Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

GEZEGENİMİZ DÜNYA NELER ÖĞRENECEĞİZ? Dünya’mızın şekli neye benzer? Dünya’mızın şekli neye benzer? Dünya’mız yuvarlak mıdır? Dünya’mız yuvarlak mıdır?

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "GEZEGENİMİZ DÜNYA NELER ÖĞRENECEĞİZ? Dünya’mızın şekli neye benzer? Dünya’mızın şekli neye benzer? Dünya’mız yuvarlak mıdır? Dünya’mız yuvarlak mıdır?"— Sunum transkripti:

1

2 GEZEGENİMİZ DÜNYA

3 NELER ÖĞRENECEĞİZ? Dünya’mızın şekli neye benzer? Dünya’mızın şekli neye benzer? Dünya’mız yuvarlak mıdır? Dünya’mız yuvarlak mıdır? Hava katmanı olmasaydı Dünya’da hayat olur muydu? Hava katmanı olmasaydı Dünya’da hayat olur muydu? Su katmanı olmasaydı Dünya’da hayat olur muydu? Su katmanı olmasaydı Dünya’da hayat olur muydu? Kara katmanı olmasaydı Dünya’da hayat olur muydu? Kara katmanı olmasaydı Dünya’da hayat olur muydu? Ekonomik değeri olan minerallere ne ad verilir? Ekonomik değeri olan minerallere ne ad verilir? Madenler neden değerlidir? Madenler neden değerlidir? Dünya’mızın gözlemlenemeyen katmanları nelerdir? Dünya’mızın gözlemlenemeyen katmanları nelerdir? En ince katman hangisidir? En ince katman hangisidir? Magma neden sıcaktır? Magma neden sıcaktır? Toprak nasıl oluşmuştur? Toprak nasıl oluşmuştur? Her toprak verimli midir? Her toprak verimli midir? Erozyon nedir? Erozyon nedir?

4 TEMEL SORUMUZ Toprağın altında, çok derinlerde neler vardır? Toprağın altında, çok derinlerde neler vardır?

5 TEMA SORULARI Yer altından çıkan termal sular neden sıcaktır ? Yer altından çıkan termal sular neden sıcaktır ? Sizce Dünya’da sular mı daha fazladır karalar mı ? Sizce Dünya’da sular mı daha fazladır karalar mı ?

6 ÜNİTE SORULARI Dünya’mızın şekli neye benzer? Dünya’mızın şekli neye benzer? Dünya’mız yuvarlak mıdır? Dünya’mız yuvarlak mıdır? Hava katmanı olmasaydı Dünya’da hayat olur muydu? Hava katmanı olmasaydı Dünya’da hayat olur muydu? Su katmanı olmasaydı Dünya’da hayat olur muydu? Su katmanı olmasaydı Dünya’da hayat olur muydu? Kara katmanı olmasaydı Dünya’da hayat olur muydu? Kara katmanı olmasaydı Dünya’da hayat olur muydu? Ekonomik değeri olan minerallere ne ad verilir? Ekonomik değeri olan minerallere ne ad verilir? Madenler neden değerlidir? Madenler neden değerlidir? Dünya’mızın gözlemlenemeyen katmanları nelerdir? Dünya’mızın gözlemlenemeyen katmanları nelerdir? En ince katman hangisidir? En ince katman hangisidir? Magma neden sıcaktır? Magma neden sıcaktır? Toprak nasıl oluşmuştur? Toprak nasıl oluşmuştur? Her toprak verimli midir? Her toprak verimli midir? Erozyon nedir? Erozyon nedir?


"GEZEGENİMİZ DÜNYA NELER ÖĞRENECEĞİZ? Dünya’mızın şekli neye benzer? Dünya’mızın şekli neye benzer? Dünya’mız yuvarlak mıdır? Dünya’mız yuvarlak mıdır?" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları