Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Ви предлага 4 дневна екскурзия със следният маршрут:

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Ви предлага 4 дневна екскурзия със следният маршрут:"— Sunum transkripti:

1 Ви предлага 4 дневна екскурзия със следният маршрут:
BULGARİ TURİZM ACENTESİ Ви предлага 4 дневна екскурзия със следният маршрут: 1. Elhovo - Yambol 2. Yambol – Zavoy köyü - Yambol 3. Yambol - Kabile - Yambol 4. Saat de gidiş

2 Kuzey Trakya’nın göbeğinde, Kara Deniz’den 1 saat yol mesafede, güzel şehir Yambol bulunur...
Tunca’ya bakan bahçeleri ve bağlarıyla, güzel havası ve tatlı suyü olan hoş bir kasabadır

3 Gezi: Birinci gün Elhovo - Yambol
Saat 09:00 – Elhovo ya varış. Etnografi müzesine ziyaret. Saat 10: :30 serbest zaman ve şehir gezisi. Saat 11:30 Elhovo dan gidiş. Saat 12:00 – Yambol a varış. Elhovo Etnografi müzesi 1958 yilında kurulan müze halk sanatı ve yöre halkın geleneksel kıyafet örnekleriyle ülkedeki en zengin sergilere sahiptir. Müze koleksyonunda ana müze eserleri, destekleyici müze eserleri toplam ’den fazla otantik etnografi materialler yer alır.

4 Yambol Yambol Bulgaristan’ın güneydoğu kısmında Tunca ırmağın / eski adı Tonzos / kıyılarında yer alır. İnsan oğlu nehir vadisinin verimli topraklarına çok eski zamanlarda yerleşmiş. XX yüzyilının birinci kısmında Yambol kaplıcalarla, eşsiz at tramvayı, sülün çiftliği ve 1917 yilında yapılan büyük zeplin hangarı’ile ünlü olmuş.

5 „Diana Palace” oteline konaklama. 30 dk. dinlenme
„Diana Palace” oteline konaklama. 30 dk. dinlenme. Saat 13:00’ten itibaren Yambol şehir gezisi – Bedesten, Eski cami, “Sveti Nikolay” kilisesi, „Jorj Papazov” sanat galerisine ziyaretler.

6 Bedesten Bedesten – XV yüzyilın ikinci kısmında kurulmuş ve Avrupa da kalan 10 Bedesten arasında yer alır. Yambol Bedesteni XV yüzyildan kalma en cazip ve en iyi şekilde korunan Bulgaristan da bu türden tek kalan binadır. Şehrimize özellik taşır ve sembollerinden birisidir

7 Eski cami Eski cami – Ebu Bekir camisi 1413 yilında yapıldı. Bulgaristan da faaliyette olan osmanlının en eski camilerinden birisidir. Zamanında kasabaya yerleşen osmanlılarının dini ihtiyaclarını karşılamak üzere kurulmuş. XX yüzyilın 70’li yillarında restore edilmiş. Bu gün cami şehrimizin en görkemli binalardan birisidir.

8 Yambol „Jorj Papazov” Güzel sanatlar galerisi
„Sveti Nikolay” kilisesi Şehrin merkezinde bulunur ve Yambol’un en büyük kilisesidir yilında yapıldı. Yambol „Jorj Papazov” Güzel sanatlar galerisi Galeri dekoratif sanat eserlerden ülkenin en zengin koleksyona sahib. Söz konusu eserler kültürel merkeze ayrı bir özellik kazandırır ve ülke içi ve ülke dışı otoritesine katkı sağlar. Bina kültürel anıt statüsünde ve Kültür Bakanlığın ulusal çapında büyük önem taşıyan 50 bina listesinde yer alır. Koleksyon Vladimir Dimitrov – Maestro, Jorj Papazov, Deçko Uzunov, İliya Beşkov gibi uluslararası ünlü ressamlarının eserlerine sahip.

9 Yambol Tarih müzesi Yambol Tarih müzesi 1952 yilında kuruldu. Müze koleksyonunda Tunca havzasının tarihsel gelişimini yansıtan den fazla cazip ve eşsiz eserler yer alır. Ziyaretçiler Yambol bölgesinin tarihsel zenginliği konusunda bilgi sahibi oluyorlar.

10 Yambol – Zavoy köyü - Yambol
İkinci gün Yambol – Zavoy köyü - Yambol Saat 09:00 - kahvaltı. Saat 10:00 Yambol dan gidiş. Saat 10:30 - Zavoy köyüne varış. Saat 10:45 kayıklara binmek ve yola çıkmak.

11 Nehir turizmi Gezi: Zavoy köyü - Yambol. 4-5 saat zaman alır.
Gezi Zavoy köyünden 200 m. mesafede bulunan kumlu savaktan başlar, Tunca ırmağı suları üzerinden devam eder ve Ekaterina motelinde biter. Mesafe yaklaşık 10 км. Tunca sularının normal seviyesi durumunda yol dört buçuk saat devam eder. Yol üzerinde avcılık tesisi olan “Orman” mevkii’nden geçer.

12 Saat 18:00 arzu edilirse „Hanımlar krallığı” tiyatro oyunu seyretmek.
Saat 16:00 – Yambol’a varış. Serbest zaman, çarşıyı dolaşmak, iki saat dinlenmek. Saat 18:00 arzu edilirse „Hanımlar krallığı” tiyatro oyunu seyretmek. Saat 20:00 – akşam yemeği. Arzu edilirse diskoya ziyaret.

13 Üçüncü gün: Yambol – Kabile - Yambol Saat 09:00 – Kahvaltı
Üçüncü gün: Yambol – Kabile - Yambol Saat 09:00 – Kahvaltı. Saat 10:30 Yambol dan gidiş. Saat 11:00 – Kabile’ye varış. Kabile köyü Kabile antik kenti M.Ö. İkinci binyilın sonunda birinci binyilın başında “Tavşan tepe” de bulunan Kibela – Artemida tanrıcanın kadım ibadet merkezi civarında kuruldu. II yüzyilda kent romalıların Trakya eyaletinde önemli askeri kamplarından birisi olmuş. Ulusal arkeoloji rezerve “Kabile” ve Kabile manastırı ziyareti Ulusal arkeoloji rezerve “Kabile” Ulusal arkeoloji rezerve “Kabile” Yambol’un kuzey batısında 8 km mesafede bulunur. Ziyaretçiler M.Ö. IV yüzyilda kurulan ve Orta çağlara kadar hayatını sürdüren Trakya’nın en büyük ve önemli kentlerinin kalıntılarını görebilirler. Ulusal rezervenin müzesinde 900 m2 alan üzerinde M.Ö. VII binyil – XIII yüzyil arasında Kabile antik kenti ve Yambol ili topraklarında 1972 yilında başlayan arkeoloji kazılar sonucu gün ışığına çıkarılan bulgular sergisi yer alıyor.

14 Kabile manastırı Günümüzde ibadet yeri kadın manastırıdır. Her sene 8 eylül tarihinde manastır bayramında kurban kesilir ve çok sayıda inananlar ziyaret eder. Ziyaretçilerin çoğu manastırda bulunan kaynağın suyü onlara sağlık ve uzun ömürler getireceğine inanmaktadırlar. Bazen şifalı kişiler manastıra bol armağanlar getirir. IV ve V yüzyillarda Kabile büyük bir dini merkezidir. Arkeoloji kalıntılardan 1 km. uzaklıkta Roma imparatoru Büyük Konstantinius döneminde eski bir manastır varmış. Efsaneye göre kraliçe Elena şifalı kaynaktan su getirmek için devamlı insan gönderiyormuş. Saat 14:00 manastır avlusunda sohbet. Saat 14: :30 arası serbest zaman. Saat 16:00 Yambola varış. İstek üzere şehir parkında gezi, Şehir parkı Tunca ırmağının küçük adada yer aldığı nedeniyle çok güzel bir parktır. Park Bulgaristanın en güzel parklarından birisidir. Saat 18:30 “Trakya” halk oyunlar topluluğunun konserine ziyaret. Saat 20:00 – akşam yemeği. İstek üzere – disko, bingo ya da gazino’ya ziyaret.

15 BULGARİ TURİZM ACENTESİ Bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz !!!
3***otobüs ile taşıma (klima, video, minibar), „Diana Palace” otelinde üç konaklama, üç kahvaltı, üç akşam yemeği Ziyaret edilecek tarihi yerler ve tesislerinin üçretleri, rehber hizmetleri ve yolcu sigortası ücrete dahil Rehber hizmetleri: Bulgari turizm acentesinde rehber hizmetleri yüksek profesyonel seviyede. Bizim özel eğitim alan rehberlerimiz kolaylık, güvenlik, hoş izlenimler sağlar. Sigorta: Geziye katılan her turiste „müşteri’nin hastalanması ve kaza geçirdiği durumlarda tedavi giderler” sigortası sağlanır. Gereken belgeler: grup listesi, yürürlükte olan pasaport, 18 yaş ufak turistlere gezi tarihine yakın anne - baba dan noter tasdikli muvafakatname. Bu vatandaşların bütün vize ve pasaport formalite işlem konuları kendileri ve ebeveyinler tarafından yapılır. Tiyatro oyunu, “Trakya” halk oyunlar topluluğu ziyareti ve şahsi masraflar gezi ücretinden hariç. Gezi ücreti: leva.


"Ви предлага 4 дневна екскурзия със следният маршрут:" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları