Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SİVAS YILDIZELİ TAT İLKOKULU

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SİVAS YILDIZELİ TAT İLKOKULU"— Sunum transkripti:

1 SİVAS YILDIZELİ TAT İLKOKULU

2

3 TAT İLKOKULU TARİHÇESİ
Okulumuz 1965 yılında hizmete girmiş olup,ismini de köyün isminden almıştır yılından günümüze kadar eğitim öğretime kesintisiz devam etmiştir.

4 tat ilkokulunun kültür ve iklimi
Tat ilkokulu sivas merkeze 55 km uzaklıkta ve ilçe merkezine de 45 km uzaklıktadır.Okul bölge itibari ile sivasın güneybatısında,kızılırmak nehrinin kenarında bulunmaktadır.Okul eğitime ilk başladığı yıllarda çevre köylerin öğrencilerini de misafir etmiştir ve mevcut olarak 200 kişinin üzerinde olduğu söylenmektedir .Okulumuzun şuan ki mevcudu 21 öğrenci ile 1.kademe ve 10 öğrenci ile ana sınıfıdır.

5

6 Tat ilkokulu açıldığı tarihten itibaren 48 yıllık sürede bir çok başarıya imza atmıştır.Okuldan mezun olan öğrenciler arasında bir çok doktor emniyet müdürü ve daha bir çok devlet kademesinde kişiler yer almaktadır. Tat ilkokulu bugüne kadar başarılı öğrenciler yetiştirmiştir,bu başarısını veli öğretmen ilişkilerine borçludur.Okulumuza veliler elinden gelen desteği bu güne kadar hep sunmuşlardır ve sunmaya devam etmektedirler.

7 Okulumuzda 2 öğretmen görev yapmaktadır
Okulumuzda 2 öğretmen görev yapmaktadır.Birleştirilmiş sınıflı olarak eğitim öğretime devam etmektedir.Soba ile ısınma sağlanmaktadır.Son yıllarda artan göç sebebiyle öğrenci sayısı hızla düşmektedir.

8 Sosyal ve kültürel faliyetler
Tat köyü nüfus olarak 120 kişiden oluşmaktadır. Köyde gelenek ve görenekler eskiye oranla son zamanlarda kopmuştur.Köy mimari olarak köy evlerinden ziyade 2-3 katlı beton binalara sahiptir.Tat köyünde 1840 yıllarından kalma tarihi bir camii de bulunmaktadır.Köyde birlik ve beraberliğe önem verilmektedir.Her yıl haziran ayında köy şenliği yapılmaktadır.

9

10

11 Misyon ve vizyonu 1-MİSYON
Çağın gerekleri ile donanmış, özgür düşünen bireyleri yetiştiren uygun eğitim ortamları sağlamak. Kendisi ile ve toplumla barışık, milli ve evrensel değerleri benimsemiş, bilgiyi üreten ve yöneten, üstün yetenekli bireyler ve iş gücü yetiştirmek. Eğitim ve öğretimin bilimsel niteliğini sürekli iyileştirerek, toplumsal eğitimin ihtiyaçlarını belirlemek, eğitim öğretimle üretim sürecini bütünleştirmek.

12 VİZYON Evrensel eğitim ve öğretim ilkeleri ile Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda kurumsallaşmış eğitim müdürlüğü kimliğine sahip olmak. Atatürk milliyetçiliğine bağlı, yurt ve dünya sorunlarına duyarlı, çağdaş, yaratıcı, verimli, yeteneklerine uygun meslekler seçebilen sorumluluk sahibi, özgürlükçü bireyler yetiştirilmesini sağlamak. Eğitim kurumlarından eğitimde fırsat ve imkân eşitliğinden tüm insanların tüm zamanlarda yararlanmasını sağlamak istiyoruz.

13 TAT İLKOKULU OLARAK AYDINLIK
TAT İLKOKULU OLARAK AYDINLIK GELECEKLERE HEP BİRLİKTE KAVUŞMAK DİLEĞİYLE…


"SİVAS YILDIZELİ TAT İLKOKULU" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları