Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK PROGRAMI AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK PROGRAMI EYLEM 2: AVRUPA GÖNÜLLÜ HİZMETİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK PROGRAMI AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK PROGRAMI EYLEM 2: AVRUPA GÖNÜLLÜ HİZMETİ."— Sunum transkripti:

1 AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK PROGRAMI AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK PROGRAMI EYLEM 2: AVRUPA GÖNÜLLÜ HİZMETİ

2 1. AVRUPA GÖNÜLLÜ HİZMETİ NEDİR ? AGH-Avrupa Gönüllü Hizmeti, (EVS - European Voluntary Service) bir AB ülkesinde kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşları tarafından yürütülen sosyal içerikli projelerde 2 – 12 ay arasında değişen sürelerde gönüllü olarak görev almaktır. Bu faaliyetler genelde kültür-sanat, çevre, spor, çocuk, genç, yaşlı, engelli ya da madde bağımlıları konularını kapsar. Bu projeler ile Avrupa Birliği içerisinde toplumsal uyumun arttırması ve gençler arasında dayanışma ve hoşgörünün geliştirilmesi amaçlanır.

3 Programa katılmanın tek şartı yaş arasında olmaktır, bunun haricinde sadece projelerin kendilerine özel koşulları söz konusudur. Faaliyet süresince gönüllünün yeme-içme, konaklama, sigorta, dil kursu (İngiltere hariç) ve vize masraflarının tamamı, yol harcamalarının ise %90’ı AB tarafından karşılanmaktadır. Bunun karşılığında gönüllüden projede haftada en fazla 35 saat görev alması beklenir.

4 2. AVRUPA GÖNÜLLÜ HİZMETİ NE DEĞİLDİR? A) Staj B) Turistik Gezi C) Dil Kursu D) Çalışma Kampı E) Maaslı Bir İş

5 3. KİMLER BAŞVURABİLİR  yaş arasındaki bütün gençler başvuruda bulunabilir. Bunun dışında hiç bir şart aranmamaktadır.

6 4. PROGRAMDAN FAYDALANMAK İSTEYENLERİN YAPMASI GEREKENLER  Bilgi Toplama  Özgeçmiş ve Motivasyon Mektubu  Proje - Ev Sahibi Kuruluş Bulma  Gönderen Kuruluş Bulma  Ulusal Ajansa Başvuru Süreci

7 5. KARŞILANAN MASRAFLAR  Vize Masrafları  Yol Masraflarının %90’ı  Yeme-İçme  Konaklama  Cep Harçlığı  Dil Kursu  Sigorta

8 6. PROJE EV SAHİBİ KURULUŞ VE GÖNDEREN KURULUŞ BULMA

9 / EVS Database cfm cfm cfm

10

11

12

13

14

15

16

17 7. BAŞVURU SÜRECİ Gönüllü Gönderen Kuruluş Başvuru Formu Ulusal Ajans Ev Sahibi Kurulus

18 AGH Takımı

19 FAYDALI SİTELER   


"AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK PROGRAMI AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK PROGRAMI EYLEM 2: AVRUPA GÖNÜLLÜ HİZMETİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları