Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

YALOVA MESLEK YÜKSEKOKULU MUHASEBE ve VERGİ BÖLÜMÜ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "YALOVA MESLEK YÜKSEKOKULU MUHASEBE ve VERGİ BÖLÜMÜ"— Sunum transkripti:

1 YALOVA MESLEK YÜKSEKOKULU MUHASEBE ve VERGİ BÖLÜMÜ
Büroda Örgütsel ve Yönetsel Faaliyetler - Özgür Doğan GÜRCÜ 208

2 Bölüm Tanıtımı, Misyon ve Vizyonumuz
İş İmkanları Yurtdışı Bağlantıları Dikey Geçiş İmkanları Ders Planı Akademik Kadro

3 Günümüz iş dünyasının çok hızlı ve kapsamlı değişimine şahit olmaktayız. Bu süreç ülke ekonomisinin lokomotif sektörlerinde nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamayı gerektirmektedir. Muhasebecilik mesleğinin de bu değişim sürecinden etkilenmesi kaçınılmazdır. Mesleki alandaki bu hızlı dönüşüm deneyimi bu gereksinimleri karşılayabilecek niteliğe sahip eğitimli uzmanlara olan ihtiyacı ortaya çıkarmıştır.

4 Bu vizyon çerçevesinde Muhasebe ve Vergi Bölümü sorumluluk sahibi, analitik düşünebilen muhasebeci adaylarını yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

5 Bölümümüzde, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları adında bir tane program bulunmaktadır. Derslerimiz uygulamalı bilgisayar tekniklerini,mali, yönetimsel ve ileri düzey muhasebe uygulamalarını, denetim ve vergileme derslerini kapsamaktadır. Toplam öğrenci sayımız 180 olup bunlardan 106 tanesi ( ) örgün, 74 tanesi de ( ) 2. öğretimde kayıtlı bulunmaktadır.

6 I. veya II.yılın sonunda öğrencilerimizden muhasebe uygulamalarındaki yeteneklerini geliştirmeleri için 30 günlük stajlarını başarıyla tamamlamaları beklenmektedir. Mezun olan öğrencilerimiz “Meslek Mensubu” unvanına sahip olmaktadırlar.

7 Yakın gelecekte; kendini yenileyebilen/geliştirebilen, dünya standartlarına ayak uydurmuş, uluslararası ilişkileri güçlü bir program görebilmek için var gücümüzle çalışmaktayız. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı, öğrencilerine çok geniş çalışma imkanları sunmaktadır. Mezuniyetten sonra öğrencilerimiz fakültede eğitimlerine devam edebilecekleri gibi kamu ve özel sektörde kendi alanlarında çalışabileceklerdir.

8 Üniversitemizin Tompkins Cortland Community College ile yapmış olduğu anlaşma çerçevesinde öğrenci-öğretim elemanı değişim anlaşması ve öğrencilerimize çift diploma, iki sömestr ABD’de öğrenim görme, Amerikan Üniversitelerine (fakültelere) geçiş yapma hakkına sahiptirler.

9 Programı tamamlayarak mezun olan öğrenciler Dikey Geçiş Sınavında başarılı olmaları durumunda mezun oldukları programlarına uygun bir lisans bölümüne kayıt hakkı kazanırlar. Fark derslerini vererek lisans diploması almaya hak kazanarak iş dünyasına bilgili, yetenekli, gelişmelere açık ve problemlere bilimsel çözümler getirebilen yönetici adayı olarak katılabilirler.

10 Programdan dikey geçişle lisans tamamlanabilecek bölümler şunlardır:
Aynı zamanda program öğrencileri dikey geçiş sınavına girmeksizin ve lisans programına hazırlık almaksızın Açık Öğretim Fakültesinin İşletme, İktisat bölümünün üç ve dördüncü sınıf derslerini vererek lisans eğitimlerini tamamlayabilmektedirler. Programdan dikey geçişle lisans tamamlanabilecek bölümler şunlardır:

11 Ders planları ise aşağıdaki şekildedir:
- İşletme - Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri - Ekonomi - Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği - Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik - Uluslararası Ticaret ve Finansman Ders planları ise aşağıdaki şekildedir:

12

13 Bölümümüz öğretim elemanları aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır: Yrd Doç Dr M Talha UZUNER (Blm Bşk) Yrd Doç Dr Oruç ALKILINÇ (MYO Md Yrd) Yrd Doç Dr Sevil ŞİN Yrd Doç Dr Ahmet Selçuk DİZKIRICI Öğr. Gör. Ahmet GÖKGÖZ

14 Teşekkürler


"YALOVA MESLEK YÜKSEKOKULU MUHASEBE ve VERGİ BÖLÜMÜ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları