Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

agk88.com Google Apps Eğitim Sürümü

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "agk88.com Google Apps Eğitim Sürümü"— Sunum transkripti:

1 agk88.com Google Apps Eğitim Sürümü
(Google Apps Education)

2 agk88.com - Google Apps Google Apps, kullanıcılarına entegre iiletişim ve ortak çalışma alanı sunan iiçerik geliştirme ve yönetim alanıdır. Bu proje ile öğrenme ve öğretme sürecinde öğrenci ve öğretmene zaman kazandırmak amaçlanmaktadır.

3 Projenin Amacı Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz dosya paylaşımlarında bulunabilecektir. Ödevler ve duyurular kolaylıkla paylaşılabilecektir. Sınıf içerisinde ve dışında öğrencilerin birlikte çalışmalarını sağlamak için hızlı ve renkli bir ortam sunulacaktır. Google Apps (Mail, Drive, Calendar, …..) araçlarının kullanımı kolaydır. Öğrenme ve öğretme sürecinde zaman kazandıracaktır. Öğrencilerimizden verimli bir şekilde geri bildirim alınması  ve öğrenciler ile kolayca iletişim kurulması sağlanacaktır. Çalışılan tüm dokümanlar yedeklenmiş olacaktır.

4 Projenin Amacı Gmail hesabı kullanarak güçlü bir iletişim sağlanabilir ve tüm Google Apps ürünleri bir arada ve entegre olarak çalıştırılabilir. Gmail hesabı ile öğrencilerimiz diğer öğrencilere, öğretmenlerine ya da kendi sınıf grubuna mail gönderebilecekler ve alabileceklerdir. Google Drive ile doküman, çizim, etablo, sunum belgeleri oluşturulabilir, diğer öğrenci ve öğretmenler ile paylaşılabilir ve belgelerin üzerinde ortak çalışabilir. Formlar ile ödevler verilerek, yanıtlar kolayca alınabilir ve raporlanabilir. Kolayca anketler oluşturularak, verimlilik ve başarı gibi ölçümler yapılabilir. Takvim ile sınav zamanları, iş planları, yapılması gerekenler zamanlanabilir ve diğer kullanıcılar ile ortak takvimler üzerinden kullanılabilir.

5 Öğrencilerimiz Nelere Sahip Olacaklar?
Her öğrencimiz kendine özel uzantılı mail adresine sahip olacaktır. Mezun olsalar dahi bu mailleri kullanmaya devam edebileceklerdir. Her öğrencimizin 30 GB boyutunda Gmail ve Drive arşiv kotası olacaktır. Tüm öğrencilerimiz 100 GB boyutunda Google Sites alanına sahip olabileceklerdir ve web sitelerini kendileri hazırlayabilecektir.

6 Mail adresleri Nasıl Oluşturuldu?
Her öğrencimiz kendine özel uzantılı mail adresine sahiptir. Mail adresleri şeklinde oluşturulmuştur. Örn- Mezuniyet yılı, öğrencimizin Liseden mezun olacağı yılı ifade eder.

7 Mail Grupları Nasıl Oluşturuldu?
Eğitim Öğretim yılı 8-D sınıfımızın mail grubu Classof2019-d dir. Eğitim Öğretim yılı 8-D sınıfımızın mail adresi classof2019- dur

8 BAŞARILAR.


"agk88.com Google Apps Eğitim Sürümü" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları