Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hoşgörüde deniz gibi ol.. BİR YEMEK TARİFİ Bir bardak dolusu gülümseme ile başlayın, Bir kap dolusu dostluk ilave edin, Bir tutam yumuşaklık ve biraz.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hoşgörüde deniz gibi ol.. BİR YEMEK TARİFİ Bir bardak dolusu gülümseme ile başlayın, Bir kap dolusu dostluk ilave edin, Bir tutam yumuşaklık ve biraz."— Sunum transkripti:

1 Hoşgörüde deniz gibi ol.

2 BİR YEMEK TARİFİ Bir bardak dolusu gülümseme ile başlayın, Bir kap dolusu dostluk ilave edin, Bir tutam yumuşaklık ve biraz da nezaket tozu ile kabartın. Bir kaşık ümit, Bir büyük porsiyon yardımlaşma, Çok miktarda ılım ve bir tutam alçakgönüllülük ile çırpın. Kuvvetlendirmek için de bir çorba kaşığı güvene ihtiyacınız olacak. Bir sadakat kasesi içinde bir ölçü inanç, iki ölçü aklı selim ve birkaç damla hoşgörüyü azar azar ilave ederek sevgi ile karıştırın. İki kaşık gülücük, bir kaşık sabır ve bir tutam övgü ilave edin. Şevk ile hiç durmadan karıştırın ve şükran ile tatlandırın. Yemeğin adı mı? İNSANLIK !!!

3 KÜLTÜRLERARASI HOŞGÖRÜNÜN ÖRNEĞİ

4 UYGARLIK DEMEK, BAĞIŞLAMA VE HOŞGÖRÜ DEMEKTİR. Mustafa Kemal ATATÜRK

5 SEVDİĞİNİN KUSURLARINI HOŞ GÖRMEYEN SEVMİYOR DEMEKTİR. Goethe

6 ALLAH AFFEDİCİDİR. AFFETMEYİ SEVER. SİZİN DE ÖYLE (affedici-hoşgörülü) OLMANIZI İSTER. (Mâide Suresi 101.Ayet)

7 YAŞAMAK; "BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR, Ve BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE“ Nazım Hikmet

8


"Hoşgörüde deniz gibi ol.. BİR YEMEK TARİFİ Bir bardak dolusu gülümseme ile başlayın, Bir kap dolusu dostluk ilave edin, Bir tutam yumuşaklık ve biraz." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları