Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Öğrenim Anlaşması -- Learning Agreement -- Nasıl Hazırlanır?

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Öğrenim Anlaşması -- Learning Agreement -- Nasıl Hazırlanır?"— Sunum transkripti:

1 Öğrenim Anlaşması -- Learning Agreement -- Nasıl Hazırlanır?
Erasmus Programı ile Yurt Dışına Gidecek Öğrencilere Bir Kılavuz

2 Öğrenim Anlaşması Nedir?
Karşı kurum ile üniversitemiz arasındaki ders bütünlüğünü sağlamak üzere yapılan bir anlaşmadır. Öğrenim Anlaşması (LA) sizin döndüğünüzde karşı kurumda aldığınız derslerin burada sayılmasının garantisidir! BU NEDENLE SİZİN İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ANLAŞMADIR!

3 LA Hakkında Ayrıntılar
3 kopya hazırlanır. Karşı kurum için Üniversitemiz için Sizin için Bilgisayarda yazılarak hazırlanır. Elde hazırlanan LA geçersizdir. Erasmus Bölüm Koordinatörünün onayı alınmadan yapılan işlemler geçersizdir. LA’nın her aşamasında Erasmus Bölüm koordinatörünün onayı alınmalıdır. 2 sayfadan oluşur Ders Anlaşma Sayfası Ders Değişikliği Sayfası

4 Ders Anlaşma Sayfası Gitmeden önce yapılan işlemler bu sayfaya yapılır. Tüm ders eşlemeleri bu sayfada yer alır. 3 kısımdan oluşur. Kişisel Bilgiler ve Kurum Bilgileri Ders Eşleme Bilgileri İmza ve Onay Sütunları

5 Ders Anlaşma Sayfası Kişisel Bilgiler ve Kurum Bilgileri
Her alan mutlaka doldurulmalıdır! Gideceğiniz akademik yılı yazın Gideceğiniz dönemi işaretleyin Adınız Soyadınız 11.3 Anadolu University Turkey Karşı Kurumun Adı (İngilizce) Karşı Kurumun Ülkesi (İngilizce)

6 Ders Anlaşma Sayfası Ders Eşleme Bilgileri
Yurtdışında seçilen dersler ve ECTS kredileri Yurtdışında seçilen derslere karşılık gelen üniversitemiz dersleri ve ECTS kredileri !! Sol taraf toplamı =30 ECTS, sağ tarafı <=30 ECTS olmalıdır !!

7 Ders Anlaşma Sayfası İmza ve Onay Sütunları
Öğrenci kendi için ayrılan yere imzasını attıktan sonra bölüm koordinatörüne ya da yardımcısına belgesini imzalatır ve fakslanması için Erasmus Ofisi’ne teslim eder. Erasmus Ofisi LA’nın doğru olarak hazırlandığından emin olduktan sonra gerekli imza ve mühür işlerini yaparak evrakı karşı kuruma fakslar.

8 Gönderme İşlemleri 3 YKK vardır. UİB, 1. YKK’yı ister.
Gitmeden önce anlaşıldığına dair (Zorunlu) Gidince derslerin değiştiğine anlaşıldığına dair (Duruma bağlı) Gelince notların işlenmesi için (Zorunlu) Koordinatör 3 orijinal LA’yı karşı kuruma posta ile göndermesi için öğrenciye teslim eder. Öğrenci koordinatöründen teslim aldığı 3 orijinal LA’yı ‘kendisine bir fotokopi aldıktan sonra’ UİB web sayfasında bulunan üst yazıdan bir çıktı alarak karşı tarafa posta ile gönderir.

9 Ders Değişikliği Sayfası
Öğrenci, gittikten sonra ders programında herhangi bir değişiklik olmuşsa, ekle/sil (2. sayfa) kullanarak değişikliğini yapar. 2. sayfaya Sildiği dersleri ve karşılığına eşleşen dersleri, eklediği ve karşılığına koordinatörden yardım alarak hazırladığı ders eşleştirmesini yazar. 3 adet çıktısını alır. Kendi için ayrılan yere imzasını atar Yurtdışındaki koordinatörlerine imzalatır nolu faks numarasına gönderir. Ayrıca belgelerin imzalı orijinalleri Erasmus Ofisi’ne posta ile gönderilir.

10 Ders Değişikliği Sayfası
YKK2 bu aşamada kullanılır.

11 Vize Mektubu İçin Gerekli Belgeler
ÖBF : Öğrenci Bilgi Formu BEM : Bildiri E-Mektubu APP : Application (Karşı Üniversite Başvuru Formu) Fotokopisi ACC : Acceptance (Kabul Mektubu) Fotokopisi SİG : Sigorta Yazısı / Sigorta Poliçesi Fotokopisi HS : Hibe Sözleşmesi (Ziraat Bankası AÜ şubesinden açılmış € hesabını içeren) LA : Learning Agreement NCF : Nüfus Cüzdanı Fotokopisi YKK : Yönetim Kurulu Kararı (Bölüm Koordinatörü tarafından dosyaya eklenecek) EILC-B : EILC Başvuru Formu EILC-K : EILC Kabul Yazısı

12 Notlar Öğrenci bilgi formunu doldururken hibe miktarını UİB tarafından ilan edilen miktarlara ve hesap etme yöntemine göre hazırlayınız. Orada iken yatan hibenizi çekebilmek için banka ve vekalet işlerini halledin! Yoksa parasız kalabilirsiniz. Dönmeden önce mutlaka şu belgeleri edinin Confirmation Letter Transcript of Records Ders Takip Formu (Eğer kaldığınız ders varsa)

13 Şimdi bir örnek yapalım.


"Öğrenim Anlaşması -- Learning Agreement -- Nasıl Hazırlanır?" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları