Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Mohammed IV Futbol Akademisi. Proje Yeri: FasFas Proje Ofisi: Groupe 3 Architectes, SaléGroupe 3 ArchitectesSalé İşveren: Association Mohammed VI de.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Mohammed IV Futbol Akademisi. Proje Yeri: FasFas Proje Ofisi: Groupe 3 Architectes, SaléGroupe 3 ArchitectesSalé İşveren: Association Mohammed VI de."— Sunum transkripti:

1 Mohammed IV Futbol Akademisi

2

3 Proje Yeri: FasFas Proje Ofisi: Groupe 3 Architectes, SaléGroupe 3 ArchitectesSalé İşveren: Association Mohammed VI de FootballAssociation Mohammed VI de Football Proje Başlangıç Yılı: 2007 Proje Bitiş Yılı: 2008 İnşaat Bitiş Yılı: 2010 Arsa Alanı: 2.500.000 m2 Toplam İnşaat Alanı: 9.000 m²

4

5

6 Yoğun futbol eğitimi ve 13-18 yaş arasındaki yaklaşık elli çocuğa okul eğitimi sağlayan Akademi odaklanma ve toplulukta yer alma duygusunu teşvik etmek için tasarlandı. Sırasıyla idari, spor, eğitim, konaklama ve yemek işlevlerini barındıran beş bina, merkezi bir "kent meydanı" etrafında duran bir mezraya benziyor. Her birinin dinlenmek için bir verandası var. Binaların dış cepheleri beyazken avlu duvarları ise Fas'ın genel görünümünü yansıtan şekilde boyandı. Yerel hardal sarısı toprak karmaşıklığı çevresi ile bağlıyor ve çakıl, nehir taşları, beton parke ve ahşap zemin kaplaması ile süslendi.

7


"Mohammed IV Futbol Akademisi. Proje Yeri: FasFas Proje Ofisi: Groupe 3 Architectes, SaléGroupe 3 ArchitectesSalé İşveren: Association Mohammed VI de." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları