Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BU SUNUDA OKULUMUZDAKİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİLERE ULAŞABİLECEKSİNİZ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BU SUNUDA OKULUMUZDAKİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİLERE ULAŞABİLECEKSİNİZ."— Sunum transkripti:

1 BU SUNUDA OKULUMUZDAKİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİLERE ULAŞABİLECEKSİNİZ.

2 BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI Web Tasarım Programlama Dalı

3 Bilişim Teknolojileri Bilişim Teknolojileri Bilgisayar sektöründeki gelişmelerin sonucunda ortaya çıkmış ve verileri saklamak, iletmek ve işlemek için kullanılan bilgisayar donanım ve yazılım teknolojilerini içeren bir alandır.Ancak günümüzde birçok farklı bileşen ile birlikte geniş alanlara Bilgisayar sektöründeki gelişmelerin sonucunda ortaya çıkmış ve verileri saklamak, iletmek ve işlemek için kullanılan bilgisayar donanım ve yazılım teknolojilerini içeren bir alandır.Ancak günümüzde birçok farklı bileşen ile birlikte geniş alanlara yayılmıştır. yayılmıştır.

4 Bilişim Teknolojileri Alanı olarak amacımız: Günlük hayatımızda ve iş dünyasının vazgeçilmez bir parçası olan bilgisayar alanında öğrencilerimizin yazılım ve donanıma hakim doğru kararlar verebilen bireyler olabilmelerini sağlamak ve bu sayede istihdam alanında tercih edilen bireyler olmalarını sağlamaktır.

5 Bilişim Teknolojileri Alanı altında 4 dal mevcuttur. Web Tasarım Dalı Ağ işletmenliği Veri Tabanı Programcılığı Bilgisayar Teknik Servisi

6 Okulumuzda mevcut olan alan Web Programcılığı dalıdır. Okulumuzda mevcut olan alan Web Programcılığı dalıdır.

7 Bu dalımızda öğrencilermiz Ofis Programları Programlama Temelleri Web Programlama Web Tasarım Grafik ve Animasyon gibi çeşitli derslerle alanlarında kendilerini uzmanlaştırmaktadırlar.

8 Avantajları Geleceğin meslekleri arasında birinci sırada yer alır. Okulumuzda diplomayı aldıktan sonra çok düşük bir sermaye ile işyeri açabileceğiniz tek alan BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANIDIR.

9 Kendinizi geliştirdiğiniz taktirde çok kısa sürede çok maaş alabileceğiniz okulumuzdaki tek bölümdür. Çünkü dünyada en çok para kazandıran sektör BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANIDIR.

10 Derslerin tamamı laboratuvarda işlenmektedir.Bu yüzden en zevkli ders işleyebileceğiniz alan yine BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANIDIR. Derslerin tamamı laboratuvarda işlenmektedir.Bu yüzden en zevkli ders işleyebileceğiniz alan yine BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANIDIR.

11 Üniversite Sınavlarında YGS-1 puan türünden Bilişim ile alakalı bir bölüm tercih edildiğinde BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ mezunlarına büyük avantaj sağlanmaktadır. Meslek Yüksek Okullarına direkt geçiş imkanı vardır.

12 Bölümümüz İş olanakları: Kurumlarda bilgi işlem bölümlerinde Bilgisayar firmalarında teknik servis-destek birimlerinde Yazılım birimlerinde Grafik tasarım ve internet hizmeti veren firmalarda … yani bilişimle alakalı birçok birimde rahatlıkla iş imkanına sahip olabilirler.

13 Bilişim Teknolojileri Alanı Öğrencilerimiz Ne Tür Bir Ortamda Ders İşlemektedirler? Bilişim Teknolojileri Alanı Öğrencilerimiz Ne Tür Bir Ortamda Ders İşlemektedirler?

14 Atölyelerimizde toplam 20 adet bilgisayar 1 projeksiyon makinesi 2 adet yazıcı Bilgisayar donanımına ait olan tüm malzemeler mevcuttur. Öğrencilerimiz bu donanımları görme ve kullanma imkanına sahip olmaktadır.

15 Bölümde bilgisayarların iç yapısını Bilgisayar toplama Bakım ve onarım Ve benzeri bir çok teknolojik bilgi teknolojinin tüm imkanları kullanılarak sistematik bir biçimde öğretilmektedir.

16 Bölümümüzde Programlama, Web Tasarım ve Paket Programlama, gibi yazılım odaklı dersler eş zamanlı olarak uygulama ağırlıklı öğretilmektedir.


"BU SUNUDA OKULUMUZDAKİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİLERE ULAŞABİLECEKSİNİZ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları