlusu)-Zafer BAYRAKTAR

17 Kendi görevleri hakkında bilgiler verildi
Kendi görevleri hakkında bilgiler verildi.Ayrıca yapa- cakları çalışmalar hakkında kısaca konuşuldu.İyi dilek ve temenniler ile ilk toplantı sona erdi.

18 08/01/2007: Yer:Rehberlik Servisi Saat:12.45
İlk önce yakın çevremizde yada okulumuzda olan sorunlar beyin fırtınası yapılarak belirlendi. Birçok sorunun olduğu görüldü.20 sorunun içinden bize en yakın gelen ve de yapacağımızı düşündüğümüz 7 adet sorun seçildi.Matris çalışmasına geçildi.

19 MATRİS ÇALIŞMASI

20 Matris çalışmasının sonucunda en yüksek puanı alan “Spora Karşı İlginin Az Olması” sorunu seçilmiş oldu(45 puan alarak) Toplantı iyi dilek ve temenniler ile sona erdi.

21 15/01/2007: Yer:Öğretmenler Odası Saat:12. 45 Logo'nun belirlenmesi
15/01/2007: Yer:Öğretmenler Odası Saat: Logo'nun belirlenmesi.Balık kılçığının oluşturulması.Kendimize ait bir logoyu belirlemek için aramızda görüş alış verişinde bulunduk.Şehrimizin(Edirne) simgelerinden biri olan Meriç köprüsünün logo olarak belirlenmesine oy birliği ile karar verdik.

22 Daha sonra seçmiş olduğumuz sorun ile ilgili olarak stratejilerimizi belirleyip balık kılçığını oluşturduk. Burada, SİSTEM,İNSAN,ÇEVRE,TOPLUM başlıkları altında problemleri incelemeye başladık.

23 BALIK KILÇIĞI Spora karşı ilginin az olması İNSAN ÇEVRE TOPLUM
Duyarsızlık Boş zamanları Değerlendirmeme Maddi imkânsızlık ÇEVRE Tesislerin yetersizliği Tesislerin bakımsız ve sağlık koşullarına uygun olmaması Eğitim yetersizliği Ailelerin spora karşı ilgisizliği Baskıcı tutum TOPLUM Okulda spor faaliyetlerinin eksikliği Okulda spor tesislerinin yetersizliği Yönlendirme eksikliği Spor tesislerinden halkın yeterince yararlanamaması SİSTEM BALIK KILÇIĞI

24 GANT(ZAMANLAMA TABLOSU)

25 GRUBUMUZUN LOGOSU

26 YAPMIŞ OLDUĞUMUZ TOPLANTILARDAN GÖRÜNTÜLER…

27

28 22/01/2007: Yer:Öğretmenler Odası Saat:12.45
Yapılacak çalışmaların belirlenmesi; Spora karşı ilginin az olması sorunu için yapılması gereken çalışmaları belirledik.

29 YAPILACAK ÇALIŞMALAR(STRATEJİLER) 1.Konu hakkında anketler yapılacak 2.Site’nin yapım çalışmalarına başlanacak. 3.Sivil toplum örgütleriyle görüşme yapılacak 4.Yerel basında okuldaki spor faaliyetlerinin yer alması için çalışma yapılacak 5.Havsa Belediyesi’ne gidilip ilgili konularda yardım alınacak. 6.Halı saha sınıflar arası futbol turnuvası düzenlenecek.

30 Beyin fırtınası yapılarak anket soruları hazırlandı
Beyin fırtınası yapılarak anket soruları hazırlandı.Bu hafta içinde fotokopi ile çoğaltılarak öğrencilere dağıtılmasına karar verildi. İyi dilek ve temenniler ile toplantı sona erdi.

31 (2.DÖNEM) YAPILAN ÇALIŞMALAR
19/02/2007: Yer:Eski Memur Odası Saat:12.45 İlk dönemin sonunda diğer öğrencilere dağıtılan anket soruları(40 adet) toplandı.Değerlendirilmesi yapıldı.

32 MERİÇ GRUBU SPOR FAALİYETLERİNİ DEĞERLENDİRME ANKETİ
Haftada kaç gün spor yapıyorsun ……………………………………………………………… Sporun sağlık açısından faydası vardır 1 2 3 4 5 Ailem benim spor yapmamı istiyor Okuldaki haftalık beden eğitimi dersi sayısı yeterlidir. Spor yapmak bana mutluluk verir Spor karşılaşmaları medyada yeterince yer alıyor. Spor dostluk ve kardeşliktir. Boş zamanlarımda spor yapıyorum. Okulda sınıflar arası futbol turnuvası yapılsın. Spor deyince aklıma ilk gelen spor branşı futboldur. Okuldaki spor faaliyetleri yeterlidir. Okuldaki spor malzemeleri yeterlidir. Havsa’daki spor salonu yeterlidir. Okulun spor tesisleri yeterlidir. Dünyada spor organizasyonlarını takip ediyorum

33 26/02/2007: Yer:Eski Memur Odası Saat:12.45
Şimdiye kadar yapılan bütün çalışmalar değerlendirildi ve e-posta ile gönderilmesi için sunum haline getirildi. Gönderildi. İyi dilek ve temenniler ile toplantı sona erdi.

34 05/03/2007: Yer:Öğretmenler Odası Saat:12.45
Sınıflar arası masa tenisi ve Sınıflar arası halı saha futbol turnuvasının düzenlenmesine karar verildi.Bununla ilgili olarak ne gibi çalışmaların yapılması gerektiği konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.Maç tarihleri belirlendi.

35 Ayrıca çeşitli fotoğraf çekimlerinin,röportajların ve de video kayıtlarının yapılması gerektiği konusunda birleşildi.İyi dilek ve temenniler ile toplantı sona erdi.

36 12/03/2007: Yer:Öğretmenler Odası Saat:12.45
Hazırlanacak web sayfası ile ilgili çalışmaların yapılması. Bu konuda karşılıklı olarak ne yapılması gerektiği konusunda beyin fırtınası yapıldı.Herkes bu konu ile ilgili olarak kendi düşüncelerini söylediler.

37 Bu konuda Web tasarımcısı Doğan Can SERTTAŞ bu konuyla ilgili çalışmaların Danışman öğretmen Nurettin DALKIRAN ile birlikte yapılacağını bir hafta sonraki toplantıda bazı çalışmaların yetiştirilip proje halkalarına (elemanlarına) gösterileceğini belirtti.İyi dilek ve temenniler ile toplantı sona erdi.

38 26/03/2007:Yer:Öğretmenler Odası Saat:12.45
2 hafta önce çalışmaya başlayan Doğan Can SERTTAŞ’ın hazırlamış olduğu web sitesi incelendi.Bazı eksik yönlerinin olduğu görüldü. Proje Halkalarında yer alan tüm öğrenciler bu konu hakkındaki düşüncelerini belirttiler. Web sayfasının Sn.Dr.Hayal KÖKSAL’a e-posta ile gönderilmesine karar verildi.İyi dilek ve temenniler ile toplantı sona erdi.

39 02/04/2007:Yer:Öğretmenler Odası Saat:12.45
1 hafta önce e-posta ile gönderilen web sayfasındaki eksiklikler ve fazlalıkların Sn.Hayal KÖKSAL’dan yanıt gelmesi nedeniyle bazı düzenlemelerin yapılarak yeniden yapılması gerektiği sonucuna varıldı.Masa tenisi ve Halı saha futbol turnuvası sonuçları değerlendirildi. Dereceye girenlere başarı belgesi verilmesi konusunda idareye teklif sunulacağına karar verildi. İyi dilek ve temenniler ile toplantı sona erdi.

40 09/04/2007:Yer:Öğretmenler Odası Saat:12.45
Halı saha futbol turnuvasında şampiyon olan Muhasebe ve Finansman 11-A sınıfının 8 öğrencisine Okul Müdürü Sebahat YAYLA tarafından başarı belgesi verildi(06/04/2007).Web sayfası çalışmaları konusunda görüş alışverişleri yapıldı. İyi dilek ve temenniler ile toplantı sona erdi.

41 HAVSA’DA SINIFLAR ARASI HALI SAHA FUTBOL TURNUVASINDA DERECEYE GİREN MUHASEBE VE FİN.11-A ÖĞRENCİLERİNE OKULUMUZ MÜDÜRÜ SN.SEBAHAT YAYLA TARAFINDAN BAŞARI BELGESİ VERİLMESİ

42 OKULUMUZDA YAPILAN SPOR FAALİYETLERİYLE İLGİLİ YAPILAN RÖPORTAJLAR

43

44

45

46 ÇEŞİTLİ FOTOĞRAFLAR

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58 HALI SAHA FUTBOL TURNUVASINDAN VİDEO GÖRÜNTÜLERİ

59

60

61 VOLEYBOL TURNUVASI FOTOĞRAFLARI

62

63

64

65

66

67

68

69 14/05/2007 TARİHİNDE OKULUMZDA YAPILAN SATRANÇ TURNUVASI

70

71

72

73

74 BEN SPORCUNUN ZEKİ ÇEVİK VE AYNI ZAMANDA AHLAKLISINI SEVERİM. M
BEN SPORCUNUN ZEKİ ÇEVİK VE AYNI ZAMANDA AHLAKLISINI SEVERİM M.KEMAL ATATÜRK


"HAZIRLAYAN:MERİÇ GRUBU İLETİŞİM:www.havsacpl.k12.tr/meric" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları