Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

DİDİM MESLEK YÜKSEKOKULU UZAKTAN EĞİTİM KAPSAMINDA DERS BİLGİLENDİRME ÇALIŞMASI.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "DİDİM MESLEK YÜKSEKOKULU UZAKTAN EĞİTİM KAPSAMINDA DERS BİLGİLENDİRME ÇALIŞMASI."— Sunum transkripti:

1 DİDİM MESLEK YÜKSEKOKULU UZAKTAN EĞİTİM KAPSAMINDA DERS BİLGİLENDİRME ÇALIŞMASI

2 BÖLÜMGMS-TRO-TRS DERSTURİZM MEVZUATI HAFTA14 KONUGenel Değerlendirme

3 Turizm ve Hukuk Turizm hukuku nedir? Turizmde hukuk neden gereklidir? Turizm hukukunun özellikleri nelerdir? Kaynakları nelerdir? Turizmle ilgili genel ve özel yasalar, yönetmelikler, tüzükler nelerdir?

4 Turizmle İlgili Resmi Belgeler Turizm işletme ve yatırım belgesi nedir? Bu belgeler ne işe yarar? İşletme açarken bu belgeler nasıl alınır?

5 Turizm İşletmeleri Hangi işletmeler turizm işletmesi olur? Konaklama, yeme-içme ve diğer turizm işletmeleri nelerdir? Diğer turizm işletmeleri nelerdir ve nitelikleri nasıl belirlenir? Seyahat acentesinin içeriği nedir? Seyahat acentesi yönetmeliğinin içeriği nedir?

6 İlişkiler Turizm işletmelerinin, bakanlık, birbirleri ve müşteri ile ilişkileri nelerdir? Sözleşmeler nasıl yapılır? Bu ilişkilerdeki tarafların yükümlülükleri nelerdir? Yerine getirilmeyen yükümlülüklerde cezalar nasıldır?

7 Girişimcilik Kanuni olarak bir işletme açarken kaynaklarımızı nereden bulabiliriz? Franchaise ve Leasing sözleşmeleri nelerdir? Ne işe yararlar? Teşvik tedbirleri nelerdir? Kapsamları nelerdir? Bir girişimci bu desteklerden nasıl faydalanır?

8 Görüş ve öneriler…

9 Faydalı Linkler www.turizm.gov.tr http://www.umutdolu.com/egitim- kultur/hukuk/turizm-hukuku.asp www.tursab.org.tr www.turizm.gov.tr http://www.umutdolu.com/egitim- kultur/hukuk/turizm-hukuku.asp www.tursab.org.tr


"DİDİM MESLEK YÜKSEKOKULU UZAKTAN EĞİTİM KAPSAMINDA DERS BİLGİLENDİRME ÇALIŞMASI." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları