Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TÜRKİYE GENÇLİĞİ EL ELE PROJESİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TÜRKİYE GENÇLİĞİ EL ELE PROJESİ"— Sunum transkripti:

1 TÜRKİYE GENÇLİĞİ EL ELE PROJESİ
DIŞ İLİŞKİLER ve AB KOORDİNASYON BİRİMİ TÜRKİYE GENÇLİĞİ EL ELE PROJESİ Bu proje Gençlik ve Spor Bakanlığı Tarafından Desteklenmektedir.

2 TÜRKİYE GENÇLİĞİ EL ELE
Projenin Uygulanacağı Yerler, İzmir, Sinop, Iğdır, Hatay, Ankara, Kırıkkale ve Yol Güzergahı arasında olan iller. Projenin Amaçları, Türkiye’nin en uç şehirlerinde yaşayan gençlerin, birbirlerinin kültürlerini daha yakından tanıması ve kaynaşması öncelikli amaçtır. Sosyal farklılıkların giderilmesi, Türkiye gençlerinin birbirleriyle kaynaşması neticesinde gençler arasında kültürel farklılıkların azalması sağlanacaktır. Sinop, Iğdır, Hatay ve İzmir bazlı uç şehirler başta olmak üzere; Türkiye’nin Doğu Anadolu, Akdeniz, Karadeniz, Ege ve İç Anadolu Bölgesinin gençleri, Bölgelerin sosyal yapısını akranları gözünden inceleyeceklerdir. Gençler arasındaki arkadaşlık diyalogları artırılacak, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca desteklenecek bu projeyle de bölgelerdeki gençlerin Bakanlığı yakından tanımasına olanak sağlanacaktır. Bu proje Gençlik ve Spor Bakanlığı Tarafından Desteklenmektedir.

3 Projede Uygulanacak Faaliyetler,
TÜRKİYE GENÇLİĞİ EL ELE Projede Uygulanacak Faaliyetler, Proje kapsamında öncelikle “Kültür Otobüsü” oluşturularak, Türkiye’nin dört uç ilinde bulunacak, buralardan aldığı gençleri diğer illere taşıyacaktır. İllere giden proje ekibi, buradaki gençlerle öncelikli kültürel paylaşımlarda bulunacak, daha sonra o gençlerin kendi kültürlerinin tanıtılması sağlanacak ve sunumlar yapılacaktır. Kültür paylaşımlarının ardından yapılacak çalıştaylarla proje sonunda çıkartılacak olan “Türkiye Bölgelerinde Ortak Kültürler” adlı dergi için, ortak kültürler tespit edilecektir. İletişim sıkıntıları hakkında toplantılar yaparak, gençlerin öncelikli olarak iletişimde çektiği sıkıntılar ortaya konacaktır. Bu sıkıntıların aşılması için izlenecek yol belirlenecek ve gençler arasında iletişimin nasıl olması gerektiği hakkında tezler sunulacaktır. Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinin, gençler arasındaki yaygınlığı; iletişim sıkıntılarının bir parçası olarak nasıl ve ne düzeyde kullanılması gerektiği hakkında bilgilendirmeler yapılacaktır. Bu proje Gençlik ve Spor Bakanlığı Tarafından Desteklenmektedir.

4 Projede Uygulanacak Faaliyetler,
TÜRKİYE GENÇLİĞİ EL ELE Projede Uygulanacak Faaliyetler, İller arasındaki seyahatlerde, gençler gittikleri illerde fotoğraflama çalışmaları yapacaklar ve bu fotoğraflar yine kendileri tarafından yorumlanarak “Gençliğin Gözünden Türkiye Fotoğraf Haritası” oluşturulacaktır. Başkent Ankara, gençler tarafından tanıtılacaktır. Son durak olacak Kırıkkale Üniversitesi’nde seminerler, somut çıktıların anlatımı, projenin tanıtılması yapılacak, burada yapılacak çalıştaylarla dergi ve haritanın son şekli verilecektir. Bu proje Gençlik ve Spor Bakanlığı Tarafından Desteklenmektedir.

5 Proje Somut Çıktıları, TÜRKİYE GENÇLİĞİ EL ELE
“Gençliğin Gözünden Türkiye Fotoğraf Haritası” ortaya çıkacaktır. Bu haritayla gençlerin gözünden illeri yorumlamaları sağlanacak eksik kalan iller yolu ile gençlik merkezleri aracılığı ile proje yürütücülerine ulaştırılacaktır. “Türkiye Bölgelerinde Ortak Kültürler” adlı dergi , gençlerin yapacağı çalıştaylar sonucunda ortaya çıkacak somut örnek olacaktır. Bu dergi de yine Gençlerin düşünmelerini ve bilgilenmelerini sağlayacak faydalı bir materyal olarak kullanılabilecektir. Yapılacak web sitesi aktif çalışacak, gençlerin bu platformdan birbirleriyle iletişimleri sağlanacaktır. Bu proje Gençlik ve Spor Bakanlığı Tarafından Desteklenmektedir.

6 49.226,00 TL Proje Bütçesi TÜRKİYE GENÇLİĞİ EL ELE
Bu proje Gençlik ve Spor Bakanlığı Tarafından Desteklenmektedir.


"TÜRKİYE GENÇLİĞİ EL ELE PROJESİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları