Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ANA SORU: İki glikoz molekülü (C6H12O6) bir araya gelerek bir su molekülü ve bir maltoz oluştururlar. Bir kimyasal reaksiyonda atomların yoktan.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ANA SORU: İki glikoz molekülü (C6H12O6) bir araya gelerek bir su molekülü ve bir maltoz oluştururlar. Bir kimyasal reaksiyonda atomların yoktan."— Sunum transkripti:

1

2

3

4

5

6 ANA SORU: İki glikoz molekülü (C6H12O6) bir araya gelerek bir su molekülü ve bir maltoz oluştururlar. Bir kimyasal reaksiyonda atomların yoktan var edilemeyeceğini ve parçalanıp yok edilemeyeceğini aklınızda tutarak bahsedilen kimyasal reaksiyonu yazınız.

7

8 ANA SORU: Altın içeren bir diyet takviyesi vücudunuz için faydalı mıdır

9 AZOT-15 İZOTOPUAZOT İYONU ANA SORU: Karbonun her zaman altı protonu vardır. Bu durumda C-14 izotopunda kaç nötron ve elektron vardır?

10

11

12 ANA SORU: Bir su molekülü içinde atomları bir arada tutan bağ hangi türdür? Su moleküllerini bir arada tutmak için moleküller arasında oluşan bağ hangisidir?

13

14 ÇÖZÜCÜ OLARAK SU BAĞLANMA (KOHEZYON) ANA SORU: Su üzerinde yürüyen bir böceğin, su birikintisi üzerinde kalmasını sağlayan güç nedir?

15

16 OKYANUSLARIN ASİTLEŞMESİ ANA SORU: Limonatanın pH değeri ile suyun pH değeri nasıl kıyaslanır? Bu iki sıvının H+ iyon konsantrasyonları arasındaki fark nedir?


"ANA SORU: İki glikoz molekülü (C6H12O6) bir araya gelerek bir su molekülü ve bir maltoz oluştururlar. Bir kimyasal reaksiyonda atomların yoktan." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları