Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Doç. Dr. Bülent VURAL Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. Bölümü AKILLI ŞEBEKELER (Elektrikli Araç ve Yenilenebilir Enj. Sist. Enetegrasyonu; Akıllı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Doç. Dr. Bülent VURAL Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. Bölümü AKILLI ŞEBEKELER (Elektrikli Araç ve Yenilenebilir Enj. Sist. Enetegrasyonu; Akıllı."— Sunum transkripti:

1 Doç. Dr. Bülent VURAL Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. Bölümü AKILLI ŞEBEKELER (Elektrikli Araç ve Yenilenebilir Enj. Sist. Enetegrasyonu; Akıllı Ölçüm ve izleme)

2 2 Y.T.Ü. Elektrik Müh. Akıllı Şebeke Lab.

3 3 Ana pano Akıllı ev Şarj İstasyonu YEN Enerji Kaynakları Batarya Şebeke

4 İzleme+kayıt+kontrol 4 Hava istasyonu Akıllı röleler Güç izleme&kontrol Akıllı Priz Akıllı Aydınlatma Akıllı Sensör

5 5 Akıllı Priz Y.T.Ü. & VİKO Akıllı Priz Y.T.Ü. & VİKO Akıllı Priz (ZigBee)

6 6 Akıllı Priz Akıllı Priz (ZigBee)

7 7 Akıllı Priz ile Akıllı koruma Normal çalışma Arıza durumu Otomatik Sigorta Akıllı Priz

8 8 Akıllı telefon uygulaması Android Cihazlar … Şarj İstasyonları Şebeke Elektrikli Araçlar Şarj Yönetimi

9 9 Mobil Uygulamalar (Elektrik Araç park seçimi)

10 10 Sunum başlığı ile ilgili kabul edilmiş, devam eden ve tamamlanmış projeler Akıllı şebekeler kapsamında elektrikli araç şarj altyapısı planlaması ve akıllı şarj yönetim sisteminin geliştirilmesi - TÜBİTAK BEDAŞ Orta Gerilim Şebekesinin Kapalı Ring İşletimi İçin Koruma/Kontrol Sisteminin Tasarımı, OG Şebekenin Kapalı Ring İşletimi İçin Yeniden Yapılandırılması ve Pilot Bölge Uygulaması - EPDK Mikroşebeke Yapısına Uygun Gerilim Beslemeli İnverter Geliştirilmesi, TÜBİTAK Güç Elektroniği Arayüzlü Alçak Gerilim Dağıtık Üretim Şebekeleri, ERA-NET

11 11 Sunum başlığı ile ilgili kabul edilmiş, devam eden ve tamamlanmış projeler Akıllı Şebekelerde Enerji Yönetimi İçin Akıllı Priz Geliştirilmesi - SANTEZ (VİKO), Enerji Verimliliğini Arttırmak ve Karbon Emisyonunu Azaltmak Amacıyla Akıllı Şebeke Altyapısına Uygun Bir Akıllı Evin Geliştirilmesi - İstanbul Kalkınma Ajansı Elektrikli Kara Taşıtları İçin Şarj Altyapısının Elektrik Şebekesini Bozmayacak Şekilde Konumlandırılması - YTÜ-KAP Rüzgar Santrallerinin Şebeke Entegrasyonunda Karşılaşacak Güç Kalitesi Problemlerin Belirlenmesi Ve Bu Problemlerin Çözümü İçin Statik Var Kompanzatör Sistemini Kullanarak Bir Prototip Uygulamanın Gerçekleştirilmesi - İstanbul Büyükşehir Belediyesi.

12 12

13 13


"Doç. Dr. Bülent VURAL Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. Bölümü AKILLI ŞEBEKELER (Elektrikli Araç ve Yenilenebilir Enj. Sist. Enetegrasyonu; Akıllı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları