Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Gazi Üniversitesi E ğ itim Fakültesi BÖTE Bölümü Ö ğ retim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Akif Ocak’ın B.Ü. Özel Ay ş eabla Okullarında 18 Ocak 2013 tarihinde verdi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Gazi Üniversitesi E ğ itim Fakültesi BÖTE Bölümü Ö ğ retim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Akif Ocak’ın B.Ü. Özel Ay ş eabla Okullarında 18 Ocak 2013 tarihinde verdi."— Sunum transkripti:

1 Gazi Üniversitesi E ğ itim Fakültesi BÖTE Bölümü Ö ğ retim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Akif Ocak’ın B.Ü. Özel Ay ş eabla Okullarında 18 Ocak 2013 tarihinde verdi ğ i e ğ itim notlarından ve www.guvenliweb.org adresinden yararlanılarak hazırlanılmı ş tır. İnternetin Güvenli Kullanımı İçin Anne-Babalara Öneriler ve Uyarılar

2  Bilgisayarınızı evde ortak kullanıma açık bir alanda, ekran herkes tarafından görülebilecek şekilde bulundurunuz.  İnternet kullanımı ile ilgili kurallar belirleyiniz ve zaman sınırlaması yapınız.  Filtre programları kullanınız.

3  Bilgisayarınızda mutlaka virüs koruma programı kullanınız.  Çocuklarınızla zaman geçiriniz, onlara eğitici ve alternatif bilgisayar oyunları öneriniz hatta birlikte oynayınız.  Çocuklarınızın oynadığı oyunları, üyesi olduğu sosyal paylaşım sitelerini, bu sitelerde kimlerle arkadaş olduğunu, yazıştığını ve veri paylaşımında bulunduğunu takip ediniz.

4  Çocuklarınızı sosyal paylaşım ve oyun sitelerinde kişisel bilgilerini (şifre, doğum tarihi ve yeri, okulu-ev adresi, anne kızlık soyadı, akrabalık ilişkileri ve yer bildirimi) paylaşmamaları konusunda uyarınız.  İnternette karşılaştığı her şeye inanmaması konusunda çocuklarınızı uyarınız ve internette tanıştığı insanlarla ASLA görüşmemesini, böyle bir durumda hemen bir yetişkini (anne-baba, öğretmen, polis) bilgilendirmesi gerektiğini söyleyiniz.

5  Çocuklarınızın öğretmenleriyle sürekli iletişim halinde olunuz.  Çocuklarınızı internetin yararlarının yanı sıra zararları da olduğu konusunda bilgilendiriniz.

6  Çocuğunuzla, internetin yanlış/kötü kullanımının bir suç olduğunu ve bunun sonucunda resmi makamlarca yaptırımlar uygulanabileceğini konuşunuz. ÇOCUĞUNUZLA BAĞLANTIYI KOPARMAYINIZ!  Çocuğunuzun bilinçli bir internet kullanıcısı olmasını sağlayınız ve ÇOCUĞUNUZLA BAĞLANTIYI KOPARMAYINIZ!


"Gazi Üniversitesi E ğ itim Fakültesi BÖTE Bölümü Ö ğ retim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Akif Ocak’ın B.Ü. Özel Ay ş eabla Okullarında 18 Ocak 2013 tarihinde verdi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları