Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

AİLE EĞİTİMİ ÇALIŞMALARI. ÇOCUĞA; İNANDIĞINIZI, GÜVENDİĞİNİZİ VE SEVDİĞİNİZİ BELLİ EDİNİZ !

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "AİLE EĞİTİMİ ÇALIŞMALARI. ÇOCUĞA; İNANDIĞINIZI, GÜVENDİĞİNİZİ VE SEVDİĞİNİZİ BELLİ EDİNİZ !"— Sunum transkripti:

1 AİLE EĞİTİMİ ÇALIŞMALARI

2 ÇOCUĞA; İNANDIĞINIZI, GÜVENDİĞİNİZİ VE SEVDİĞİNİZİ BELLİ EDİNİZ !

3 ÇOCUĞUN AİLE ORTAMINDA SEVİLDİĞİ, İSTENDİĞİ VE ÖNEMLİ OLDUĞU DUYGUSUNU HİSSETMESİNE, YARDIMCI OLUNUZ...

4 ÇOCUKLARA İYİ DAVRANINIZ VE YUMUŞAK SESLE KONUŞUNUZ, DENGELİ OLUNDUĞU SÜRECE, SEVGİ VE ŞEFKAT GÖSTERMEK, ÇOCUKLARI ŞIMARTMAZ..

5 ÇOCUĞUN; SORUMLULUK ALMASINA, HAZIR OLDUĞU ZAMANLARI GÖZLEMLEYEREK, FIRSATLAR TANIYINIZ.

6 CEZA VERMEKTEN Ç OK, İYİYE TEŞVİK EDİNİZ. HEM Ç ABAYI HEM DE BAŞARIYI TAKDİR EDİNİZ.

7 ÇOCUKLARINIZA TUTARLI VE DENGELİ DAVRANMAYA ÇALIŞINIZ

8 ELDE ETTİĞİ HATALI SONUÇLARI, HEMEN TENKİT ETMEYİNİZ. YAVAŞ YAVAŞ VE İNCİTMEDEN, DAHA İYİ SONUÇLAR ELDE ETMESİNE DESTEK OLUNUZ. ELDE ETTİĞİ HATALI SONUÇLARI, HEMEN TENKİT ETMEYİNİZ. YAVAŞ YAVAŞ VE İNCİTMEDEN, DAHA İYİ SONUÇLAR ELDE ETMESİNE DESTEK OLUNUZ.

9 ÇOCUĞA, BAŞARMA İHTİMALİ YÜKSEK İŞLER VERİNİZ VE AMAÇLAR GÖSTERİNİZ. YAPTIĞINDA SÖZLE TAKDİR EDİNİZ. ÇOCUĞA, BAŞARMA İHTİMALİ YÜKSEK İŞLER VERİNİZ VE AMAÇLAR GÖSTERİNİZ. YAPTIĞINDA SÖZLE TAKDİR EDİNİZ.

10 ÖĞRENMEDE USANMA BELİRTİLERİ GÖSTERİP, SORUMLULUKLARINI BAŞTAN SAVMA YAPMAYA BAŞLADIĞINDA, BAŞKA GÖREVLER VERİNİZ. ÖĞRENMEDE USANMA BELİRTİLERİ GÖSTERİP, SORUMLULUKLARINI BAŞTAN SAVMA YAPMAYA BAŞLADIĞINDA, BAŞKA GÖREVLER VERİNİZ.

11 DERSLERİNİ VE YAPACAĞI İŞLERİ; YAŞINA, YETENEKLERİNE VE İLGİLERİNE GÖRE, MÜMKÜN OLDUĞUNCA EŞİT ŞEKİLDE PAYLAŞTIRINIZ.

12 AYNI YANLIŞINI, BENZER ŞEKİLDE CEZALANDIRMAYINIZ. BİR ÇOCUK SÜREKLİ AYNI YANLIŞI TEKRAR EDİYORSA EN İYİSİ DURUP NEDENİ ARAŞTIRILMALIDIR. ÇOCUĞUN BU DAVRANIŞININ NEDENLERİNİ ANLAMAYA ÇALIŞIN. AYNI YANLIŞINI, BENZER ŞEKİLDE CEZALANDIRMAYINIZ. BİR ÇOCUK SÜREKLİ AYNI YANLIŞI TEKRAR EDİYORSA EN İYİSİ DURUP NEDENİ ARAŞTIRILMALIDIR. ÇOCUĞUN BU DAVRANIŞININ NEDENLERİNİ ANLAMAYA ÇALIŞIN.

13 TEŞVİKLERİN VE DAVRANIŞLARINIZIN SAMİMİ OLMASINA DİKKAT EDİNİZ. ÇOCUKLAR YALANCI İLTİFATLARI VE YAPMACIK DAVRANIŞLARI HEMEN FARK EDERLER.

14 UYGULAMAYI DÜŞÜNMEDİĞİNİZ BİR CEZAYI, TEHDİT OLARAK KULLANMAYINIZ.

15 ÇOCUKLARA; SUÇLULUK DUYGUSUNA KAPILMADAN, HATA DA YAPABİLECEKLERİ FİKRİNİ VERİN. ÖNEMLİ OLAN DAVRANIŞIN, ÇABA GÖSTEREBİLMEK OLDUĞUNU VE HATAYI DÜZELTMENİN ÖNEMLİ OLDUĞU PRENSİBİNİ VERİNİZ. ÇOCUKLARA; SUÇLULUK DUYGUSUNA KAPILMADAN, HATA DA YAPABİLECEKLERİ FİKRİNİ VERİN. ÖNEMLİ OLAN DAVRANIŞIN, ÇABA GÖSTEREBİLMEK OLDUĞUNU VE HATAYI DÜZELTMENİN ÖNEMLİ OLDUĞU PRENSİBİNİ VERİNİZ.

16 ELDE ETTİĞİ HATALI SONUÇLARI, HEMEN TENKİT ETMEYİNİZ. YAVAŞ YAVAŞ VE İNCİTMEDEN, DAHA İYİ SONUÇLAR ELDE ETMESİNE DESTEK OLUNUZ.

17 AZ YASAK KOYMAYA ÇALIŞINIZ, ZAMANLA,İSTEDİĞİNİZ GİBİ OLMAYA, YATKIN HALE GELMESİNE, FIRSAT VERİNİZ. AZ YASAK KOYMAYA ÇALIŞINIZ, ZAMANLA,İSTEDİĞİNİZ GİBİ OLMAYA, YATKIN HALE GELMESİNE, FIRSAT VERİNİZ.

18 AÇIKLADIĞINIZ KURALLARDA KARARLI VE TUTARLI OLUNUZ, DÖNÜŞ YAPMAYINIZ. AŞIRI SEVGİ, KORUMA VE HOŞGÖRÜNÜN ZARAR GETİREBİLECEĞİNİ DE UNUTMAYINIZ. AÇIKLADIĞINIZ KURALLARDA KARARLI VE TUTARLI OLUNUZ, DÖNÜŞ YAPMAYINIZ. AŞIRI SEVGİ, KORUMA VE HOŞGÖRÜNÜN ZARAR GETİREBİLECEĞİNİ DE UNUTMAYINIZ.

19 ÇOCUKLARA BİR ŞEY ÖĞRETİRKEN VEYA FİKİR VERİRKEN, ÖNCELİKLE İLGİ UYANDIRINIZ

20 ÇOCUKLARI BİRBİRİNE, ÖRNEK OLARAK GÖSTERMEYİNİZ BAŞKA ÇOCUKLARLA KIYASLAMAYINIZ ÇOCUKLARI BİRBİRİNE, ÖRNEK OLARAK GÖSTERMEYİNİZ BAŞKA ÇOCUKLARLA KIYASLAMAYINIZ

21 BİR ÇOCUĞUN BAŞARISINI, DİĞER ÇOCUKLARDAN BEKLEMEYİNİZ. ÇOCUKLARI SÜREKLİ BİRBİRİYLE YARIŞA SOKMAYINIZ. BİR ÇOCUĞUN BAŞARISINI, DİĞER ÇOCUKLARDAN BEKLEMEYİNİZ. ÇOCUKLARI SÜREKLİ BİRBİRİYLE YARIŞA SOKMAYINIZ.

22 ÇOCUKLARI DAVRANIŞLARINDAN VE DUYGULARINDAN DOLAYI KÖTÜLEMEYİNİZ. KUSURLU VE YANLIŞ TUTUMLARINI, UYGUN ŞEKİLDE AÇIKLAYINIZ.

23 ÇOCUĞUNUZA ZAMAN AYIRINIZ. SADECE DERS ÇALIŞMAK İÇİN DEĞİL, EĞLENCE İÇİN, SOHBET İÇİN.


"AİLE EĞİTİMİ ÇALIŞMALARI. ÇOCUĞA; İNANDIĞINIZI, GÜVENDİĞİNİZİ VE SEVDİĞİNİZİ BELLİ EDİNİZ !" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları