Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BU E-POSTAYI SAKLAYIP SAKİN BİR ORTAMDA OKUYUP DEĞERLENDİRİN

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BU E-POSTAYI SAKLAYIP SAKİN BİR ORTAMDA OKUYUP DEĞERLENDİRİN"— Sunum transkripti:

1 BU E-POSTAYI SAKLAYIP SAKİN BİR ORTAMDA OKUYUP DEĞERLENDİRİN

2 Adnan Kahveci- Eski Maliye Bakanı
Adnan Kahveci- Eski Maliye Bakanı. Dedi ki : "Bizim bağımsız olmamız için Amerika ve IMF'den kurtulmamız lazım." 2 gün sonra trafik kazasında öldü.

3 Bedri İnce Tahtacı - Saadet partisi Gaziantep milletvekili
Bedri İnce Tahtacı - Saadet partisi Gaziantep milletvekili. Dedi ki : "Amerika en büyük engeldir bu ülkeye; istediğini basbakan yapar, istediğini cumhurbaşkanı yapar" 5 gün sonra Antep'e giderken trafik kazasıdan öldü.

4 Turgut Özal - Cumhurbaşkanı
Turgut Özal - Cumhurbaşkanı. Dedi ki : "Musul ve Kerkük bizimdir alacağız",  10 gün sonra öldü.

5 Eşref Bitlis - Jandarma Komutanı
Eşref Bitlis - Jandarma Komutanı. Dedi ki : "Amerika'nın İncirlik'ten kalkan uçakları PKK'ya yardımda bulunuyor". 4 gün sonra -eksi 60 dereceye kadar dayanıklı olan uçak ile Siirt'e giderken uçağı düştü ve öldü..! Kaza nedeni uçak motorlarının buzlanması! Oysa Siirt'te o sırada hava  -11oC idi.

6 Recep Yazıcıoğlu- Denizli Valisi
Recep Yazıcıoğlu- Denizli Valisi. Denizli'de kanun çıkardı : "Artık bundan sonra cafe ve benzeri yerler İngilizce isim kullanmayacak, yani cafe değil kahve yazılacak" dedi vee.. 1 hafta sonra Ankara'ya giderken trafik kazasında öldü.

7 TBMM -1 Mart tezkeresine red oyu verdi
TBMM -1 Mart tezkeresine red oyu verdi. 3 gün sonra İstanbul'un göbeğin de bombalar patladı. Kaç kişi öldü..!

8 NASIL UYUTULUYORUZ!.. Medyaya yansıyan ATO (Ankara Ticaret Odası) raporu, çarpıcı bir verinin altını birkez daha çiziyordu. Veri şu : TBMM Akaryakıt Kaçakçılığını Araştırma Komisyonu'nun çalışmasına göre, yalnızca son iki yılda Türkiye'ye sokulan kaçak akaryakıtın miktarı 7 milyon 814 bin ton. 7 milyon 814 bin ton !.. Dile kolay bin küsur karayolu tankeri yükü!..

9 yani, yaklaşık 10 milyon m3. yani, 10 milyar litre
yani, yaklaşık 10 milyon m3... yani, 10 milyar litre.... yani, (birbuçuk milyon) arabanın deposunu iki yıl süresince haftada bir doldurmaya yetecek kadar. Muazzam bir rakam değil mi?

10 İki yılda 780 bin ya da günde ortalama ikibin küsur) tanker yükü yakıtı, Doğu'daki kaçakçıların katır sırtında ya da Irak'a gidip gelenlerin kamyonların gizli bölmelerinde sokmuş olmaları mümkün mü? Peki, ülkeye bir şekilde girdikten sonra, nasıl pazarlanabilir ki?

11 Gizli gizli, yol boyu mendil satan çocuklar eliyle pet şişelerde ya da kentin  arka sokaklarında tenekelerle satılacak bir miktar değil ki... Miktarın büyüklüğüne bakınca, insanın aklına bu yakıtın ancak benzin istasyonları aracılığı ile pazarlanmış olacağı geliyor. İnsanın aklına gelen, neyse ki, Devlet'in de aklına geldi.

12 Bu kaçakçılıktan iki yılda 10,7 milyar YTL (bir-iki rafineri ve demir- çelik tesisi özelleştirme bedeli kadar) vergi kaybı olduğunu saptayınca, ülke çapındaki benzin istasyonlarında büyük çaplı bir operasyon yapıldı.

13 Toplanan yakıt örneklerinin tahlil sonucu henüz belli değil. Ama
Toplanan yakıt örneklerinin tahlil sonucu henüz belli değil. Ama... "lisanssız" istasyonlara, daha önce uyarılmış olmalarına rağmen, halâ yakıt vermeye devam eden dağıtım şirketlerine bu kanundışı davranışları nedeniyle ceza kesildi.

14 Kesilen cezanın toplamı; 1 milyar 666 milyon 935 YTL  Rekor ve bu özelliğiyle tarihî bir ceza...1 milyar 666 milyon 935 YTL ...

15 Dağıtım şirketlerinin "yürütmenin durdurulması" istemiyle Danıştay'a yaptıkları başvuru reddedildi...ve ödeme için kendilerine verilen 30 günlük sürenin dolmasıyla birlikte, EPDK şirketlere haciz uygulanması için Maliye Bakanlığı'na başvurdu.

16 Şimdi gelelim konunun "bam teli"ne
Şimdi gelelim konunun "bam teli"ne... Bu ülkede birilerine (gecikme faizleri hariç), (bir milyar) ABD >dolarını aşkın ceza tahakkuk ettiririlecek ve bu cezanın tahsili için harekete geçilecek, ama gündem bununla çalkalanmayacak.

17 Bu konu, bir kadının Hülya'nın müzmin kocası Kaya 'dan yavrulaması ya da Pınar'ın en son kiminle kültür-fizik yaptığı kadar haber olmayacak! Aklınızın bu durumu hazmetmesi için, ceza yiyen akaryakıt dağıtım şirketlerinin belli başlılarını sıralayalım :

18 46 milyon YTL : Shell 60 milyon YTL : Termopet 62 milyon YTL : Total 65 milyon YTL : BP 88 milyon YTL : Aytemiz 100 milyon YTL : Erk 113 milyon YTL: Turcas ve ... ve milyon YTL : Petrol Ofisi

19 Petrol Ofisi gibi üçüncü sııradaki Erk'in de Aydın Doğan'ın olduğunu gözönünde tutarsanız, bu olayın çapına kıyasla MEDYAMIZ TARAFINDAN neden bu kadar sessiz geçiştirilmeye çalışıldığını anlayabilirsiniz.

20 Kısırlaştırma bombası atıldı
Kısırlaştırma bombası atıldı. Tek tip boğucu gündemden uzaklaşıp satır aralarına gömülen ve ulusal güvenliğimiz üzerinde birinci dereceden tehdit algısı yaratan bir konuyu dikkatinize sunmak ve de dikkatinizi çekmeyi başarır isem de sonucu değiştirmek adına daha fazlasını isteyeceğim bugün sizden, ey aksiyoner okur!..

21 Bu öyle bir konu ki yaratacağı ekonomik yıkımın dışında, Türk neslinin KISIRLAŞTIRILMASI, tedavisi imkansız olan ölümcül alerjiler, bilinmeyen hastalıklar ve doğadaki görülmemiş değişimler tehlikesini içeriyor

22 Geçtiğimiz ay Meclis'ten geçen Tohumculuk Yasası'ndan bahsediyorum
* Geçtiğimiz ay Meclis'ten geçen Tohumculuk Yasası'ndan bahsediyorum. Bu yasayla devlet tohumculuk alanından tamamen çekiliyor, piyasa başta İsrailli firmalar, Syngenta, Pioneer, Monsanto gibi çokuluslu tohum şirketlerine teslim ediliyor, çiftçimiz sizlere ömür ve de biraz önce de belirttiğim gibi hepsinden önemlisi de yasa ile GENETİĞİ DEĞİŞTİRİLMİŞ TOHUMların (GDO) girişine ve ekimine olanak tanınıyor. Böylece de insan sağlığı üzerinde; başta kısırlık alerjik reaksiyonlar,bağışıklık sistemi zayıflığı gibi hemen ve uzun vadede öngörülemeyen ciddi sağlık riskleri yaratıyor.

23 * Yasanın arkasında AKP'nin içindeki Güneydoğulu vekiller lobisinin önde gelen ismi, Tarım Bakanı Mehdi EKER durmakta ve...

24 * Bu arada hemen eklemem gerekiyor; Avrupa Birliği, Genetiği Değiştirilmiş Organizmaların (GDO'lu) AB'ye girmesine izin vermemekte, peki ya KISIRLAŞTIRMA, neslimizin tüketilmesi ve diğer tehlikeler altında olan siz Türk Milleti şimdi ne yapmayı planlıyorsunuz?

25 * Konuya farklı bir uzman yorumu getirelim; Hafta sonu çok değerli bir çiftin konuğu oldum, Özbekistan'ın sürgündeki muhalif lideri Muhammed SALİH ve eşi Dr. Biyolog Aydın SALİH Hanımefendi ile uzun uzun sohbet ettik, nereden nereye... Aydın Hanım, Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar ve Tohumculuk Yasamızın içerdiği tehlikeler ve yakın geçmişten günümüze tespitlerle dolu önemli bir yorum yaptı 

26 ... "Son dönemde zaten Türkiye tarım ürünleri (sebze, buğday, mısır, ayçiçeği vs.) tohumlarının % 80'i dışarıdan ithal edilmeye başlanmıştı. Bu tohumların genetik olarak değiştirilmiş tohumlar olduğunun bilinmemesi mümkün değil. Her GENETİK OLARAK DEĞİŞTİRİLMİŞ tohum, içinde terminatör geni ihtiva eder. Bu terminatör kendi neslini yok etmeye programlanmıştır. İşte bu nedenle de genetik olarak değiştirilmiş tahılın verdiği ürün tohumu KISIRDIR. Yani, her ekim yılı/mevsimi için yeniden tohum almak gerekecektir.Bu durum, sadece gıda açısından dışabağımlı hale getirmekle kalmayacak çok daha vahim sonuçlar doğuracaktır".

27 Dışarıdan bakıldığında salt ticari amaçla yapıldığı sanılan bu işin arkasında ise çok vahim bir stratejik hedefin yer aldığı görülüyor. Bu tip tohum politikasına bağımlı kalan Türkiye, sadece ekonomik değil, genetik tuzağa da düşmüş olur.

28 * Genetik olarak değiştirilmiş tohumları istenilen menfi ya da müspet yönde programlamak mümkündür. Ve böylece GDO'lu ürünlerle istenilen her toplum yönlendirilebir. Bu yöntem bir milleti ve onun yaşadığı ortamı yok edebilecek kadar tehlikelidir. Mesela bu program, kısırlaştırma (sterilizasyon) erkek ve kadınlarda KISIRLAŞTIRMA programı olabilir.

29 "Konu Türk dünyası olunca hepimiz tek ses oluruz" diyerek bu stratejik konuyu, ulusal tehdidimizin boyutunu Sayın Aydın SALİH'in incelemesinden aynen aktarıyorum :

30 hinrÖmer VANLI İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Maslak Tlf : 212-2856222 Fax : 212-2856169


"BU E-POSTAYI SAKLAYIP SAKİN BİR ORTAMDA OKUYUP DEĞERLENDİRİN" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları