Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ALKAN AYGÜN 20110954042 EĞİTİMDE WEB 2.0 ARAÇLARI.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ALKAN AYGÜN 20110954042 EĞİTİMDE WEB 2.0 ARAÇLARI."— Sunum transkripti:

1 ALKAN AYGÜN EĞİTİMDE WEB 2.0 ARAÇLARI

2 içindekiler Web 2.0 nedir Web 2.0 eğitimde kullanımı
Web 2.0 araçları nelerdir Kaynakça

3 Web nedir? Kullanıcılar arasında bilgi ve fikir alışverişini destekleyen ikinci kuşak web platformudur.

4 Eğitimde kullanımı Sorumluluk alma Bilgi paylaşımı Grup çalışması
Sürekli iletişimde bulunma Etkili öğrenme Üst düzey düşünme becerileri

5 Web 2.0 araçları Drive-youtube-prezi-myspace-facebook

6 Google drive Google Drive, dosyalarınızı internet üstünden sanal bir ortama kaydeden ve internet bağlantısı olan diğer cihazlarınızla paylaşmanızı sağlayan bir servis. Başlangıçta standart olarak herkese sunulan 5 GB’lık ücretsiz bir kapasitesi var. Ancak eğer istenirse, ek paketler satın alınarak bu miktar yükseltilebiliyor.

7 youtube YouTube, bir video barındırma web sitesidir. 15 Şubat 2005'te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuş ve Ekim 2006'da Google tarafından satın alınmıştır. En fazla izlenen video 15 Temmuz 2012 tarihinde eklenen ve 21 Aralık 2012 tarihinde 1 milyarı aşkın izlenme sayısına ulaşan PSY-"Gangnam Style" videosudur. "Tube" kelimesi Cathode ray tube; Televizyon Tüpünden gelmiştir. Broadcast Yourself; Kendini Yayınla sloganı ile yola çıkmıştır.

8 prezi Hepimiz PowerPoint ile hazırlanmış, artık şablonunu ezberlediğimiz sıkıcı sunumlara şahit olmuşuzdur. Prezi internet üzerinden, görsel olarak gerçekten çekici ve değişik sunum hazırlamanızı sağlayan bir platform. Şu an sadece İngilizce ve İspanyolca versiyonları mevcut, ancak çoğu işlem simgelerle birkaç tıkla yapılabildiği için kullanımı oldukça kolay.

9 myspace MySpace sanal ortamda kullanıcı denetiminde iletişim ve arkadaşlıklar kurulabilen, kişisel profillerin, blogların, grupların, resimlerin, müzik ve videoların barındırılabileceği bir sosyal iletişim web sayfası'dır. Önceki genel merkezi Beverly Hills'te iken 16 Mart 2007'de sahibiNews Corporation'un bulunduğu New York'a taşınmıştır. Myspace özellikle henüz ünlü olmamış grup ve şarkıcıların yararına bu genç sanatçı adaylarına herhangi bir ücret vermeden şarkılarını siteye yükleyip büyük kitlelere sunma imkânı verir. Myspace yüklenen müzik eserlerinin telif hakkını yükleyen kişilerden alamaz, yani Myspace bir nevi bedava reklam sitesidir. Myspace'e fotoğraf ve kişisel bilgi eklenebilir. 

10 facebook Facebook Inc, insanların arkadaşlarıyla iletişim kurmasını ve bilgi, fotoğraf, video vb. paylaşımı amaçlayan bir sosyal paylaşım web sitesidir. 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 sınıfı öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu. Daha sonra Boston civarındaki okulları da içine kapsayan facebook, iki ay içerisindeki Ivy Ligi okullarının tamamını kapsadı. İlk sene içerisinde de; Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm okullar facebook'da mevcuttu. Üyeler önceleri sadece söz konusu okulun e-posta adresiyle (.edu, .ac.uk, vb.) üye olabiliyordu. Daha sonrasında da ağ içine liseler ve bazı büyük şirketler de katıldı. 11 Eylül 2006 tarihinde ise facebook tüm adreslerine, bazı yaş sınırlandırmalarıyla açıldı. Kullanıcılar diledikleri ağlara; liseleri, çalışma yerleri ya da yaşadığı yerler itibarıyla katılım gösterebilmektedirler

11 kaynakça Wikipedia-facebooknedir.com


"ALKAN AYGÜN 20110954042 EĞİTİMDE WEB 2.0 ARAÇLARI." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları