Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Öncelike indirdiğiniz fotoğrafı Photosop'a alalım ve ismini BG olarak değiştirelim, bunun bir kopyasını oluşturaralım (Dublicate / CTRL+J), üstte gelen.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Öncelike indirdiğiniz fotoğrafı Photosop'a alalım ve ismini BG olarak değiştirelim, bunun bir kopyasını oluşturaralım (Dublicate / CTRL+J), üstte gelen."— Sunum transkripti:

1 Öncelike indirdiğiniz fotoğrafı Photosop'a alalım ve ismini BG olarak değiştirelim, bunun bir kopyasını oluşturaralım (Dublicate / CTRL+J), üstte gelen (BG copy) yeni fotoğrafa (Layere) sırasıyla Filter/Blur/Gausian Blur efektini aşağıdaki değerleri verelim.

2 Layer paletinden mode bölümünü Overlay olarak degiştirelim böylelikle yüzdeki prüzleri yok etmiş olduk ayrıca birazda renklendi-fotograf ve ten temiz oldugu için iyi sonuç aldık,fotograf sorunlu olsaydı ek işlemler yapmak zorunda kalıcaktık.

3

4

5 Şimdi en alttaki BG isimli layerimizi CTRL+J ile çogaltalım ve en üstte taşıyalım,arkasında sırasıyla image/Adjusmen/Desaturate efektini uygulayalım,devamında Layer Palentine geçelim bu sefer Mode olarak degiştirelim.

6 Aşagıdaki sonucu elde etmiş olmalıyız.

7 Şimdi sepia rengini verebiliriz,bunun için sırasıyla Later/Nw Adjusment Layer/Hue/Saturation efektini vermemiz gerekiyor,devamında ayarları aşagıdaki gibi verebiliriz.

8

9

10 Renklendirme işlemini dedigim gibi basit birkaç adımdan sonra bitti ama aşamalar bitmedi.Şimdi rengi ve fotografı biraz daha ön plana çıkarabilmek için basit bir işlem daha yapmamız gerekiyor.İlk olarak en üstteki Hue/Saturation efektimizin bir alttaki desaturate uyguladıgımız BG copy2 isimli layerimizin seçili olduguna emin olalım.Çünkü bu fotografın arka planını sileceğiz,bunun için silgi Erase fırçamızı kullanıcağız,klavyenizden E tuşuna basarak Silgi aracımızı seçelim ve ekranın ortasında bir yere saga tıklayarak gelen diyoloğ penceresine aşağıdaki degerleri verdikten sonra yine aşağıda fırçanın görüldügü gibi Fotografa yaklaşarak arka planını silelim dikkat ederseniz yumuşak bir fırça kulanıyorsunuz ve saçlara temas edebiliyorsunuz ama tene temas ederken daha hassas seçimler yapmalısınızsonuç olarak en üstteki layerimizin arka planını sildigimiz için bir alttaki arka plan ortaya çıkıyor.Ama üstteki fotografımızın yüzü aynı kalıyor.

11

12 Şimdi gözleri renklendirebiliriz,bunun içinde yeni bir layer oluşturalım ve ismini Gözler olarak degiştirelim.Brushtool fırçamızı seçelim devamında yine ekranın ortasının sağa tıklıyalım ve gelen diyoloğ penceresine aşağıdaki ayarlarıverecek her iki göz bebegine tam ortalıyarak fırçayı hiç kaydırmadan 3 kere tıklıyalım15px değerverdigimiz fırça boyu tam göz bebeği ölçülerinde oldugundan tam oturacaktır ve göz bebeğinin rengini az önce ayarladıgımız açık mavi olarak değiştirelim.

13 Son olarak dudakları renklendirmeye geldi,bunun içinde yeni bir layer oluşturalım ve ismini Ruj olarak degiştirelim.Devamındaforeground rengini #363636 olarak belirliyelim arkasından yine klavyemizden B tuşuna basalım ve yine aşağıda görüldüğü gibi dudak alanını hassa biçimde dikkat ederek yani dudak dışına taşmadan bu alanı renklendirelim.

14 Bu laterlerimizide Mode ayarından Modune Soft light olarakdeğiştirdikten sonra Opacity degerinide %75 olarak belirliyelim. Aşağıdaki sonucu elde etmiş olmalıyız.

15

16


"Öncelike indirdiğiniz fotoğrafı Photosop'a alalım ve ismini BG olarak değiştirelim, bunun bir kopyasını oluşturaralım (Dublicate / CTRL+J), üstte gelen." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları