Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hazırlayan: Duygu Özkan

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hazırlayan: Duygu Özkan"— Sunum transkripti:

1 Hazırlayan: Duygu Özkan
Sanat Ünitesi Hazırlayan: Duygu Özkan

2 SANAT Sanat dalları: Dans, Müzik, Tiyatro, Resim, Heykel ve Fotoğrafçılık.

3 SANATIN TANITIMI Sanat en genel anlamıyla, yaratıcılığın veya hayal gücünün ifadesi olarak anlaşılır.Tarih boyunca neyin sanat olarak adlandırılacağına dair fikirler sürekli değişmiş, gelişince bir eser oluşmuş.

4 Sanat Nedir? Sanat bir eserle yaratıp, örneğin:Resim yapmak, dikiş dikerek moda yaratmak, seramik ve heykeller. Sanat bir insanın ortaya çıkardığı dikkat çekici ve güzel şeylerdir.

5 Sanat geniş bir kavramdır
Sanat geniş bir kavramdır. Ayrıca şiir yazmak ve müzik söylemekte bir sanattır.

6 DANSIN TANITIMI Dansın ne zaman insan kültürünün bir parçası haline geldiği bilinmemektedir. Dans en eski insan uygarlıklarının doğuşu öncesinde tören, ayin, kutlama ve eğlencenin önemli bir parçası olmuştur.

7 Dans bir sanat dalıdır. İkili veya gruplu şekillerde dans edilir
Dans bir sanat dalıdır. İkili veya gruplu şekillerde dans edilir. Dans yaparken insanların birçoğu ifadeli dans, birçoğu normal dans yapabilir.

8 DANS EDERKEN Bir insan duygularıyla dans eder. Örneğin: mutlu bir insan mutlu bir dans yapar. Fakat fakir bir insan yerlerde sürünüp,üzgün bir dans yapar.

9 DANS SANATÇILARI Dans ile ilgilenen üç sanatçı: Joaquin Cortes Michael Jackson ve Yonca Evcimik

10 Yonca Evcimik Yonca Evcimik 16 Eylül 1963 yılında İstanbul'da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yüksek Bale Bölümü'nden mezun oldu yılları arasında müzikallerde uzman dansçı ve şarkıcı olarak çalıştı.

11 Aynı tarihlerde birçok tiyatroda oyunculuk yaptı
Aynı tarihlerde birçok tiyatroda oyunculuk yaptı yılında "Abone" isimli albümünü çıkararak 1990'lı yıllarda pop müzikteki patlamayı başlatmıştır.

12 Joaquin cortes Joaquin Cortes, 12 Şubat 1969 tarihinde Cordoba'da doğdu. Balet ve flamenko dansçısı olan Cortes, çok genç yaşlarda dansa olan ilgisini gösterdi yılında ailesiyle Madrid'e taşındıktan sonra dansla daha çok ilgilendi ve özel dans dersleri aldı.

13

14

15 MİCHAEL JACKSON 29 Ağustos 1958 tarihinde, Amerika'nın Indiana eyâletinin, Gary şehrinde doğdu.Dokuz çocuklu bir ailenin yedinci üyesi olarak dünyaya gelen sanatçının tam adı, Michael Joseph Jackson'dır. Şarkıcının fabrika işçisi olan babası, Joseph Jackson, müziğe tutku derecesinde bağlıydı ve boş zamanlarında gitar çalıyordu.

16 Michael Jackson 1978 de hayata gözlerini yumdu.

17 BALE DANSI Bale ; dans, mimik, müzik ve dekor sanatlarının ileri standartta birleştirilerek kullanan bir tiyatro gösterisi olarak tanımlanabilir. Asıl eleman olarak kullanılan dans aslında İtalyanca dans anlamına gelen "ballo" ya da "balletto" sözcüğünden türetilmiştir

18 Görsel sanatların en pırıltılısı olan bale, özellikle küçük kız çocuklarının düşlerini süsleyen büyülü bir dünyadır.

19 KAYNAKÇA http://img2.blogcu.com http://i.ensonhaber.com


"Hazırlayan: Duygu Özkan" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları