Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Havuzlu Mağaza - Ev.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Havuzlu Mağaza - Ev."— Sunum transkripti:

1 Havuzlu Mağaza - Ev

2

3 Proje Yeri: Singapur, Lorong 24A Geylang
Tasarım Ekibi: KD Architects, FARM Mimari Proje Ekibi: Kurjanto Slamet, Tiah Nan Chyuan,Lee Hui Lian Proje Bitiş Yılı: 2012 Arsa Alanı: 143,30 m2 Toplam İnşaat Alanı: 366,94 m2

4

5 Mevcut mağaza/ev mevzusu, sadece bir "arka uzantı" olarak değil de bir "ek" olarak "yeni"yi okumak niyeti ile başladı. Mağaza/evin mekansal yapısı içinde doğasından kaynaklı, benzersiz şekilde deneyimi artıran böyle bir yapılandırma koşullarında mekansal fırsatları keşfetmek istendi.

6 1. kattaki tekil havuz, mekanın doğrusal tipolojisini vurguladığı gibi kişisel deneyime de rehberlik ediyor. Mekanın sürekliliğini yaratmak için kullanılan bir yöntem ise merdivenler oldu. Bu sürekli döngünün ortasında yaşamsal arayüzü vurgulayan çatı penceresi bulunuyor. Güneş ışığı ile bu dar doğrusal alan evin farklı yerlerini görsel açıdan birbirine bağlıyor.

7

8 Bu mekansal ve biçimsel hareketlerle, eski ve yeni arasındaki diyalog sürekli sorgulanıyor ve yeni keşifler geometri, yükseklik, hacim ve malzeme değişimi ile ortaya çıkıyor.

9


"Havuzlu Mağaza - Ev." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları