Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hayat bilgisi-yarı yıl ödevi 1. 2 SEVGİLİ ÖĞRENCİLER ; BU YIL 3 TEMA İLE HAYAT BİLGİSİ DERSİNİ ÖĞRENMEYE DEVAM EDİYORUZ. BU TEMALARIMIZ: 1- OKUL HEYECANIM.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hayat bilgisi-yarı yıl ödevi 1. 2 SEVGİLİ ÖĞRENCİLER ; BU YIL 3 TEMA İLE HAYAT BİLGİSİ DERSİNİ ÖĞRENMEYE DEVAM EDİYORUZ. BU TEMALARIMIZ: 1- OKUL HEYECANIM."— Sunum transkripti:

1 Hayat bilgisi-yarı yıl ödevi 1

2 2 SEVGİLİ ÖĞRENCİLER ; BU YIL 3 TEMA İLE HAYAT BİLGİSİ DERSİNİ ÖĞRENMEYE DEVAM EDİYORUZ. BU TEMALARIMIZ: 1- OKUL HEYECANIM 2- BENİM EŞSİZ YUVAM 3- DÜN BUGÜN YARIN BU KONULARIMIZI HEM KİTAPTAN HEM DE UYGUN DERGİLERİMİZDEN TAKİP ETTİK. ŞİMDİ GENEL HATLARIYLA BU ÖĞRENDİĞİMİZ KONULARI BİR DAHA TATİLDE GÖZDEN GEÇİRİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM.. ŞİMDİDEN SAĞLIKLA VE ÇOK GÜZEL BİR YARIYIL TATİLİ DİLERİM…

3 Hayat bilgisi-yarı yıl ödevi 3 OKULA GELİRKEN MUTLAKA HAZIRLIKLI GELMELİYİZ. BU HAZIRLIKLARI YAPARKEN DE MUTLAKA DERS PROGRAMINA UYGUN OLARAK GELMELİYİZ. BU HAZIRLIKLAR BİZE SORUMLULUK KAZANDIRIR.EĞER OKULA HAZIRLIKLI GELİRSEK O GÜN DERSLERİMİZ ÇOK BAŞARILI GEÇER VE BİZ KONULARIMIZI KOLAYCA ÖĞRENİRİZ EĞER, HAZIRLIKSIZ GELİRSEK O GÜNÜ BAŞARISIZ VE MUTSUZ GEÇİRİRİZ.

4 Hayat bilgisi-yarı yıl ödevi 4 ÖĞRETMENİMDEN VE ARKADAŞLARIMDAN DA UTANIRIM.. AKŞAMDAN ÇANTAMI HAZIRLARKEN İYİCE KONTROL EDERİM. ÖĞRETMENİMDEN ÖDEVLERİMİ EKSİKSİZ ALIRIM. AKŞAM ÖDEVLERİMİ YAPTIKTAN SONRA ÇALIŞMA MASAMI TOPLARIM VE ÇANTAMIN SON KONTROLÜNÜ DE YAPARIM…

5 Hayat bilgisi-yarı yıl ödevi

6 6 BU FARKLILIKLAR BİZE BİRBİRİMİZE KARŞI SORUMLU OLMAYI, DEĞER VERMEYİ, SAYGI DUYMAYI,PAYLAŞMAYIHOŞ GÖRÜLÜ OLMAYI VE BİRBİRİMİZİ KABUL ETMEYİ ÖĞRETİR. HER BİRİMİZİN FARKLI YATENEKLERİNİN OLMASI BİZLERE DEĞER KATAR.

7 Hayat bilgisi-yarı yıl ödevi 7

8 8

9 BU HAYIR SÖZÜNÜ ARKADAŞLARIMIZA DA SÖYLEMELİYİZ.BİZE ZARAR VEREN DAVRANIŞLARDAN ARKADAŞIMIZDA OLSA VAZGEÇMELİYİZ. ARKADAŞ İLİŞKİLERİNDE EN ÖNEMLİ KURAL; KENDİ SINIRLARIMIZI ÇİZMEMİZDİR. BU SINIRLAR İÇİNDE İLİŞKİLERİMİZİ DE SÜRDÜRMELİYİZ. MUTLAKA İLİŞKİLERDE ADİL VE DÜRÜST OLMALI YANLI DAVRANMAMALIYIZ.

10 Hayat bilgisi-yarı yıl ödevi 10 YİNE ARKADAŞ İLİŞKİLERİNDE EN ÇOK DİKKAT EDECEĞİMİZ KURALLARDAN BİR TANESİ DE: DÜRÜST OLMAK VE DOĞRU OLMAKTIR. BU ÖZELLİK BİZLERE TOPLUM İÇİNDE SAYGINLIK KAZANDIRIR.

11 Hayat bilgisi-yarı yıl ödevi 11

12 Hayat bilgisi-yarı yıl ödevi 12

13 Hayat bilgisi-yarı yıl ödevi 13 YÖN BULMADA EN KOLAY ÖLÇÜ GÜNEŞ’İ DOĞDUĞU YÖNÜ BİLMEKTİR. GÜNEŞ’İN DOĞDUĞU YÖN DOĞUYU BATTIĞI YÖN İSE BATIYI GÖSTERİR. ÖNÜMÜZ KUZEYİ,ARKAMIZ GÜNEYİ GÖSTERİR. AYRICA KARINCA YUVALARI V E CAMİİ KAPILARI DA GÜNEY’İ GÖSTERİR.

14 Hayat bilgisi-yarı yıl ödevi 14 YİNE PUSULANIN KIRMIZI UCU KUZEYİ, KUTUP YILDIZI KUZEYİ VE AĞAÇLARIN VE KAYALARIN YOSUNLU BÖLGELERİ KUZEYİ GÖSTERİR.

15 Hayat bilgisi-yarı yıl ödevi 15

16 Hayat bilgisi-yarı yıl ödevi 16

17 Hayat bilgisi-yarı yıl ödevi 17


"Hayat bilgisi-yarı yıl ödevi 1. 2 SEVGİLİ ÖĞRENCİLER ; BU YIL 3 TEMA İLE HAYAT BİLGİSİ DERSİNİ ÖĞRENMEYE DEVAM EDİYORUZ. BU TEMALARIMIZ: 1- OKUL HEYECANIM." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları