Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunar sunar. Hipnozla ilgili yanlış bilinenler ve doğruları.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sunar sunar. Hipnozla ilgili yanlış bilinenler ve doğruları."— Sunum transkripti:

1 sunar sunar

2 Hipnozla ilgili yanlış bilinenler ve doğruları

3 Yanlış : Hipnoz oluşumunda hipnotistin gücü etkilidir. Doğru; Hipnotiste ait bir güç yoktur. Hipnotistin gücü ikna etmekle sınırlıdır. Doğru; Hipnotiste ait bir güç yoktur. Hipnotistin gücü ikna etmekle sınırlıdır.

4 Yanlış : Sadece belli insanlar hipnoz olur. Doğru; Hipnozun ne olduğunu ve söyleneni anlayan herkes hipnoz olabilir. Doğru; Hipnozun ne olduğunu ve söyleneni anlayan herkes hipnoz olabilir.

5 Yanlış : Hipnoz olanların zihni zayıftır. Doğru; Hipnoz olabilen bir kişi aksine zihnini kontrol etme gücüne sahiptir. Doğru; Hipnoz olabilen bir kişi aksine zihnini kontrol etme gücüne sahiptir.

6 Yanlış: Hipnoz başladıktan sonra artık bir kişi durumunu kontrol edemez. Doğru; Hipnozdaki bir kişi istediği an kontrolünü geri alabilir. Doğru; Hipnozdaki bir kişi istediği an kontrolünü geri alabilir.

7 Yanlış : Hipnozda bir kişi iradesini kaybeder Doğru; Bir kişiye inançları ve değerleri aksine bir şey fizik güç kullanılmadan yaptırılamaz. Doğru; Bir kişiye inançları ve değerleri aksine bir şey fizik güç kullanılmadan yaptırılamaz.

8 Yanlış : Hipnoz olmak tehlike yaratabilir. Doğru; Bilerek ve iyi niyetle yapılan bir çalışma zarar vermez. Doğru; Bilerek ve iyi niyetle yapılan bir çalışma zarar vermez.

9 Yanlış : Bir kişi sürekli hipnozda kalamaz. Doğru; Kabul edilmiş her telkin hipnoz olduğuna göre kör inançlarla yaşayan herkes sürekli hipnozda demektir. Doğru; Kabul edilmiş her telkin hipnoz olduğuna göre kör inançlarla yaşayan herkes sürekli hipnozda demektir.

10 Yanlış : Bir kişi hipnozda bilinçdışı ya da uyku halindedir. Doğru; Hipnoz bir telkinin kalıcı olarak kabul edilmesidir. Her durumda bu hal sağlanabilir. Bir tek uyku hariç. Uykuda telkin alınamaz. Doğru; Hipnoz bir telkinin kalıcı olarak kabul edilmesidir. Her durumda bu hal sağlanabilir. Bir tek uyku hariç. Uykuda telkin alınamaz.

11 Yanlış: Hipnoz tedavi edicidir. Doğru; Hipnoz bir araçtır. Hiçbir şeyi tedavi etmez. Hangi amaçla kullanılırsa o amaca ulaşmaya yardımcı olur. Doğru; Hipnoz bir araçtır. Hiçbir şeyi tedavi etmez. Hangi amaçla kullanılırsa o amaca ulaşmaya yardımcı olur.

12 Ayrıntılı bilgi www.hipnozmerkezi.com


"Sunar sunar. Hipnozla ilgili yanlış bilinenler ve doğruları." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları