Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Tur Kartı Tanımlama. Tur kartı tanımlamak için Cards menüsünden Daily Tour List seçene ğ ine tıklanır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Tur Kartı Tanımlama. Tur kartı tanımlamak için Cards menüsünden Daily Tour List seçene ğ ine tıklanır."— Sunum transkripti:

1 Tur Kartı Tanımlama

2 Tur kartı tanımlamak için Cards menüsünden Daily Tour List seçene ğ ine tıklanır.

3 Açılan listeden daha önceden tanımlanan turlar görülmektedir. Listede bir tur kaydını seçerek Record, Detail ve Maliyet tablarına girilip turun detayları görülebilir. Yandaki filtre alanından daha önce girilmiş tur kayıtları tur adına, bölgesine, başlangıç ve bitiş tarihine göre aranabilir.

4 New butonuna tıklanarak yeni tur tanımı yapılmaktadır.

5 Main Information alanına turun kodu, adı, buluşma yeri ve saati, başlangıç ve bitiş tarihleri, destinasyonu, u ğ rayacagı yerler, resturantlar ve magazalar, turu katılan kişi sayısı ve turun bölgesi girilmelidir. Prices alanına çocuk yaş aralıgı, bebek fiyatı, çocuk fiyatı, yetişkin fiyatı, eger konaklamalı bir tur ise single suppliment ve extra bed fiyatları girilmelidir. Transfer alanına geliş ve gidiş ulaşım bilgileri girilmektedir.

6 Tanımlanan tura konaklama girmek için Detail tabında Menü butonunun altındaki Add Accommadation seçilir.

7 Sisteme tanımlanan otel kontratları listede görülmektedir. Tur için opere edilen otel listeden seçilerek Choose butonuna tıklanır.

8 Seçilen otelin listeye eklendigi görülmektedir.

9 Tura restaurant, rehberlik gibi hizmetleri eklemek için Menü butonundan Add Operation seçilir.

10 Tanımlı operasyon firmaları kategorilerine göre gruplu şekilde listelenmektedir. Tura eklenecek operasyon kategorisinin yanındaki + simgesine tıklanır. Kategori grubunun altında listelenen firmalarda alınan hizmetlere göre gruplu görülmektedir. Firmaların listelenen hizmetlerinde tura uygun olan seçilerek Choose butonuna tıklanır.

11 Tura eklenen hizmet listede görülmekledir. Buradan hizmeti alan kişi sayısı ve fiyatı degiştirilebilir.

12 Cost Price alanına turun maliyet fiyatları girilmektedir. Selling price alanında bebek ve çocuk yaşları girildikten sonra fiyatlar girilip para birimi seçilerek Save butonu ile tur kaydedilir.


"Tur Kartı Tanımlama. Tur kartı tanımlamak için Cards menüsünden Daily Tour List seçene ğ ine tıklanır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları