Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bir Kuruluş Öyküsü.  İ ki üniversite ö ğ rencisi Larry Page ve Sergey Brin üniversiteyi tanıtma turlarında birbirleri ile tanışıyorlar.  Ancak, tanıştıklarında.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bir Kuruluş Öyküsü.  İ ki üniversite ö ğ rencisi Larry Page ve Sergey Brin üniversiteyi tanıtma turlarında birbirleri ile tanışıyorlar.  Ancak, tanıştıklarında."— Sunum transkripti:

1 Bir Kuruluş Öyküsü

2  İ ki üniversite ö ğ rencisi Larry Page ve Sergey Brin üniversiteyi tanıtma turlarında birbirleri ile tanışıyorlar.  Ancak, tanıştıklarında birbirlerinden hiç haz etmemişler.

3  Bu iki genç ilk başlarda sık sık kavga edermiş. Bu kavgalar aslında ikilinin yeni projeler do ğ urmasına neden olmuş.

4  İ kili, 1996 yılında BackRub adlı arama motoru için çalışmaya başladı.

5  Bu arama teknolojisi üniversitedeki bilgisayar bölümü ö ğ rencileri tarafından büyük be ğ eni topladı.  Böylece, iki girişimci okul hayatlarını arka plana atarak daha büyük projeler için çalışma kararı aldı

6  İ kili “pagerank” sistemiyle aramaların daha uygun olaca ğ ını düşündü. Motor, siteleri araştırıp hızlı ve kaliteli sonuçları listeliyordu. Böylece, ……’dan site aratan kişiler içi boş ve yavaş sayfalarla vakit kaybetmeyecekti.

7  2 yıl sonra Larry Page ve Sergey Brin arama motoru konusunda tecrübeli hale gelmişlerdi.  Yine de bazı parasal problemleri vardı.  İ ki arkadaş pazardaki büyük firmalara fikirlerini satıp para kazanabilmek için arayışa gitti.

8  ………..’yı ilk önce piyasadaki yaygın arama motoru Yahoo’nun sahibine satmaya çalıştılar.  Yahoo’nun sahibi, projenin iyi oldu ğ unu söylemiş ancak daha sonra belki yardım edece ğ ini söyler.

9  Başka bir ünlü şirkete daha sistemlerini tanıtırlar. Şirketin sahibi, bu ikilinin azminden etkilenir, ancak fazla vakti olmadı ğ ını söyler onlara yardım için 100 bin dolarlık bir çek yazar.

10  ……… şirketi için 100 bin dolarlık yatırımları vardır ancak ortada bu isimde bir şirket yoktur.

11  Şirketi kuran ikili çeklerini olaylı geçen süreçlerin ardından tahsil eder.

12  Şirket bir arkadaşlarının garajında kurulur.  Garajda, çamaşır makinesi, jakuzi gibi fazla kullanılmayan araçlar vardı. İ kili kod yazarken, bazen jakuziyi kullanırlar.

13

14  ………….’ın yeni yeni internet’te kullanılmaya başladı ğ ı dönemlerde günde 100 bin arama sonucunu cevaplayacak bir alt yapısı vardır.  1 yıl sonra, 8 çalışanı olan ………. günde 500 bin aramaya cevap verebilmektedir.

15

16  İ nternet reklamcılı ğ ının atılıma geçti ğ i 2000’lerin başında ………’ın anasayfasında bir logo ve kocaman beyazlıktan başka bir şey yoktur.  Yatırımcılar, anasayfalarının çok boş oldu ğ unu söyler ve Yahoo’dan örnek gösterirler. İ nsanlar niye sizin sayfanıza girsin ki?

17  Sizin anasayfanız çok boş, diyen yatırımcılara karşı ikili basit ve hızlı kullanım istediklerini belirtir.  ……… yatırım bütçesini bugün internet’i de ğ iştiren reklam servislerini için harcar.

18  Fikir basittir, “anahtar kelime” denilen özel kelimelere göre reklam algoritması en uygun sonuçları tüketiciye gösterecektir.  Cep telefonu hakkında arama yaptıran kişiye, cihazı satın alabilecekleri en uygun reklamları gösterir.

19

20

21

22  Google şimdi 14 yaşında…

23 Pagerank Pagerank :PageRank, Google'ın site sıralamasında kullandı ğ ı sistem sonucu sitenize verdi ğ i de ğ eri gösteren basitleştirilmiş 0'dan 10'a kadar olan bir de ğ erdir.Google

24 GOOGLE DOODLE  http://www.google.com/doodles/finder http://www.google.com/doodles/finder


"Bir Kuruluş Öyküsü.  İ ki üniversite ö ğ rencisi Larry Page ve Sergey Brin üniversiteyi tanıtma turlarında birbirleri ile tanışıyorlar.  Ancak, tanıştıklarında." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları