Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Uygulama II Uygulama IIIUygulama I. ARENA 6.0 İLE VARLIKLARIN TAŞIMA İŞLEMLERİ Uygulama I.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Uygulama II Uygulama IIIUygulama I. ARENA 6.0 İLE VARLIKLARIN TAŞIMA İŞLEMLERİ Uygulama I."— Sunum transkripti:

1 Uygulama II Uygulama IIIUygulama I

2 ARENA 6.0 İLE VARLIKLARIN TAŞIMA İŞLEMLERİ Uygulama I

3 İş İstasyonu 1 Hammadde Ambarı Ara İşlem İstasyonu Hammadde Ambarı Ara İşlem İstasyonu İş İstasyonu Hammadde Ambarı 01525 Ara İşlem İstasyonu 15010 İş İstasyonu25150 Uzaklık Matrisi

4 Transporter Modellenmesi

5 Kullanılan Modüller

6 Leave Modülü Transporterın Yüklenmesi için geçen zaman Transporter ın Çağrılması Transporterı çağran istasyonun öncelik derecesi Transporter Adı Transporter ı seçme kuralı Transporter ın gideceği istasyon Bağlantı Türü

7 Enter Modülü Transporterı Boşaltma Süresi Transporterı Boşaltma İsteği Boşaltılacak Transporter Adı

8 Kullanılan Diğer Modüller Duran Transporterı aktif hale getirmek için kullanılır. Entity ye transporter atamak için kullanılır.

9 Kullanılan Diğer Modüller Transporterı boşaltmak için kullanılır Transporterı durdurmak için kullanılır Transporterı Göndermek için kullanılır.

10 Kullanılan Diğer Modüller Transporterın gideceği yeri ve gidiş hızını atamak için kullanılır Transporterı çağırmak için kullanılır.

11 Data Modülleri •Transporter Data Modülü –Transporterın sayısı, hızı, başlangıç anında bulunduğu yer burada tanımlanır. –Transporterlara Mesafe Matrislerinin atanması yapılır. •Distance Data Modulü –Transporterın mesafeler matrisinin tanımlandığı data modülüdür.

12 ARENA 6.0 İLE VARLIKLARIN TAŞIMA İŞLEMLERİ Uygulama II

13 İş İstasyonu 1 Hammadde Ambarı UZAKLIK MATRİSİ

14 Conveyor Modellenmesi

15 Kullanılan Modüller

16 Leave Modülü Conveyorın Talep Edilmesi Talep Edilen Conveyor Bağlantı Türü

17 Enter Modülü Entity nin Conveyordan Ayrılması

18 Kullanılan Diğer Modüller Conveyorı Çalıştırmak için kullanılır Çalışan Conveyorı Durdurmak için kullanılır

19 Kullanılan Diğer Modüller Entity nin Conveyora atanması için kullanılır Conveyorın gideceği yeri belirtmek için kullanılır Entity nin Conveyordan ayrılması için kullanılır

20 Data Modülleri •Conveyor Data Modulü –Conveyorın kullandığı Segmentin, conveyor tipinin, hızının, hücre genişliğinin, bir varlık tarafından işgal edilecek en fazla hücre miktarının, akış uzunluğunun ve ilk andaki durumun tanımlandığı modüldür. •Segment Data Modülü –Conveyorın hangi istasyonlar arasında çalıştığını tanımlamak için kullanılan modüldür.

21 ARENA 6.0 İLE VARLIKLARIN TAŞIMA İŞLEMLERİ UYGULAMA III

22 Paketleme Doldurma Yarı Mamul Ambarı Üretim Bandı Mamul Ambarı Kontrol Mamul Yarı Mamul


"Uygulama II Uygulama IIIUygulama I. ARENA 6.0 İLE VARLIKLARIN TAŞIMA İŞLEMLERİ Uygulama I." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları