Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

DEM MUHASEBE PROGRAMI EĞİTİM SUNUMU

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "DEM MUHASEBE PROGRAMI EĞİTİM SUNUMU"— Sunum transkripti:

1 DEM MUHASEBE PROGRAMI EĞİTİM SUNUMU
Demsoft Yazılım

2 CARI MODÜL Yeni Cari Kart Açmak İçin İlk Önce Yeni İkonuna Basılmalı.(F2) Var Olan Cari Kartı Silmek İçin Kullanılır. (Ctrl+Del) Herhangi Bir Cari Kartı Bulmak İçin Arama İkonu (Ctrl+F) Cari Modül ekranını kapatır (Ctrl+K) Bu Modülde Tüm Müşteri,Mal Aldığınız Firmaları,Personel kartlarınızı,Gider Kalem Kartlarını Açabilirsiniz. Fatura,İrsaliye,çek,senet gibi hareketleri girmeden önce o carinin kartı Buradan açmalısınız. Cari Modülden çıkmadan diğer modüllere girmek için Yeni Kayıt yada Değişiklikleri Kaydetmek için (F5) Var Olan Kayıtta Değişiklik Yapmak İçin Önce Değiştire Basılmalı. (F4) Cari Kartın Tüm Cari Hareketlerini Görmek İçin (Ctrl+H) Girilen Tüm Cari kartlar bu tabloda Görünür. Bu tabloda farenin sağ tuşunu kullanabilirsiniz. Müşteri risk Analizi Çıkartır Var Olan Cari kartları istediğiniz gibi sıralamak için Döviz Türüne ve İşlem Türüne Göre cari hareketleri gruplar

3 3-Bir Sonra ki Carı Kodu Bulmak İçin Ctrl+A Tuşuna Basın.
YENİ CARI KART EKLEME 1-Yeni Carı Kart Eklemek İçin Önce Yeni Tuşuna Basılır. Kısa Yolu F2 dır. Kayıt Düzenle 3-Bir Sonra ki Carı Kodu Bulmak İçin Ctrl+A Tuşuna Basın. 2-Carı Kod ve carı unvan mutlaka doldurulması gerekir. Diğer alanları doldurmanızda olur. Aynı carı kodu veremezsiniz. Kaydederken uyarır 4-İlgili Kısmına Girilen Cari Kartla İlgilene Kendi Personelinizin İsmini Yazabilirsiniz.

4 5-Ekrandaki bilgileri en son üst menüdeki “Kaydet” ikonu veya yazısı ile kaydetmeniz gerekmektedir. Kısa yolu F5 dır Kayıt Türü otomatik ilk Cari Kart gelir. İsteğe göre değiştirebilirsiniz. Eğer Personel yaparsanız Yetkilendirmede bazı özellikleri kullanabilirsiniz 6-Kartın kaydedildiğini Üstte ki ikonların en sağındaki “KAYIT KİLİTLİ” yazısından anlaşılır. Bu konumda iken hiçbir kart alanını değiştiremezsiniz. Yeni Cari Kartın Tüm Bilgilerini doldurmak zorunda değilsiniz. Zorunlu yalnız 2 tane alan vardır. Carı Kod ve Unvan. Adres ve Telefon bilgileri gibi diğer tüm alanları isteğinize göre doldurabilirsiniz.

5 CARI KARTTA DEĞİŞİKLİK YAPMAK
Kayıtlı Bir Carı kartta değişiklik yapmak için Öncelikle DEĞİŞTİR tuşuna Basmalısınız. 1-Cari Kart Aramak İçin Arama Tuşuna Kullanmalısınız. Kısayol tuşu Ctrl+F 2-Kayıtta Değişiklik Yapmak İçin Öncelikle Değiştir İkonuna yada yazısına Basmalısınız. Kısayol tuşu F4 3-Değişiklikleri yaptıktan sonra Kaydet (F5) yada yeniden Değiştir (F4) tuşlarına basmalısınız.

6 Cari Kartın Dökümlerini Buradan alabilirsiniz.
Yeni Borç-Alacak Dekontu Girmek İçin Tıklamanız gerekir. Hemen Cari Kart ekranı açılır. Orda zaten hareketinde olduğunuz Cari gelir. Onu Seçersiniz Cari Kartın Dökümlerini Buradan alabilirsiniz. Cari Hareketine Borç-Alacak dekontu girerken Yeni dediğinizde Borç ve Alacak Alanları 0 gelir. Eğer Müşterinize Borç Girecekseniz Borç Tutarını Borç alanına girin. Eğer ödeme girecekseniz Alacak Alanına Girin. Cari Karta ait Tüm hareketleri bu tabloda görürsünüz. Örneğin bir fatura hareketi varsa onun üzerinde fare ile çift tıklayarak faturanın detayını görebilirsiniz. Kasa,Çek,Senet,Banka İkonlarına Tıklarsanız Üzerinde olduğunuz cari kartın ilgili hareketlerinin tümünü görürsünüz. İşlem Türü otomatik C.Hareket Gelir. Siz Onu mesela Devir Olarak da değiştirebilirsiniz. Toplam Borç Tutarı Toplam Alacak Tutarı Son Bakiyesini Gösterir


"DEM MUHASEBE PROGRAMI EĞİTİM SUNUMU" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları