Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

K ADIR H AS MYO STAJ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI 13.Şubat.2013 Saat: 13.00 Erol ÜÇDAL Konferans Salonu Staj yapmamış tüm MYO Öğrencileri katılabilir…

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "K ADIR H AS MYO STAJ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI 13.Şubat.2013 Saat: 13.00 Erol ÜÇDAL Konferans Salonu Staj yapmamış tüm MYO Öğrencileri katılabilir…"— Sunum transkripti:

1 K ADIR H AS MYO STAJ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI 13.Şubat.2013 Saat: 13.00 Erol ÜÇDAL Konferans Salonu Staj yapmamış tüm MYO Öğrencileri katılabilir…

2 N E Z AMAN S TAJ Y APACAĞıM ? 1. Sınıfın İlkbahar Yarıyılı finallerinden sonra (Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül) Veya 2. Sınıfın İlkbahar yarıyılı finallerinden sonra (Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül) Ne Kadar Staj Yapacağım? 30 iş günü. (P.tesi,…, Cuma). Yani 6 hafta. Eğer staj yaptığınız kurum Cumartesi günleri de çalışıyorsa bu günler de iş günü kabul edilir, bu durumda stajınız 6 haftadan da kısa sürebilir.

3 N EREDE STAJ YAPACAĞıM ? Program Başkanınıza danışabilirsiniz !!

4 N ASıL S TAJ Y APACAĞıM ? • Staj yaptığınız işyerinin tüm kurallarına uymalısınız, • Genel iş ahlakına uymalısınız, • Meraklı olmalı ve sizinle ilgilenen yetkiliye bol bol soru sormalısınız, • Staj defterinde kullanılmak üzere işyerinin izin verdiği nispette bol bol doküman, grafik,şema, kod vs. toplamalısınız. • Kendinizi ve okulunuzu en iyi şekilde temsil etmeye özen göstermelisiniz. Unutmayın!!! Staj yaptığınız işyerinde hakkınızda iyi bir izlenim bırakırsanız okul sonrası orada çalışma şansınız da olur!

5 KHU KHMYO S TAJ P ROSEDÜRÜ 2. ÖĞRENCİ STAJ YAPMAK İSTEDİĞİ FİRMA İÇİN ÖĞRENCİ İŞLERİNDEN (YAŞAR AKDOĞAN) ALDIĞI İMZALI BELGEYİ BÖLÜM BAŞKANINA ONAYLATIR. 3. ÖĞRENCİ STAJ KABUL İŞLEMİNİ YAPTIKTAN SONRA STAJA BAŞLAMADAN EN AZ 15 GÜN ÖNCE ÖĞRENCİ İŞLERİNE (YAŞAR AKDOĞAN) UĞRAYARAK GEREKLİ SİGORTA İŞLEMLERİNİ YAPTIRIR. BU İŞLEM YAPILMADAN STAJA BAŞLANAMAZ!!!!! 4. ÖĞRENCİ STAJ İLE İLGİLİ TÜM BELGELERİ WEB SİTESİNDEN İNDİRİR VE STAJ YÖNERGESİNİ OKUR. 5. ÖĞRENCİ STAJ YÖNERGESİNE UYGUN OLARAK 30 İŞ GÜNÜ STAJINI TAMAMLAR VE STAJ DEFTERİNİ DOLDURUR. (DEFTER MÜMKÜNSE BİLGİSAYAR ORTAMINDA, MÜMKÜN DEĞİLSE EL YAZISI İLE DOLDURULMALIDIR.) STAJ DEFTERİ SPİRAL CİLT YAPILARAK TESLİM EDİLİR. 1. STAJ YERİ ÖĞRENCİ TARAFINDAN BULUNUR. BÖLÜM BAŞKANLARINI STAJ İÇİN ELEMAN TALEP EDEN FİRMALAR VARSA ÖĞRENCİLERE DUYURUR.

6 7. STAJ DEFTERİ OKULUN AÇILDIĞI EYLÜL AYINDA STAJ KOMİSYONUNCA TESBİT EDİLEN GÜNLER İÇİNDE SADECE STAJ KOMİSYONU ÜYELERİNE TESLİM EDİLİR. TESLİM TARİHİNDEN SONRA GETİRİLEN DEFTERLER DEĞERLENDİRMEYE ALINMAZ. 8. STAJ KOMİSYONU TOPLANARAK STAJ DEFTERLERİNİ DEĞERLENDİRİR VE STAJI KABUL EDİLEN ÖĞRENCİLERİN LİSTESİ WEB SİTESİNDE İLAN EDİLEREK ÖĞRENCİYE DUYURUR.( DUYURULAR İÇİN BLACKBOARD VEYA BYS DE KULLANILABİLİR.) 10. KABUL EDİLEN STAJ DEFTERLERİ ÖĞRENCİ İŞLERİ (YAŞAR AKDOĞAN ) TARAFINDAN CİBALİ’YE ÖĞRENCİ İŞLERİ BİRİMİNE GÖNDERİLİR. KHAS ÖĞRENCİ YÖNETMELİĞİNE GÖRE; ÖĞRENCİNİN MEZUN OLABİLMESİ İÇİN STAJINI TAMAMLAMIŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR. DOLAYISIYLA BU PROSEDÜRÜN ÖĞRENCİ TARAFINDAN CİDDİYETLE TAKİP EDİLEREK BYS SİSTEMİNDE NOT DÖKÜMÜNDE EN ALT SIRADA BULUNAN STAJINI TAMAMLADI KISMININ EKSİKSİZ OLMASININ KONTROLU VE SORUMLULUĞU ÖĞRENCİYE AİTTİR. 9. STAJI RED EDİLEN ÖĞRENCİLERE EKSİKLERİNİ TAMAMLAMASI İÇİN 10 GÜNLÜK SÜRE VERİLİR. STAJ DEFTERİNİ ALAN ÖĞRENCİ EKSİKLERİNİ TAMAMLAYARAK BU SÜRE SONUNDA TEKRAR DEĞERLENDİRİLMEK ÜZERE KOMİSYONA TESLİM EDER. 6. STAJ DEFTERİNİN İLGİLİ YERLERİ VE STAJ DEĞERLENDİRME FORMU FİRMADAKİ STAJ SORUMLUSU TARAFINDAN DOLDURULUR. YAPILAN İŞLER İÇİN HER GÜNE AYRILAN SAYFADA İŞYERİNİN KAŞESİ VE İMZASI BULUNMAK ZORUNDADIR. STAJ DEĞERLENDİRME FORMU İŞYERİ TARAFINDAN DOLDURULDUKTAN SONRA KAPALI VE ANTETLİ ZARFA KONULARAK ÖĞRENCİYE VERİLMELİDİR!!!!!

7 “S TAJ D EFTERI ” NI VE “S TAJ D EĞERLENDIRME F ORMU ” NU NEREDE BULACAĞıM ? Softcopy: (ücretsiz!!) Staj Komisyonundan Web Sitemizden Hardcopy: (ücretli!!) Bodrum kattaki fotokopici

8 S TAJ D EFTERINI N ASıL D OLDURACAĞıM ? • Defterde doldurmanız gereken tüm yerleri doldurmalısınız, • İçerik kısmını gün gün doldurabilirsiniz (Tercih edilen), veya yapılan işlere göre ayırıp doldurabilirsiniz, • Bilgisayarla veya elle yazabilirsiniz. Ancak, bol miktarda şema, resim, diyagram vs. koymalısınız, • Staj boyunca yaptıkları tasarım çalışmalarının çıktılarını koymalısınız veya dosyaları bir CD’ ye kaydedip defterle birlikte teslim etmelisiniz. Staj Değerlendirme Formu Nasıl Doldurulacak? Bunu siz doldurmayacaksınız. İşyerinde sizinle ilgilenen yetkili gizlice doldurup antetli bir zarfla size verecek. Bu zarfı formla birlikte elden teslim edeceksiniz.

9 STAJ KOMİSYONU Öğr. Gör. Dr. Canan CENGİZ (Başkan) Öğr. Gör. Dr. Perrin ÖĞÜN EMRE (Üye) Öğr. Gör. Dr. Cengiz ŞAHİN (Üye) Öğr. Gör. Murat Başkan (Üye)

10 TEŞEKKÜRLER… SORULAR / CEVAPLAR…


"K ADIR H AS MYO STAJ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI 13.Şubat.2013 Saat: 13.00 Erol ÜÇDAL Konferans Salonu Staj yapmamış tüm MYO Öğrencileri katılabilir…" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları