Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ"— Sunum transkripti:

1 KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ

2 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
Okulumuz 1942 yılında Balgat semtinde İlkokul olarak eğitim öğretime başlamıştır. 1968 yılında Balgat Pratik Kız Sanat Okulu’na dönüştürülmüş, 1995’e kadar zor şartlarda eğitim öğretime devam etmiştir.

3 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
8 Mart 1995 "Dünya Kadınlar Gününde" zamanın Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından açılışı yapılan okulumuz, “Aliye Yahşi Kız Meslek Lisesi” kimliği ile eğitim öğretim vermeye devam etmiştir. Okulumuz, yakın zamanda faaliyete geçen ek binası ile kapasitesini arttırmış, modern bir eğitim kurumudur.

4 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
ALANLARIMIZ Aliye Yahşi Kız Teknik ve Meslek Lisesi altı alanda eğitim vermektedir. BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ GRAFİK VE FOTOĞRAF GÜZELLİK VE SAÇ BAKIM HİZMETLERİ ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ YİYECEK VE İÇECEK HİZMETLERİ GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİSİ

5 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ Bilişim Teknolojileri Alanın altında yer alan dallarda, sektörün ihtiyaçları ve bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda, nitelikli meslek elemanlarını yetiştirmek amaçlanmıştır.

6 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ Bilişim Teknolojileri Alanında Bilgisayar Teknik Servisi Web Programcılığı Ağ İşletmenliği Veri Tabanı Programcılığı dalları bulunmaktadır.

7 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ Okulumuzda, bu alan kapsamında Veri Tabanı Programcılığı Dalı eğitimi verilmektedir. Veri Tabanı Programcılığı Dalı; bilgisayar sistemlerinin donanım ve yazılım kurulumu, veri tabanı ve programlama dilinin kurulumu, veritabanının oluşturulması ve yönetimi, yazılım geliştirme, hata giderme, bakım yapma gibi yeterliliklere sahip meslek elemanı yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

8 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ Bilişim Teknolojileri Alanı iki atölyesi ile eğitim vermektedir. Günün gelişmelerini yakalamak için donanımını geliştirmeye devam etmektedir

9 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ İlköğretimi bitirdikten sonra, liseye geçiş sınavlarıyla öğrenci kabul eden alanı, gerekli ilgi ve yeteneğe sahipseniz tercih edebilirsiniz.

10 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
GRAFİK VE FOTOĞRAF Grafik ve Fotoğraf Alanı, yeni tasarım araçlarını, görsel iletişim dilini kullanarak, temel mesleki bilgi ve becerileri öğretmeyi ve uygulamayı amaçlamaktadır.

11 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
GRAFİK VE FOTOĞRAF Grafik ve Fotoğraf Alanında Grafik Fotoğraf çekimi Fotoğraf baskı dalları bulunmaktadır.

12 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
GRAFİK VE FOTOĞRAF Okulumuzda, bu alan kapsamında Grafik Dalı eğitimi verilmektedir. Grafik; Grafik ve Fotoğraf Alanı altında grafiker mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlamaktadır.

13 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
GRAFİK VE FOTOĞRAF Grafik ve Fotoğraf Alanı iki atölyesiyle eğitim vermektedir. Atölyelerinden biri bilgisayar destekli tasarım için düzenlenmiş olup, diğer atölyesi el çizimi uygulamalarına yöneliktir.

14 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
GRAFİK VE FOTOĞRAF İlköğretimi bitirdikten sonra, liseye geçiş sınavları ve uygulamalı sınav ile öğrenci kabul eden alanı, gerekli ilgi ve yeteneğe sahipseniz tercih edebilirsiniz.

15 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
GÜZELLİK VE SAÇ BAKIM HİZMETLERİ Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı, sektörün ihtiyaçları ve bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda nitelikli meslek elemanlarını yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

16 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
GÜZELLİK VE SAÇ BAKIM HİZMETLERİ Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanında, Vücut Bakımı ve Masaj Saç Bakımı Makyaj Güzellik Hizmetleri dalları bulunmaktadır.

17 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
GÜZELLİK VE SAÇ BAKIM HİZMETLERİ Okulumuzda, bu alan kapsamında Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Dalları eğitimi verilmektedir. Saç Bakımı Dalı; kuaförlük mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

18 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
GÜZELLİK VE SAÇ BAKIM HİZMETLERİ Güzellik Hizmetleri Dalı; güzellik uzmanlığı mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

19 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
GÜZELLİK VE SAÇ BAKIM HİZMETLERİ Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı, modern koşullara ve donanıma sahip üç atölyesi ile eğitim vermektedir.

20 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
GÜZELLİK VE SAÇ BAKIM HİZMETLERİ İlköğretimi bitirdikten sonra, liseye geçiş sınavlarına girmeden, gerekli ilgi ve yeteneğe sahipseniz bu alanı tercih edebilirsiniz.

21 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı, altında yer alan dalların yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim vermektedir. Sektörün ihtiyaçları ve bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda nitelikli meslek elemanlarını yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

22 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanında, Erken Çocukluk Eğitimi Özel Eğitim dalları yer almaktadır.

23 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ Okulumuzda, bu alan kapsamında Erken Çocukluk Eğitimi Dalı eğitimi verilmektedir. Erken Çocukluk Eğitimi Dalı; erken çocukluk öğretmen yardımcılığı mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

24 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı, modern koşullara ve donanıma sahip atölyesi ile eğitim vermektedir. Uygulama Anaokulu sayesinde öğrencilerinin mesleki tecrübe edinmelerine olanak sağlamaktadır

25 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ İlköğretimi bitirdikten sonra, liseye geçiş sınavlarıyla öğrenci kabul eden şubeleri olduğu gibi, sınava girmeden de bu alana başvuru yapabilirsiniz, Gerekli ilgi ve yeteneğe sahipseniz bu alanı tercih edebilirsiniz.

26 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
YİYECEK VE İÇECEK HİZMETLERİ Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanı, turizm ve gıda sektöründeki gelişmeleri takip ederek, sektörün ihtiyacı olan nitelikli meslek elemanlarını yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

27 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
YİYECEK VE İÇECEK HİZMETLERİ Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanında, Mutfak Pastacılık Servis Bar Host-Hosteslik dalları bulunmaktadır

28 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
YİYECEK VE İÇECEK HİZMETLERİ Okulumuzda, bu alan kapsamında Pastacılık Dalı eğitimi verilmektedir. Pastacılık Dalı; Pastacılık mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

29 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
YİYECEK VE İÇECEK HİZMETLERİ Yiyecek ve içecek Hizmetleri Alanı, modern koşullara ve donanıma sahip iki atölyesi ile eğitim vermektedir.

30 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
YİYECEK VE İÇECEK HİZMETLERİ İlköğretimi bitirdikten sonra, liseye geçiş sınavlarıyla öğrenci kabul eden şubeleri olduğu gibi, sınava girmeden de bu alana başvuru yapabilirsiniz, Gerekli ilgi ve yeteneğe sahipseniz bu alanı tercih edebilirsiniz.

31 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİSİ Giyim Üretim Teknolojisi Alanında, Kadın-Erkek-Çocuk Giyim Modelistliği Hazır Giyim Model Makineciliği Kadın-Erkek Terziliği Kesim Deri Giyim Modelistliği İç Giyim Modelistliği dalları bulunmaktadır

32 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİSİ Okulumuzda, bu alan kapsamında Kadın Giyim Modelistliği eğitimi verilmektedir. Kadın Giyim Modelistliği; kadın giyimine ait elde veya bilgisayarlı sistemde temel ve model uygulamalı kalıp, şablon, seri ve pastal planını hazırlayan, ürüne uygun malzeme tespit ederek numune dikiminin yapılmasını sağlayan nitellikli elemanları yetiştirmeyi amaçlar.

33 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİSİ Giyim Üretim Teknolojisi Alanı, modern koşullara ve donanıma sahip dört atölyesi ile eğitim vermektedir. Bilgisayar destekli kalıp atölyesi, sipariş atölyesi ve iki adet uygulama atölyesi bulunmaktadır. Atölyelerimizde, günümüz tekstil sektörüne uygun bilgisayar destekli makineler bulunmaktadır.

34 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİSİ İlköğretimi bitirdikten sonra, liseye geçiş sınavlarına girmeden, gerekli ilgi ve yeteneğe sahipseniz bu alanı tercih edebilirsiniz.

35 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
ALANLARIMIZ Okulumuzdaki dallar öğrencilerimizin talepleri, kaynaklarımız, sektör ihtiyaçları gibi konular dikkate alınarak açılmaktadır. Bu nedenle dallarımızda değişiklikler olabilir.

36 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
DİĞER ETKİNLİKLERİMİZ Okulumuzun koro çalışmaları Ankara ve Türkiye çapında birçok ödül kazanmıştır.

37 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
DİĞER ETKİNLİKLERİMİZ Okulumuzun koro çalışmaları Ankara ve Türkiye çapında birçok ödül kazanmıştır.

38 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
DİĞER ETKİNLİKLERİMİZ Öğrencilerimiz her yıl tiyatro etkinliklerine katılarak başarılı oyunlar sahnelemektedir.

39 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
DİĞER ETKİNLİKLERİMİZ Öğrencilerimiz spor etkinliklerinde başarılar kazanmaktadır.

40 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
DİĞER ETKİNLİKLERİMİZ Öğretmenlerimiz okul kurslarında öğrenmeye devam ederek alanları dışında güzel çalışmalar yapmaktadır.

41 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
DİĞER ETKİNLİKLERİMİZ Öğretmenlerimiz okul kurslarında öğrenmeye devam ederek alanları dışında güzel çalışmalar yapmaktadır.

42 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
DİĞER ETKİNLİKLERİMİZ Öğretmenlerimiz okul kurslarında öğrenmeye devam ederek alanları dışında güzel çalışmalar yapmaktadır.

43 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
DİĞER ETKİNLİKLERİMİZ

44 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
DİĞER ETKİNLİKLERİMİZ

45 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
DİĞER ETKİNLİKLERİMİZ

46 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
DİĞER ETKİNLİKLERİMİZ

47 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
DİĞER ETKİNLİKLERİMİZ

48 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
UYGULAMA ANAOKULUMUZ Uygulama Anaokulumuzda 3-6 yaş Çocuklarının Tüm Gelişimleri Desteklenerek Eğitim Verilmektedir.

49 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
ATÖLYELERİMİZ Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Alanımıza bağlı atölyemiz halka açık hizmet vermektedir..

50 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
ATÖLYELERİMİZ Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Alanımıza bağlı atölyemiz halka açık hizmet vermektedir..

51 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
ATÖLYELERİMİZ Hazır Giyim ve Pastacılık atölyelerimizde sipariş kabul edilmektedir.

52 ALİYE YAHŞİ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
ADRES: Ziyabey Caddesi Sokak No:2 Balgat / ANKARA TEL : FAX : WEB:


"KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları