Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KENSİNGTON COLLEGE OF BUSİNES

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KENSİNGTON COLLEGE OF BUSİNES"— Sunum transkripti:

1 KENSİNGTON COLLEGE OF BUSİNES
Lisans Tamamlama Tanıtım Sunumu Kensington College of Business Türkiye Şubesi

2 Biz Kimiz? 1982 yılında eğitim hayatına Londra Holborn merkezde başlayan Kensington College of Business geçmişinde İngiltere'nin en büyük ve ünlü üniversiteleri ile eğitim hayatına başlamış sonrasında İngilterenin en fazla öğrenci sayısına sahip,1800 lü yıllarda kurulmuş ve kurucusunun Queen olduğu University Of Wales'in bünyesinde eğitim vermeye hak kazanmıştır.

3 Neden Kensington College Of Business?
-1- İngilterede tüm okullar öğrencilere 2 farklı fiyat uygularlar.Avrupa birliği ülkesi vatandaşı öğrencilerine verilen uygun fiyatlar ve Overseas öğrencilere yani avrupa birliği üyesi bir ülkeden olmayan öğrencilere verilen daha yüksek fiyatlar... Kensington College Of Business marketing manageri sayın Fikret Akıncı'nın yürüttüğü fiyat politikasi sayesinde Türk öğrencileri Avrupa Birliği vatandaşı öğrenciler statüsünde değerlendirip, 1/3 daha uygun olan Aurupa Birliği Öğrenci fiyatlarını KCB Türk öğrencilere sunabilmektedir. *Dolayısı ile Kensington College of Business'da Türk öğrencilere Overseas değil EU öğrencilerine verilen fiyatlar uygulanmaktadır bu sayede Türk öğrenciler de EU vatandaşları gibi 1/3 daha uygun fiyatlardan yararlanabilmektedir.

4 Neden Kensington College Of Business?
-2- *Kensington College Of Business UNIVERSITY OF WALES'e drek bağlı college'lerden olduğundan eğitim bitiminde öğrencilere UNIVERSTY OF WALES diploması vermektedir. University of Wales ingiltere'nin 20 old university'i arasında yer alan,ingilterenin en fazla öğrenciye sahip üniversitesi dir. Bknz: Not: linkinden Universtiy of Wales Diploması vermeye yetkili UK 'daki okulların listesine ulaşabilirsiniz.Bu listede yer almayan bir college'in bu diplomayı verebilme yetkisi yoktur.Aynı zamanda konu ile ilgili mail yolu ile University of Wales ile iletişime ) Kensington College of Business has been granted approval to offer the following MBA programmes valideted and awarded by the University of Wales.” Program sonunda başarılı olup University Of Wales diploması almaya hak kazanan öğrenciler UNIVERSITY Of WALES bünyesinde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde diplomalarını alırlar. bknz:

5 Neden Kensington College Of Business?
3-*Öğrenciler University of Wales ve Kensington College of Business 'ın Online kütüphane hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilmektedir. 4-*Kensington College of Business İngiltere'nin top universitelerinden mezun uzman eğitim kadrosuna sahiptir. 5-*Öğrencilerimizin sınav soruları ve değerlendirmesi bagli oldugumuz University Of Wales tarafından yapılmaktadır. 6-*Öğrenciler eğitimlerini Kensington College Of Business'in Londra merkezde (Holborn) bulunan ,tüm tarihi,turistik mekanlara yurume mesefesinde olan binasında eğitim görerek, Londra merkezde eğitim aldıkları gibi ,Londrada nerede yaşıyor olursa olsun ulaşım açısından son derece kolay bir yerde eğitim almış olacaktır.

6 DİPLOMA VE YÖK DENKLİKLERİ

7 University of Wales'in İngiliz Eğitim Sistemindeki Yeri
University of Wales içlerinde Oxford ve Cambridge'inde yer aldığı ,1800'lü yıllarda queen tarafından kurulmuş ingilterenin 20 Old (eski) üniversitesi arasında dır. University of Wales kendi bünyesinde 9 tane de Politeknik Üniversite barındırır.University Of Wales bünyesindeki tüm okullara University of Wales Diploması verilir...Üniversity London College gibi University of Wales 'de governing body olduğundan ranklerde aşağıda Wales'in bünyesindeki Politeknik üniversitelerini görürsünüz,University Of London'u göremediğiniz onun yerine University of London'a bağlı okulları gördüğünüz gibi. Aberystwyth University Bangor University Glyndŵr University Swansea Metropolitan University Swansea University Trinity College, Carmarthen University of Wales Institute, Cardiff University of Wales, Lampeter University of Wales, Newport

8 Öğretim Kadromuz Eğitmen kadromuz Oxford,Cambridge,Wales ve birçok saygın üniversiteden mezun,Sektörde deneyimli, Westminister ve London School of Economics gibi okullarda halen ders veren eğitmenlerimiz bulunmaktadır. Kensington College of Business İngiltere'nin top üniversitelerinden mezun uzman eğitim kadrosuna sahiptir.

9 İngilizce Seviyesi Eğitme kabul olmanız için 6,0 IELTS skoruna sahip olunması gerekmektedir ancak; Herhangi sınav skoru olmayan öğrenciler (IELTS Ya da TOEFL) KCB-TR ofisimizde ingilizce seviye tesbit sınavına tabi tutulur.Sınav skoruna göre drek bölüme geçebilir(IELTS 6,0'a denk gelen bir skor olması durumunda ) bununla birlikte B2(upper-intermediate) seviyede olmaları ve bunu sertifikaları ile belgelemeleri gerekmektedir.

10 Kabul Koşulları Lisans Tamamlama Kabul Koşulları: *MYÖ mezunu olmak. Not:Eğer öğrenci mezun değil okulu bırakmak istiyorsa transkript ve syllabusların incelenmesi sonucu programa kabul olunur. *İngilizce seviyesini gösterir belge. Not:IELTS skoruna sahip olmayan öğrencilerin B2 sertifikaya sahip olmaları ve ofisimizde sınava girmeleri (ve başarılı olmaları) koşulu ile kayıt işlemleri yapılır.

11 Kabul Koşulları Pre-Mba + MBA Kabul Koşulları: *MYÖ mezunu olmak. Not:Eğer öğrenci mezun değil okulu bırakmak istiyorsa transkript ve syllabusların incelenmesi sonucu programa kabul olunur *İngilizce seviyesini gösterir belge. Not:ELTS skoruna sahip olmayan öğrencilerin B2 sertifikaya sahip olmaları ve ofisimizde sınava girmeleri (ve başarılı olmaları) koşulu ile kayıt işlemleri yapılır. *3 yıllık manager,yada supervisor'lık deneyimine sahip olmak *Min 1986 doğumlu üzeri olmak.(1985,1984, ) *Erkek öğrenciler için askerlik tecil ile herhangi bir sorunu olmamak Ya da askerlik görevini tamamlamış olmak.

12 Ücretler BA LİSANS TAMAMLAMA TOPLAM ÜCRET: 6400 GBP PRE-MBA+MBA TOPLAM ÜCRET: =5950 GBP TAKSİTLİ ÖDEMELERDE; GBP+12 AY TAKSİT

13 BAŞLANGIÇ TARİHLERİ BA BAŞLANGIÇ TARİHLERİ: 5 OCAK,9 ŞUBAT,6 TEMMUZ,24 AGUSTOS PRE-MBA BAŞLANGIÇ TARİHLERİ: 5 OCAK,23 ŞUBAT,5 TEMMUZ,24 AGUSTOS

14 Kayıt İçin Gerekli Evraklar
1- *Üniversite Diplomanız ve Transkriptiniz *Lise Diplomanız +Transkriptiniz+Syllabuslarınız (Mezun olmadıysanız) 2- İngilizce seviyenizi gösterir belgeniz (IELTS 6,0) ya da B2 sertifikası + STS skoru. 3- Üniversiteden alınmış referans mektuplarınız,İş yerinizden alınmış referans mektubu 4-Pasaportunuzun ilk 4 sayfasının fotokopisini yukarıdaki evraklarla birlikte kayıt sırasında ofisimize ulaştırmanız gerekmektedir.(mail Ya da kargo da kabul edilebilir) 5-Eksiksiz doldurulmuş başvuru formu Yukarıda verilen evrak listesini bize ulaştırmanız ve okul peşinat ücretini tarafımıza ulaştırdığınız takdirde kayıt işlemleriniz gerçekleştirilir.

15 Vize için gerekli evraklar
Vize danışmanlıgınız KCB-TR Ofisi tarafından ücretsiz olarak verilecektir. *Konsolosluga vereceğiniz vize harcı ise 480 TL dir.   Vize başvurunuz için aşağıdaki evrakları KCB-TR ofisimize teslim etmeniz gerekmektedir.   adet arkası beyaz fonlu fotograf  2- Pasaport  3-Okul kayıt belgesi(CAS NUMBER)(KCB-TR ofis tarafından verilecektir)  4-Bankada 7200 paund tutarı kadar para nın hesabında 28 gün beklemesi gerekiyor.Bu hesap VADESİZ bir hesap olmalı ve hesap öğrenciye ait Ya da öğrencinin anne-babasına ait bir hesap olmalıdır.  Bankada 28 gün gerekli miktar para bekletildikten sonra bankadan 2 evrak alınmalı A-Banka referans mektubu B- Hesap cüzdanı   5-Nüfüs müdürlüğünden alacağın vukaatlı nüfus kayıt bilgisi   6-Diploma ve Transkript   7-İngilizce seviyenizi gösteren bir belge   TÜM BU EVRAKLARI TERCÜME ETTİRMENİZ GEREKMEKTEDİR!

16 Konaklama KONAKLAMA ÜCRETLERİMİZ
(*Ücretler haftalık olarak belirtilmiştir.) Host-Family yanı konaklama: Tek kişilik Oda (Kahvaltı dahil) :150 GBP Standart Konaklama (Öğrenci Evleri): Tip-1: Tek kişilik Oda: 85 GBP (Kontenjanı sınırlıdır) Çift Kişilik Oda:60 GBP (Kontenjanı sınırlıdr) Tip-2: Tek Kişilik Oda : 120 GBP Çift Kişilik Oda: 85 GBP *Yukarıdaki konaklama seçeneklerinden farklı olarak ,istege bağlı hostel konaklama rezervasyonuda yapılmaktadır.Hostel Ücretleri haftalık 70 GBP'den başlamaktadır.

17 Yaşam Giderleri Yasal asgari ücret ingiltere'de saat başıma 5.5 pp dir. min 5.5 x20 =110 paund en az kazanacağınız haftalık paradır. Yaşam masraflarınız konusunda size fikir vermesi açısından aşağıdaki linklerden yiyecek fiyatlarına bakabilirsiniz.

18 Referanslar Mezun öğrencilerimizin çalıştığı kurumlar; Şişecam
İş Bankası Fortis IBM Sabancı Koç Ülker gibi bir çok şirkette çalışmaktadır. istenildiği takdirde öğrenci referansları verilir.

19 LİNKLER http://www.kensington.com.tr Diploma ve Yök Denklikleri:
Resimler ve Lokasyon:

20 TEŞEKKÜRLER...


"KENSİNGTON COLLEGE OF BUSİNES" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları